Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Kaj jesti v nosecnosti, ce ti gre pa vse na bruhanje???

Kaj jesti v nosecnosti, ce ti gre pa vse na bruhanje???

Pozdravljene.

Noseca sem slabih 5 tednov in ocitno so se mi ze zacele slabosti :(. Najbolj mi je slabo kadar jem ali pa ko pomislim na hrano. Da ne govorim da niti ne vem kaj bi kuhala ker enostavno ko pomislim na hrano mi gre na bruhanje :(. Pomagajte mi prosim! S cim si lahko pomagam da ublazim te slabosti, kajti ce po cele dneve ne bom jedla to ne bo v redu!

Hvala.

Pozdravljena,

najbolje bo, da za nasvet prosiš osebnega zdravnika ali ginekologa. Tako na splošno pa se sicer pri slabosti priporoča lahko prebavljivo hrano manj izrazitega okusa. Bel riž, kruh, krompir, lahko tudi mlečni riž in zdrob, krekerje, prepečenec, takšne stvari. Nekaterim odgovarjajo tudi blago začinjene juhe (zelenjavne ali mesne) in kuhano sadje (kompoti in čežane). Dovolj moraš tudi piti, predvsem vodo in nesladkan čaj, lahko tudi vodo z limono. Kakšnih dodatkov za preprečevanje slabosti (ingver ipd.) ne priporočam brez predhodnega pogovora z zdravnikom.

Hvala lepa za odgovor, bom poskusila jesti par dni to in bom videla kako se bom pocutila. Glede limone in ingverja sem zasledila tudi na internetu veliko, da pomaga proti slabosti. Jaz ga samo narezem na vecje koscke in pustim v limoni da odstoji… ga ne jem. Tudi to ni priporocljivo al kako?

nova
Uredništvo priporoča

Ingver načeloma ni nevaren, če doze niso prevelike. Če ga tako pripraviš sama, verjetno ne more škoditi. Bolj vprašljivi so kakšni dodatki oz. tablete, kjer so količine večje. Jaz bi se sicer v vsakem primeru rajši posvetovala z zdravnikom, za vsak slučaj.

New Report

Close