Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Odhod iz službe na porodniško – kdaj

Odhod iz službe na porodniško – kdaj

Živijo,
sem enako vprašala na forumu ABC ginekologije, ampak me morda zanimajo vaše izkušnje..
-> kdaj ste šle iz službe, če bi se še enkrat odločale, bi šle prej/kasneje… Predvsem nisem navajena “2 meseca početi nič”, po drugi strani pa slišim zgodbe, ko so šle 30 dni pred PDP in rodile 3 tedne prezgodaj, tako da so bile doma kakšen dan ali teden…

________________________________________________________________
Zadnje vprašanje pa je bolj glede službe in logistike, na to temo zasledim bolj mal. Moje delo je pisarniško z nekaj terenskimi sestanki. V prihodnjem letu mi pripada še celoten dopust in me zanima, glede na to, da potovanja (na daljše relacije) tako ali tako odsvetujete, kdaj približno se nosečnice odločijo za odhod iz službe? Vem, da je zakonsko 30 dni pred PDP (20.4), glede na to, da imam pa potem še 20 dni dopusta bi lahko teoretično šla iz službe že tam 23.2… Se zavedam, da to ni čisto vprašanje iz vašega področja, ampak me vseeno zanima ali je to prezgodaj za odhod ali se že toliko čuti obremenitev iz naslova nosečnosti, da je bolje ležati doma in “počivati”.

Pozdravljeni,

moja izkušnja je sledeča… v nosečnosti sem se odlično počutila, nobenih problemov nisem imela, zato sem skozi vso nosečnost dajala max od sebe, pri čemer lahko rečem, da so se delovne naloge in njihove zahtevnosti zaradi potrebe delovnega procesa zelo povečale, čeprav imam že v osnovi zahtevno in odgovorno delo. Niti en dan bolniške nisem imela skozi celotno nosečnost.

Večina me je spodbujala, da naj grem prej še za kak mesec na bolniško in potem koristim še dopust, predno začnem s porodniško. Da ne rečem, da večina punc iz okolice hodi na bolniško že pri 6 mesecih, govorim o tistih, ki nimajo prav nobenih težav. Pa je bilo moje mnenje, da nosečnost ni bolezen in ker nisem imela nobenih težav in sem se res dobro počutila, sem ostala.

Porod sem imela zelo lahek in hiter, rodila sem ob PDP. A če bi bila še enkrat noseča tega ne bi več ponovila. Zagotovo bi najmanj izkoristila ves preostanek dopusta predno bi šla in še kakih 14 dni bolniške.

Za ves trud je tako…. Šlo je mimo. Ko sem prišla nazaj, me je ponovno čakal zajeten obseg dela… In sem se v delo vrgla s polno paro.

Sodelavci se odlično razumemo, vendar je obseg dela res obširen, tako da nihče ni takrat niti ob vrnitvi kaj posebno razmišljal o tem, koliko je bilo vloženega iz moje strani, da nisem želela pred zamenjavo še svojega dela pustiti ostalim itd. To gre mimo.

Če te slučajno finance skrbijo, je tako, da četudi greš en mesec prej na bolniško pred dejanskim začetkom porodniške nisi prikrajšana, ker se šteje nekako tako, prihodek strnjenih 12 mesecev, pri čemer se zadnji mesec šteje predpretekli mesec od vložitve vloge… Preveri.

Skratka…. vzami si čas zase… Pred začetkom porodniške izkoristi še ves preostanek dopusta iz leta 2017 in morda še nekaj dni bolniške, tako da bi bila na ta račun doma še vsaj en mesec, nato pa sledi začetek porodniške…

New Report

Close