Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Test nosečnosti v 7. tednu

Test nosečnosti v 7. tednu

Živjo,

7 tednov po spolnem odnosu – če sumim, da sem noseča, je smiselno po tolikšnem času še opravljat test nosečnost iz lekarn, ali je bolje kar direktno h ginekologu? Sploh, če bi se odločila za splav in imam samo še 3 tedne torej, da ujamem rok, ko ga je še možno opravit brez komisije.

Koliko časa traja od trenutka, ko se “naročiš” na splav, do realizacije?

Prej nisem opravljala testa, ker sem dobila “menstruacijo” oz. vsaj krvavela sem normalno po koledarju, zdaj druga menstruacijo mi pa že alarmno zamuja.

Hvala za odgovore,

lp,
Anja

Glede realizacije splava ne vem, ampak zagotovo poskrbijo, da ga lahko opraviš še pravočasno.

Test bi pa jaz naredila, ampak tistega klasičnega s črtico. Mislim, da barva v vsakem primeru reagira s hormonom v urinu, ne glede na to, koliko hormona je prisotnega. Prvo, kar te bo vprašala sestra, če boš klicala, da bi se naročila zaradi možne nosečnosti, je, če si naredila test.

Od kdaj pa ženska zanosi tisti dan, ko sexa? Malo preberite literaturo in kaj kmalu boste ugotovili, da če že ste zanosili, ste noseči komaj 5 tednov ali še manj.
Prvo namreč semenčece lahko plava tudi 5 dni preden predre ovojnico jajčeca. In če se to zgodi, traja vsaj 1 teden, da se ugnezdi.
Kaj pa to?
Kar test naredit in ne gnjavit ginekologa z nepotrebnimi ultrazvoki, ker se v 5 tednu še tak nič ne vidi.

nova
Uredništvo priporoča

Tole drži pa samo delno. Prvič, do oploditve jajčeca lahko pride tudi v roku enega dne po spolnem odnsu. Če semenčica LAHKO plava 5 dni, to seveda še ne pomeni, da se to tudi zgodi. Torej ne moremo kar avtomatično trditi, da je avtorica zanosila dva tedna po spolnem odnosu.

Glede tega, v katerem tednu se kaj vidi, pa – nosečnost se sicer res ponavadi lahko potrdi z ultrazvokom šele od 6. tedna naprej, ampak pri tem tedne nosečnosti štejemo od prvega dne zadnje menstruacije dalje. Predvidevam, da avtorica po tem spolnem odnosu ni več dobila menstruacije, če sumi, da je noseča. Torej se smatra, da je noseča že več kot 7 tednov in bi bil plod v maternici že zdavnaj viden.

Vsekakor se strinjam s tem, da je najbolje narediti test, kot sem tudi napisala zgoraj. Ampak ima pa avtorica čisto prav v svoji oceni trajanja te možne nosečnosti in tudi tega, da nima več veliko časa za splav brez komisije.

New Report

Close