Najdi forum

Test nosecnosti

pozdravljene,

Sem v ogromni dilemi in vem, da je tema bila ze 100x prezvecena tako, da ne bit jezne 🙂
Z možem že par mesecev ‘delava’ na narascaju, ta mesec mi menstruacija prvic zamuja…zadnjo sem imela 15.7.do 19.7., ta mesec pa mi zamuja. Vmes sem imela podobno kot pms, a menstruacije od nikjer. Mi je kar nerodno povedat koliko d3narja sem ze zmetala za teste v zadnjih dveh tednih 🙂 Zadnjega sem naredila vceraj (23.8) zjutraj ampak je bil negativen. V nedeljo bom poskusila se enkrat, ce bo negativen bom za ta mesec pocasi obupala….
Je kateri pokazal tako pozno plusek? po vec kot 10 dnevni zamudi? kako je z ovulacijo ta mesec? po mojem koledarju bi jo morala imeti cez 3 dni..

hvala za vase odgovore 🙂

S poznim plusom žal nimam izkušenj, jaz sem bledo črtico videla dan po izostanku menstruacije, močnejšo pa še dva dni za tem. Je pa sicer tako, da če ne spremljaš znakov ovulacije, ne moreš vedeti, kaj se trenutno dogaja s ciklusom. Lahko da je tudi ovulacija zamujala recimo 14 dni in nastopila v bistvu šele takrat, ko si ti že pričakovala menstruacijo. V tem primeru bi toliko zamudil tudi plus. Lahko da ovulacije sploh še ni bilo ta ciklus. Lahko pa tudi, da je že bila, pa nisi zanosila, in ti menstruacija zamuja iz drugega razloga.

Edino, kar pa lahko rečem z večjo gotovostjo, je to, da ne “računaj” že na naslednjo ovulacijo, če še nisi dobila menstruacije. Do naslednje ovulacije bo prišlo spet po menstruaciji, ko jo enkrat dočakaš.

Vsekakor pa ti priporočam, da si na internetu prebereš kaj o znakih ovulacije, da jo boš lahko spremljala sama pri sebi. Kot vidiš koledarčki in predvidene ovulacije še zdaleč niso zanesljivi.

Srečno, držim pesti!

Hvala za odgovor, očitno forum le ni tako mrtev 🙂
Zaenkrat še vedno računam na bolj pozno ovulacijo 🙂 Menstruacija mi še nikoli ni tako zamujala, tako da upanje umre zadnje 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Zivjo,
Glede testov- to je vredu za prvo silo, sama sem naredila 3 v roku dveh dni in je bil vsak drugacen, moj partner ni videl nobene crtice (razen kontrolne) jaz sem videla pa vsakic se eno bledo. Potem sem pocakala dva dni in naredila na jutranji urin (definitivno najboljse) in se je pokazalo po 30sek, nedvomno. Me je pa vsaka samoplacniska oz ZD, ki sem ga klicala napotil v Adrialab na odvzem krvi tako da to ti svetujem. Zgooglaj tabele kaksna je vsebina beta hcgja v krvi po dolocenih dneh tednih nosecnosti in naredi test tam mislim da je 13€.. v 2 urah imas rezultate, tudi po telefonu.. pa ti vse se oni pojasnijo:) pa v krvi se najhitreje vidi, meni so rekli 16 dni po oploditvi, urin pa 19.. nekaj takega, sem pozabila ampak skratka ce te res tako zanima, je to najboljsi nacin…
lahko ti pa seveda M zamuja zaradi drugih stvari, s temi testi se ne splaca priceti “prezgodaj”… ce imas se kaksne druge znake (glej forum) ja, drugace pa pocakati 🙂

zivjo,

hvala za odgovor 🙂 Menstruacije seveda se od nikjer, test je bil 3 dni nazaj se vedno negativen. Trenutno mi zamuja 20 dni….
1 teden nazaj sem imrla vse znake ovulacije, ravno takrat ko naj bi jo imela, seveda ce bi dobila M. Je mozno, da sem ovulacijo vseeno imela? je mogoce, da se mi je skoraj za en mesec prestavila? Stres je bil, na hitro sem shujsala par kg, ker ko berem po forumih je lahko posledica tega kasnejsa ovulacija….
Saj nebi delala panike, ampak toliko casa mi pa res se nikoli ni zamujaal, razen v najstniskem obdobju 😉 Ta mesec naj bi jo imela 14.9 oz 15. …najboljse, da 15ga ponovim vajo s testom… 🙂

Možno seveda je, sploh če si bila pod stresom in si na hitro shujšala. Nihanje maščobe v organizmu vpliva na hormone. Če si imela pred enim tednom znake ovulacije, boš potem verjetno dobila menstruacijo čez kakšen teden. Ni pa sploh pomembno, kdaj bi jo dobila ta mesec, če bi imela tudi prejšnjo, ker prejšnje nisi dobila. Hormoni ne gledajo koledarčkov in napovedi, nisi “preskočila” ene ovulacije/menstruacije, ampak se je ta zamaknila.

super, sem malce potolazena, da je se vedno upanje 🙂 odlocila sem se, da v nedeljo zjutraj ponovim vajo s testom… porocam 🙂

New Report

Close