Najdi forum

Pozdravljeni,

S partnerko že drugič pričakujeva. Prvič, zaradi razvojnih napak, žal ni uspelo (Spina bifida, okvare možgančkov,… Posledično UPN). Sedaj pa se je vse normalno odvijalo do 24. tedna, ko je bila za 8 tednov sprejeta v E-oddelek zaradi močno skrajšanega M.V. (iz 4 na 1.5 v manj kot 2h tednih), ter grožnje prezgodnjega poroda. Zadeva se je na srečo umirila, tako da so jo pred 2 tednoma tudi spustili domov. Prejemala je Flosteron, še vedno pa jemlje Estimo 100&200 (zjutraj in zvečer) ter Spasmex (zjutraj in zvečer). Že v času bivanja v porodnišnici je gin. ugotovila, da je otrok manjši od povprečja, kar pa naju ni tako skrbelo, saj je tudi mamica manjša – 165cm, oče pa 180cm. Prebral sem tudi, da se občasno opazi rahel zastoj rasti tudi zaradi Flosterona. Že pred cca 1 mesecem je gin. ocenila, da je otrok težak cca 2kg, kar je bilo zadovoljivo, čez 14 dni je gin. ki je nadomeščala, ravno tako ocenila cca 2kg, z dodatkom da je še prehitro da bi se otrok kaj bolj razvil. Danes sva imela spet UZ, in je spet drugi gin. ocenil malo več kot 2kg (2070g). Sva v 35t3d nosečnosti. Možgančki na videz OK, plodovnice primerno, naslednji UZ čez 2 tedna. Pred pregledom sva imela CTG, ki naj bi bil odličen. Po grafih sodeč so križci razvoja približno na enaki ravni kot prejšnjič. Ampak naju, kljub pozitivnim besedam ginekologov, ter zaradi prve izkušnje, vseeno skrbi, da ni kaj narobe, saj so tudi prvič odkrili napake šele v 32t. Upravičeno?

Hvala vnaprej za Vaš čas in mnenje.

Mislim, da bi morali vase vprasanje poslati dr. Pusenjaku. Lp in srecno!!!

Zdravo,

Kam pa naj napišem potem? Sem mislil da tu tudi odgovarja.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, dr. Pušenjak odgovarja na forumu ABC ginekologije in porodništva.

Zdravo,

Razumem, hvala za informacijo.

Lep dan želim.

To, da je mamica manjša in posledično otrok lažji…hmmm.
Višina mamice in teža otročka nimata nobene povezave. Lahko je otrok manjši po staršu, teža pa sigurno na to ne vpliva. Če napišem moj “primer”….velika sem 156cm in so sina v 35.tednu namerili na 3200g…rodil se je po roku s krepkimi 4kg oz. še nekaj prek. Jaz vedno pravim, da sem pridno jedla in je pridno “jedel” tudi on.

Verjamem, da vas je strah zaradi prve tragedije, ampak mogoče vas lahko potolažim, da se znajo konkretno zmotit pri meritvah. In četudi so te pravilne, še imate kar nekaj časa do poroda in ja, rodi se ogromno otrok s premalo težo, pa ni zaradi tega nič narobe in po rojstvu kar hitro nadoknadijo.

New Report

Close