Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Samoplacniski pregledi v nosecnosti&ostalo

Samoplacniski pregledi v nosecnosti&ostalo

Zivijo,
ta teden sem izvedela, da sem noseca in ker so ravno najvecji dopusti imam tezave dobiti kogarkoli, se posebej pa svojo ginekologinjo. Gre se za to, da sem hotela preveriti, ce je kaksen problem, ker sem imela pred 3 meseci LV porcije in se nisem imela kontrolnega pregleda hkrati pa seveda preveriti, ce je vse vredu. Zato sem sla danes na samoplacnisko potrditev nosecnosti (vse vredu, potrjeno), kjer me sama zdravnica ni prevec prepricala..

Torej na kratko- na internetu sem ze veliko prebrala, kaj nudijo samoplacniske ordinacije vs. Zzzs in me zanima, kje in za katere storitve ste se odlocile? Meni se zdita 2 UZ absolutno premalo zato se nagibam k samoplacnikom in k celotnemu vodenju nosecnosti ampak bi res prosila za priporocila, h komu se splaca iti v Ljubljani 🙂 Ter seveda ce imate kaksna druga priporocila, dokler ne dobim svoje ginek., da me seveda ona strokovno usmeri naprej…
Hvala ❤️

Pozdravljena,

ne razumem točno tvoje dileme oz. vprašanja. 2 UZ se ti zdita premalo – o kakšnih UZ to govoriš? Ginekolog, ki bo vodil nosečnost, bo v tem času opravil celo vrsto UZ pregledov, pa če bo to samoplačniško ali preko zavarovalnice. Jaz sem šla samoplačniško na nuhalno svetlino in dvojni hormonski test, nosečnost pa je vodila moja ginekologinja (preko zzzs, dela v zdravstvenem domu).

Kdaj pa se tvoja ginekologinja vrne z dopusta? Jo v tem času kdo nadomešča? Prvi pregled v nosečnosti naj bi imela med 8. in 12. tednom, v tem času se bo tvoja ginekolginja verjetno že vrnila?
Sicer pa je tako, da zdaj ko je nosečnost v maternici potrjena, kaj dosti več UZ nekaj časa itak ne more več narediti/pokazati. Naslednji pregled med 8. in 12. tednom bo čisto ok.

New Report

Close