Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Spolni odnosi po spontanem splavu

Spolni odnosi po spontanem splavu

Pozdravljeni,

S fantom se približno pol leta trudiva zanositi. V sredo, 12.07.2017 sem imela ginekološki pregled z UZ, kjer mi je ginekologinja zatrdila, da je z mano vse ok in da ni nobenih posebnosti ter da naj se pridno trudiva. V petek, 28.07.2017, sem po zamujanju menstruacije (7 dni) opravila nosečniški test in je pokazal pozitivno. V soboto, 29.07. popoldan, sem dobila rjavkast izcedek in po dveh urah šla na urgenco, kjer so mi vzeli kri in naredili UZ. UZ ni kazal posebnosti, nosečnost je očitno bila v zelo zgodnjem stadiju, beta HCG je kazal 15,5. Ker sem v nedeljo še bolj krvavela (krvavitvi so sledili hudi krči), sem šla v ponedeljek, 31.07. samoplačniško na odvzem krvi, vrednost beta HCG je bila 4,1.

Danes pa mi je ginekologinja naredila pregled ter pravi, da vidi neko pregrado (100% je ni hotela potrditi), ampak mi je vzbudila hudo skrb. Slika maternice je na prejšnjih dveh slikah res drugačna, vse je bilo videti ok, danes pa je slika drugačna, v maternici se vidi takšna bela nit. Po spontanem splavu sva s fantom že imela spolni odnos, zdaj pa mi ginekologinja pravi, da moram s spolnimi odnosi nujno počakat in priti na pregled naslednji mesec, kjer bo še enkrat naredila UZ zaradi pregrade….to, da sva zdaj že imela spolne odnose ji potem nisem povedala.

Moji vprašanji sta: ali dejansko res ne smem poskusiti znova in počakati? Ter kaj bi ta bela nit bila; ali res pregrada ali je lahko kaj drugega?

Zaskrbljena sem zelo…

Hvala!

Pozdravljena,

žal samo ginekologinja ve, zakaj je odsvetovala spolne odnose. Če gre res za pregrado, bi seveda lahko poskušala naprej in videla, kako bo naslednjič. Lahko da ginekologinja sumi, da je ta pregrada vzrok za spontani splav, in vama hoče samo prihraniti žalost, ki bi jo prinesel ponoven splav. Lahko pa, da sumi še na kaj drugega, in odsvetuje morebitno ponovno nosečnost, dokler se ne potrdi oz. zagotovo ugotovi, za kaj točno gre. Jaz bi jo na vajinem mestu poslušala in počakala do naslednjega pregleda.

New Report

Close