Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje izkušnje uporabnic esmye

izkušnje uporabnic esmye

Upam, da bo temo opazila katera od uporabnic esmye.
Jemljem dva tedna zaradi miomov – počasi so se tako namnožili, da so mi začeli delati probleme. Zdaj je prvi cikel, če bodo tablete pomagale, me čaka še kak ciklus in tako do menopavze.
Zanima me predvsem, kdaj so se pojavili stranski učinki, če so se. Upam, da me bo povečanje teže preskočilo, ker sem ravno z veliko truda izgubila par kg.

Jemala sem jih 3 mesece a žal se miom ni zmanjšal ampak povečal, tako da sem se odločila za odstranitev dela maternice in sedaj je super. Nič več menstruacije, močnih krvavitev, kri se je izboljšala, železo, itd….Ne vem no, mogoče bodo pri tebi tablete delovale drugače…
Srečno!!
Aja, stara sem 48 let.

Si imela ovulacijo in mesečne krvavitve?
Jaz imam veliko miomov, stara sem pa toliko kot ti. Pri meni bi v poštev prišla samo histerektomija.
Pa si z operacijo prišla v meno ali kako?

nova
Uredništvo priporoča

Spolni hormoni, ki vplivajo na meno, se izločajo v jajčnikih in ne v maternici …

Spolni hormoni, ki vplivajo na meno, se izločajo v jajčnikih in ne v maternici …
[/quote]

Kakšno zvezo ima pa zdaj to?

Ob jemanju esmyje načeloma nimaš ovulacije, lahko jo pa imaš. Ker pri avtorici esmya ni delovala, je mogoče imela tudi ovulacijo … zato sem jo vprašala.

Z odstranitvijo maternice nastopi tudi mena, predčasno, tako da malo veze maternica vseeno ima.

Spolni hormoni, ki vplivajo na meno, se izločajo v jajčnikih in ne v maternici …
[/quote]

Kakšno zvezo ima pa zdaj to?

Ob jemanju esmyje načeloma nimaš ovulacije, lahko jo pa imaš. Ker pri avtorici esmya ni delovala, je mogoče imela tudi ovulacijo … zato sem jo vprašala.

Z odstranitvijo maternice nastopi tudi mena, predčasno, tako da malo veze maternica vseeno ima.
[/quote]

Če je odstranjena samo maternica, ne pa tudi jajčniki, ni hormonskih sprememb.

http://www.viva.si/Ginekologija-in-porodni%C5%A1tvo/3784/Menopavza
Vzrok za nastanek menopavze je tudi kirurška odstranitev maternice in obeh jajčnikov; v tem primeru menopavza nastopi takoj (kirurško povzročena menopavza). Ker gre za nenaden upad koncentracije hormonov, telo nanj ni prilagojeno, simptomi pa so izrazitejši. Enako velja za kemoterapijo. Če je kirurško odstranjena samo maternica, menstrualne krvavitve prenehajo, menopavza pa nastopi po naravni poti.

54 let, en miom 5 cm, dolge krvavitve, občasno zelo močne.
Prvi cikel esmye lani od avgusta do oktobra, brez stranskih učinkov. Po koncu jemanja nekaj časa brez krvavitev, nato spet dolgotrajna – zdaj sem sredi drugega cikla.
Počutim se dobro, nobenih sprememb razpoloženja in nihanja telesne teže.

Kakšno zvezo ima pa zdaj to?

Ob jemanju esmyje načeloma nimaš ovulacije, lahko jo pa imaš. Ker pri avtorici esmya ni delovala, je mogoče imela tudi ovulacijo … zato sem jo vprašala.

Z odstranitvijo maternice nastopi tudi mena, predčasno, tako da malo veze maternica vseeno ima.
[/quote]

Če je odstranjena samo maternica, ne pa tudi jajčniki, ni hormonskih sprememb.

http://www.viva.si/Ginekologija-in-porodni%C5%A1tvo/3784/Menopavza
Vzrok za nastanek menopavze je tudi kirurška odstranitev maternice in obeh jajčnikov; v tem primeru menopavza nastopi takoj (kirurško povzročena menopavza). Ker gre za nenaden upad koncentracije hormonov, telo nanj ni prilagojeno, simptomi pa so izrazitejši. Enako velja za kemoterapijo. Če je kirurško odstranjena samo maternica, menstrualne krvavitve prenehajo, menopavza pa nastopi po naravni poti.
[/quote]

http://www.drustvo-mena-maribor.si/menopavza/

PREZGODNJA MENA

Prezgodnja mena pa lahko nastopi tudi zaradi:

– kirurške odstranitve jajcnikov

– obsevanj

– odstranitve maternice

– mumpsa

– avtoimunih bolezni (bolezni veznega tkiva ali revmatoidnega artritisa)

Mena se ti še ni začela?
Upam, da bo tudi pri meni šlo gladko. Če sem po mami, še dolgo ne bo menopavze. Meni miomi sicer ne povzročajo nekih bistvenih težav, edino rahle krče med menstruacijo.

Če je odstranjena samo maternica, ne pa tudi jajčniki, ni hormonskih sprememb.

http://www.viva.si/Ginekologija-in-porodni%C5%A1tvo/3784/Menopavza
Vzrok za nastanek menopavze je tudi kirurška odstranitev maternice in obeh jajčnikov; v tem primeru menopavza nastopi takoj (kirurško povzročena menopavza). Ker gre za nenaden upad koncentracije hormonov, telo nanj ni prilagojeno, simptomi pa so izrazitejši. Enako velja za kemoterapijo. Če je kirurško odstranjena samo maternica, menstrualne krvavitve prenehajo, menopavza pa nastopi po naravni poti.
[/quote]

http://www.drustvo-mena-maribor.si/menopavza/

PREZGODNJA MENA

Prezgodnja mena pa lahko nastopi tudi zaradi:

– kirurške odstranitve jajcnikov

– obsevanj

– odstranitve maternice

– mumpsa

– avtoimunih bolezni (bolezni veznega tkiva ali revmatoidnega artritisa)
[/quote]

Sem pogledala link, clanek je napisala psihologinja, tistega v Vivi 2 ginekologinji…

In odkrito, bolj verjamem ginekologinjam kot pa psihologinji, ki razlaga o enosmernem in izmenicnem toku modrosti, o bioloski programiranosti zenske, da se jo lahko nadzoruje …

http://www.drustvo-mena-maribor.si/menopavza/

PREZGODNJA MENA

Prezgodnja mena pa lahko nastopi tudi zaradi:

– kirurške odstranitve jajcnikov

– obsevanj

– odstranitve maternice

– mumpsa

– avtoimunih bolezni (bolezni veznega tkiva ali revmatoidnega artritisa)
[/quote]

Sem pogledala link, clanek je napisala psihologinja, tistega v Vivi 2 ginekologinji…

In odkrito, bolj verjamem ginekologinjam kot pa psihologinji, ki razlaga o enosmernem in izmenicnem toku modrosti, o bioloski programiranosti zenske, da se jo lahko nadzoruje …
[/quote]

Ni to vprašanje te teme, in očitno to niti ni tvoj problem, ker se zdaj tukaj bodeva o stvari, ki pravzaprav nima zveze z mojim vprašanjem. Jaz sem se pozanimala, ker gre zame, ne mislim se pa pregovarjat s tabo, ker kot rečeno, ni to tema in ne sprašujem tega.

Mena se ti še ni začela?
Upam, da bo tudi pri meni šlo gladko. Če sem po mami, še dolgo ne bo menopavze. Meni miomi sicer ne povzročajo nekih bistvenih težav, edino rahle krče med menstruacijo.
[/quote]

Mena se je verjetno že začela, saj krvavitve niso več redne, občasno imam tudi vročinske oblive. Ginekologinja pravi, da je – glede na hormonsko stanje – pričakovati, da še ne bo kmalu konec. Esmya se menda lahko jemlje 3 cikluse po 3 mesece, kar z vmesno prekinitvijo zame pomeni še nekaj časa. Če po tem še ne bo konec krvavitev, bo najbrž treba na operacijo, saj me dolgotrajna krvavitev zares izčrpa.

http://www.drustvo-mena-maribor.si/menopavza/

PREZGODNJA MENA

Prezgodnja mena pa lahko nastopi tudi zaradi:

– kirurške odstranitve jajcnikov

– obsevanj

– odstranitve maternice

– mumpsa

– avtoimunih bolezni (bolezni veznega tkiva ali revmatoidnega artritisa)
[/quote]

Sem pogledala link, clanek je napisala psihologinja, tistega v Vivi 2 ginekologinji…

In odkrito, bolj verjamem ginekologinjam kot pa psihologinji, ki razlaga o enosmernem in izmenicnem toku modrosti, o bioloski programiranosti zenske, da se jo lahko nadzoruje …
[/quote]

Odstranitev maternice še kako lahko povzroči prezgodnjo menopavzo (ne pa takojšnjo), še prej pa hujše hormonske motnje

Mena se ti še ni začela?
Upam, da bo tudi pri meni šlo gladko. Če sem po mami, še dolgo ne bo menopavze. Meni miomi sicer ne povzročajo nekih bistvenih težav, edino rahle krče med menstruacijo.
[/quote]

Mena se je verjetno že začela, saj krvavitve niso več redne, občasno imam tudi vročinske oblive. Ginekologinja pravi, da je – glede na hormonsko stanje – pričakovati, da še ne bo kmalu konec. Esmya se menda lahko jemlje 3 cikluse po 3 mesece, kar z vmesno prekinitvijo zame pomeni še nekaj časa. Če po tem še ne bo konec krvavitev, bo najbrž treba na operacijo, saj me dolgotrajna krvavitev zares izčrpa.
[/quote]

Upam, da se ti bo izšlo.

Sicer so pa predlani esmyo odobrili tudi za dolgoročno zdravljenje, v raziskavi je sicer šlo za štiri cikluse po tri mesece z vmesnimi prekinitvami, ampak mislim, da je možen tudi še kak ciklus več.
Glede na to, da se sluznica zaradi esmye odebeli, je vmesna krvavitev verjetno zato toliko močnejša? Jaz sem sicer imela zelo šibke menstruacije in me prav zanima, kako bo …

Sem pogledala link, clanek je napisala psihologinja, tistega v Vivi 2 ginekologinji…

In odkrito, bolj verjamem ginekologinjam kot pa psihologinji, ki razlaga o enosmernem in izmenicnem toku modrosti, o bioloski programiranosti zenske, da se jo lahko nadzoruje …
[/quote]

Odstranitev maternice še kako lahko povzroči prezgodnjo menopavzo (ne pa takojšnjo), še prej pa hujše hormonske motnje
[/quote]

Ja sej. In praviloma nastopi menopavza pet let po odstranitvi maternice. Jaz sem že toliko stara, da bi v tem času lahko prišla tudi po naravni poti, samo odstranitev maternice ima še druga tveganja, bi jo kar imela do smrti 🙂

Mena se je verjetno že začela, saj krvavitve niso več redne, občasno imam tudi vročinske oblive. Ginekologinja pravi, da je – glede na hormonsko stanje – pričakovati, da še ne bo kmalu konec. Esmya se menda lahko jemlje 3 cikluse po 3 mesece, kar z vmesno prekinitvijo zame pomeni še nekaj časa. Če po tem še ne bo konec krvavitev, bo najbrž treba na operacijo, saj me dolgotrajna krvavitev zares izčrpa.
[/quote]

Upam, da se ti bo izšlo.

Sicer so pa predlani esmyo odobrili tudi za dolgoročno zdravljenje, v raziskavi je sicer šlo za štiri cikluse po tri mesece z vmesnimi prekinitvami, ampak mislim, da je možen tudi še kak ciklus več.
Glede na to, da se sluznica zaradi esmye odebeli, je vmesna krvavitev verjetno zato toliko močnejša? Jaz sem sicer imela zelo šibke menstruacije in me prav zanima, kako bo …
[/quote]

Jaz po prekinitvi nekaj mesecev nisem krvavela, ko se je krvavitev začela, je bila močna le kakšen dan, nato pa precej šibka – ampak se sploh ni ustavila, približno mesec in pol. Zato mi je zdravnica predpisala drugi cikel esmye; vendar so tablete prijele šele po 10 dneh, tako da sem že imela napotnico za operacijo. Mene sicer menopavza ne zdeluje preveč, tele krvavitve so pa zoprne – upam, da se tebi vse dobro izteče.

Ojla,

še moje izkušnje z esmyo. Trenutno sem na drugi škatli že tretjega cikla jemanja esmye. Lani januarja je ginek. na UZ odkril miom velik kake 7x5x4 cm in ker sem bila po njegovem že tik pred meno (50 let) mi je predpisal tablete. Prvo rundo nisem imela nekih stranskih učinkov, miom se ni ne zmanjšal ne zvečal, menstruacije nisem imela. Potem je sledil drugi cikel, kjer sem bila pa ful utrujena in odpadlo mi je skoraj pol las. Menstruacije ni bilo, miom je ostal enako velik. Potem pa je sledilo 7 mesecev brez terapije. V tem času sem imela spet močne menstruacije na 28 dni, pa še skoraj po cel mesec me je nekaj tiščalo v spodnjem delu trebuha, v trtici, pa napihnjenost…. , miom je zrasel na skoraj 10 cm, gin. pa me še kar noče operirat, se moram sama odločit. Zdaj sem , kot že rečeno, na tretjem ciklusu in tokrat, prvič, doživljam vročinske valove in ves čas po malem krvavim. Super. Očitno bo treba na operacijo, gin. predlaga odstranitev zgornjega dela maternice.

Evo to je to.

Ojoj.
Jaz sem sicer najprej poskusila s cerazette, vendar sem non stop krvavela in mi je bilo slabo. Se je pa tisti največji miom zmanjšal, žal se je pa pojavilo še kup novih. In tega ne bi pri mojih letih nihče šel operirat.
Če imaš samo en miom, mogoče res razmisli o operaciji. Ali vprašaj glede cerazette – Pušenjak sicer trdi, da se ne uporablja za manjšanje miomov, ampak v literaturi na netu lahko prebereš, da se in da vpliva na miome. Mogoče bi veljalo poskusiti še tako, preden greš res pod nož?

Operacija je kar zahtevna in dolgo okrevanje. Tega si npr, jaz še kar lep čas sploh ne bom mogla privoščit. Ampak to je že druga zgodba.

Ja, moram reči, da se operacije res otepam in sem pripravljena narediti marsikaj, da mi tale maternica ostane. Ampak, če bodo ti simptomi mioma preveč nadležni, se bom pa odločila za odstranitev. Imam dve prijateljici, ki sta to dali čez in se obe počutita odlično.

Sem pa na netu zasledila tudi novejšo “MRgFUS” metodo odstranjevanja miomov, kjer s pomočjo magnetne resonance z ultrazvokom uničijo (sežgejo) tkivo mioma, predvsem tam, kjer je ožiljeno. Večji del mioma potem v kake pol leta odmre in se samo izloči. Anastezija ni potrebna, še isti dan greš domov in naslednji lahko že delat. Ne morejo pa na ta način odstraniti čisto vseh tipov miomov, mora bit na pravem mestu, itd. Pri nas tega še ni, v Evropi pa kar na nekaj klinikah. Je pa drago ko pes, 3500-5000 eur. Prilagam link:

http://www.mrgfus.de/index_en.html

Lp

No, po 6 tednih uporabe sem dobila “menstruacijo”.
Mislim tudi, da sem imela dober teden pred tem ovulacijo, vsaj vsi znaki so bili taki. Ni mi jasno in tudi ginekolog mi ne zna odgovoriti, kaj to pomeni v smislu delovanja … ali zdravilo vseeno deluje, kot bi moralo, čeprav mi ovulacije očitno ni zavrlo tako kot pri večini uporabnic.
Pa sem se že veselila, da mi vsaj na zaščito ne bo treba misliti.
Menstruacije pri meni že tako niso bile močne in zdajle je dejansko še nekoliko blažja.

Drugače pa, ker sem preučila vsa mogoča navodila, menda so v drugem ciklu jemanja morebitni stranski učinki veliko blažji kot prvič.

New Report

Close