Najdi forum

Ime Oskar

Pozdravljeni,

Zanima me, kaj menite o imenu Oskar?

Sama poznam tudi majhne Oskarje in vsi so simpaticni, zato mi je to ime zelo lepo ze nekaj casa. Tudi ni prevev pogosto, ni prekratko …
Vendar partnerju ni vsec, pravi, da je starinsko in predvsem ime za psa. Dobila sem celo lomentar, da se sliai nacisticno :p

Zanima me sirse mnenje, ne le mnenje bliznjih, ki je morda nekoliko omejeno s podobo malega dojencka, ki je lahko le Mihec ali Lukec 🙂 Ki pa bo enkrat odrasel fant 🙂

Aja, pa se nekaj.. Ali je zelo motece, ce se priimek zacne na R? Pravijo namrec, da naj se ime ne bi koncalo na crko, s katero se zacne priimek. Vendar mene pri izgovoru ne moti.

Ne vem, mogoče sem čudna, ampak če otrokovemu očetu ime ni všeč, potem je ta debata brez vezna. Kaj ima zraven mnenje nekih tujcev na forumu, če mnenje partnerja ni pomembno? O_o Saj bo obstajalo eno ime, ki bo všeč obema, ali pa do katerega bo drugi vsaj nevtralen, vlada?!

Meni je pa všeč. Zelo možato se sliši. Tisočkrat bolje kot pa Nej, Taj, Xai in podobne kombinacije žrebanih črk.

nova
Uredništvo priporoča

Meni je ime Oskar zelo všeč. “Nacistično” se mi bolj sliši kak Friderik, ne pa Oskar. Ampak če partnerju ime ni všeč, potem nič ne pomaga, ime mora biti všeč obema.
Sta že našla kako drugo ime?

Ja, ko se pogovarjava o drugih imenih oziroma imenih, ki so partnerju vsec nekakk pristaneva pri tistih bolj pogosto uporabljenih. Tako da bo verjetno Luka ali kaj v tem smislu.

Haha, midva sva imela podobne težave in sva pri drugem fantku tudi našla kompromis v imenu Luka👍.
Koliko si pa noseča? Se že mudi z imenom?

Haha..
Ne, mudi se se tako zelo..rok imam decembra..

Lukas?

New Report

Close