Najdi forum

Zaostanek v rasti

Pozdravljeni.
Skrbi me vedno večji zamik v rasti ploda. PDP imam 30.7.2017 glede na zadnjo menstruacijo. Že ves čas je glede na meritve zaostanek 2-4 dni, kar me ni skrbelo. Zdaj sem 30t pa je zaostanek 12 dni.
Otroka seveda bom ljubila kakršen bo, vseeno pa me zanima na kaj to lahko kaže: bo nasploh lahko ostal majen, so to lahko posledice nezdravih pet let pred nosečnostjo (slaba prehrana, stres, alkohol) … Čeprav od prvega dne perekrasnega presenečenja nad zanostivijo (pri 40 letih) dam vse na zdravje in urejen življenski stil me preganja skrb, da sem morda otroku pridelala razvojne težave in napake. Kromosmskih napak ni, dala sem skozi vse teste.
Vljudno prosim za komentar brez dlake na jeziku.
Hvala in le pozdrav,
Lina

Te popolnoma razumem, ampak mislim, da se sekiraš brez zveze,teh par dni po moje še ne pomeni nič, lahko pa vprašaš na Pušenjakov forum.Da pa bi bilo z otrokom zaradi tega kaj narobe, pa mislim da ne,samo v tolažbo moj starejši je rastel do 35 tedna potem pa hitri zastoj rasti zaradi moje pregrade v maternici, bila sem seveda v bolnici kjer so me budno spremljali no in rodil se je dva dni po roku sicer z carskim bil je res lahek 2370 g in 49 cm,kot grdo rečejo-zahiranček, imeli smo nekaj težav povišanim tonusom in shodil je pri 15 mesecin.Zdaj je pa star že skoraj 20 let in dober rokometaš že 9 let, Zato ker pozitivno naprej in vso srečo.

kar nas ne ubije, nas naredi močnejše!

Pozdravljena.
Jaz sem rodila zahirančka, 2200g ob roku. Šlo je za 2 infarkta posteljice, vzroka niso iskali. Sem pa imela hud stres celo nosečnost zaradi bolezni v družini. Pa tudi krče maternice.
Vendar smo v 3 mesecih vse nadoknadili, shodili z 12 meseci, prve besede pri 8 mesecih… prehiteli smo vse vrstnike. Bolj pridnega otroka ne bi mogla imeti… Sem pa veš čas dojila… Čeprav je bilo na začetku težko, predvsem ker sem se sama lovila…

nova
Uredništvo priporoča

živijo, nisem strokovnjak, vendar sem sama imela dvakrat diagnozo IUGR, ki se je kasneje izkazala za napačno. Moja je zaostajala kar za 3-4 tedne. Ob prebiranju vsebin dr. Pušenjaka in vsem sem se takrat potolažila, da je pomembna simetrična rast, če vedno vsaj malo napreduje po svoji krivulji. In res na koncu je bilo vse imela je skoraj 2800kg ob porodu, lažja dojenčica, ki pa je vsak mesec tako pridno jedla, da je sedaj skoz na zgornji meji 🙂 Tako, da vse skupaj ni nujno, da sploh kaj pomeni oz. da bi se bilo potrebno sekirati. Vredno je spremljati vzorce. Je pa neumno, da nam vsa napredna medicina s tolikšnem olajšanjem na nek način tudi prinese tudi veliko gorja – ker vse tako predalčkamo v neke range. Pa vseeno hvalabogu, da imamo kot imamo. Prijetno še naprej.

New Report

Close