Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Sum na PCO in zanositev

Sum na PCO in zanositev

Pozdravljene.

Vem, da je tem na to temo tisoc in ena. Ampak vemo tudi, da je vsaka po svoje edinstvena. Veliko punc se srecuje s tezavami PCO. No med njimi sem najbrz tudi jaz. Stara sem 27let in s partnerjem razmisljava o druzini. Pred kratkim sem bila pri G in mi je rekla da sumi na PCO. En jajcnik je sicer ‘”lepsi'” kot drugi. Zaenkrat se se ni odlocila za zdravljenje. Ker sem pred 4 mesci prenehala z jemanjem KT, in so moji ciklusi trenutno dolgi tam 31-37 dni. Mi je rekla, da ce bo ciklus trajal dlje kot 45dni, da naj pridem nazaj in mi bo dala terapijo s tabletami.
Pred tremi dnevi sem imela kar gost bel izcedek, sumila sem na ovulacijo. S partnerjem sva te dni imela tudi odnose… te dni cutim v spodnjem delu trebuha spikanje.. vcasih je mocnejse, vcasih ga ni… ne vem definirat ce je to mogoce ovulacija ali pa vnetje mehurja. Dva tedna jem tudi ze Elevit.

Zanima me predvsem, ce je katera kljub PCO zanosila ‘”v prvo'”… oziroma kako ste si same pomagale, da vam je hitro uspelo? 🙂 zelja po bebiju je vedno vecja 🙂

Hvala za odgovore *.*

Živijo.

V veliko pomoč ti najbrž ne bom, ampak nekaj bo. Jaz sem stara 26 let, imam tudi pcos. Pred tremi leti sem prenehala z jemanjem kt. Od takrat mi je G vsaj 5 krat sprožila menstruacijo s progesteronskimi tabletami.
Sama sem si pred štirimi meseci želela dvigniti imunski sistem (sem bila veliko prehlajena) in sem začela jesti vitamin c in cink. Potem so me začeli špikati jajčniki, v lekarni so mi povedali, da cink spodbuja spolne hormone in pomaga uravnavati ciklus. In ali je naključje ali ne, jaz imam že 3 mesece menstruacijo na ciklus.
Glede zanostitve ti ne morem pomagati, čeprav odkrito povedano ravno zdej nekaj sumim. 😉 Je pa tako, kar najbrž že veš- da zanositi brez ovulacije ne moreš- menstruacijo potrebuješ. Moje ovulacije jaz nekako ne uspem spremljati preko izcedka, se mi pa pozna na razpoloženju in jajčnik me špika. Vedno kadar imam kakšen čustven izpad, čez 14 dni pride M. 😛

Glede samega pcos, nekaj sem prebrala, menda se da z diabetično dieto nekoliko pomagati. Lahko malo pogooglaš, jaz nisem strokovnjak, se ravnam po neki zdravi pameti.

Lepo bodi!

Tudi jaz sem imela sum na PCOS. Imela sem namreč obdobja po pol leta brez menstruacije, 2x so mi jo sprožili. Potem so se mi ciklusi nekako uravnali (mislim, da je vplivala psiha, ker ko sem se nehala sekirat zaradi tega, je bilo vse tudi fizično bolje). Zanosila sem takoj, ne morem niti reči v prvem poskusu, ker je bilo po nesreči. Ampak tudi pri naslednjem potem ni bilo težav, 3mesece, pa je šlo.
Glede diete za diabetike ne vem, definitivno pa prekomerna teža poslabša zadeve, saj je maščobno tkivo pravzaprav tudi hormonsko aktivno.

New Report

Close