Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Jutranja slabost – pomaga limonada

Jutranja slabost – pomaga limonada

Pozdravljene nosečke,

ker sem presrečna, da sem končno dosegla olajšanje večtedenskih muk, želim to deliti s sotrpinkami. 🙂
Trenutno sem v enajstem tednu nosečnosti (tretjič). Prvič mi pravzaprav ni bilo slabo. Drugič mi je bilo malo, a se v osmem tednu žal ni dobro izteklo. Sedaj pa, uf. In to cel dan. Začelo se je še preden sem naredila test, v tretjem tednu in trajalo do pred par dnevi, ko sem po naključju vzela s sabo na sprehod limonado (stisnjena velika limona, cca. pol litra vode in pol čajne žličke sladkoraja). Sprva nisem mogla verjeti učinku. Sedaj pa že par dni testiram. Zjutraj npr. mi je v službi držala do 12ih. In ni bilo slabosti
Potem mi je vmes zmanjkalo, pa mi je že postajalo slabo. Za malico sem si kupila vodo z okusom limone. Efekt ni bil ravno isti, je pa za vzorec pomagalo.
No, to sem tudi našla na spletu: http://www.livestrong.com/article/527611-lemonade-while-pregnant/
Na SLO straneh pa žal ne kaj dosti – zato pišem.

Ne rečem, da bo vsem pomagalo, ni pa greh poskusiti. Jaz sem pred tem poskušala marsikaj, ingver, Antimetil, mandlje, pitje dosti vode, krekerje,… nič. No, sedaj sem rešena! Upam, da bo držalo.
Lp vsem in predvsem, da se na koncu dobro konča – z malo štruco. 😉

Super, da delite izkusnje, kaj pomaga. Meni zal kislo povzroci se hujse tezave in me dobesedno prisili v bruhanje v hipu po zauzitju. Grozno je. Enak ucinek po okisani solati, jogurtu, podobni lahki kisli hrani …

Delno mi pomaga srkanje coca cole, a se mi po vseh kolicinah ze upira. Zraven priporocajo bobi palcke, krekerje ali prepecenec – meni zal ne sedejo oz.nic ne ublazijo.

Ingverjev caj mi je v zacetku pomagal, a sem ga najbrz pila prevec, ker ga ne morem vec niti videti …

Nekoliko mi ublazijo in preprecijo bruhanje homeopatske kroglice – nux vomica in ipecacuanha. Brez tega si ne predstavljam, kako bi prezivela. Obstajajo se druge, npr. Sephia, colchicum, … Odvisno od vrste simptomov.

Mozno je tudi lajsanje slabosti z akupunkturo. Slednjo vecinoma uporabljajo kot pripravo na porod po 36. tednu, da skrajsa porod in ublazi bolecine. Lahko pa pomaga tudi pri zacetnih nosecniskih tezavah …

New Report

Close