Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosečnost brez težav, Porod zdravniki le kot pomoč

Nosečnost brez težav, Porod zdravniki le kot pomoč

Pozdravljeni,
s fantom se pogovarjava o otroku.
Stara sva 24 in 31. Živiva na svojem, Imava službe…. Problem je ker imam jaz ogromno sovražtvo to zdravnikov. Torej zame je nosečnost trpljenje ker mora nosečnica za vsako malenkost biti prepikana,…. Ker mora trpeti za tako stvar. Ne izide se tu nobena znanost. Pol pa še porod. Dajo te na ne vem koliko kablov, igel in cevk pol pa matraj se še bolj…. Boli me ker sem še 1 mesec nazaj sanjala o družinici kako bom nekoč mama zdaj pa zaradi tega s***** ki smo se izmislili ljudje ne bo nič. Voljo mi jemlje ali pa če bi zanosila zdravnikov bližje meni nebi blo. :/ Ne vem kako razložiti fantu,… Sama sem sesuta ker sama sebi uničujem sanje. 🙁

sej ne rabis it nujno k zdravniku ce noces. Niti ne rabis it rodit v porodnisnico. Sicer te ne razumem ampak prisilit te ne more nihce. In vrjemi da se bos matrala manj kot so se matrale 100, 200let nazaj. Sem proti koncu nosecnosti in sem dala kri 2x, pa se enkrat zarad sebe. Pri ginekologu ni cist nic hudega. Pac prides, zmerjo ti pritisk, tehtanje, ultrazvok (v katerem jst uzivam, da mal pokukam v moj trebuh),… Porod je pa lahko od ciste groze do dost lepe izkusnje (baje)…ne vem zakaj in s cem tocno se obremenjujes…jst naceloma tud ne maram prevec zdravnikov ampak do zdej mi ni blo cist nic hudega zarad njih…

Ker najvrjetneje nisem na svetu da bom trpela. Zato se obremenjujem s tem. Nekaterim ženskam je pač ušeč da skoraj umrejo od bolečin drugim ni.

nova
Uredništvo priporoča

Ne razumem. Zdravniki po tvojem mnenju povzročajo bolečino? Tvoje razmišljanje je zelo nezrelo. V nosečnosti daš parkrat kri, urin pred vsakim pregledom, da preverijo delovanje ledvic. Imaš tudi pravico do nekaj UZ pregledov, ki pa nič ne bolijo.

V porodnišnici mi je pri porodu pomagala babica, zdravnik je prišel zadnjih 15 minut. Infuzijo dajo zato da ne dehidriraš.
Če se bojiš bolečine, poskrbijo tudi za to.

Po mojem nisi pripravljena na otroka, če se tako obremenjuješ z malenkostmi.
A se zavedaš, kolikokrat boš morala peljati otroka k zdravniku zaradi sistematičnega pregleda in bolezni?

Pač si še vedno bolj kot ne sama otrok. Ko boš odrasla, boš pa lahko sprejela odločitev o družini. Daj si čas, vmes pa delaj na svojih nesmiselnih strahovih.

New Report

Close