Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosecnost, test nosecnosti

Nosecnost, test nosecnosti

Pozdravljeni,
zanima me ali bi test nosecnosti pokazal nosecnost oz obratno. Menstruacijo naj bi dobila v torek 28.2.

Kaj misliš s tem “oz. obratno”? Če te zanima, če bi test nosečnosti že zdaj pokazal plus, če si noseča in bi naslednjo menstruacijo dobila 28. 2., je odgovor najverjetneje ne. Razen seveda, če je bila tudi ovulacija zgodnja, kar pa lahko veš samo če spremljaš znake O ali delaš ovulacijske teste (za nazaj ne moreš ugotoviti).

Digitalni Clearblue lahko s prvim jutranjim urinom uporabiš že 5 dni pred pričakovano menstruacijo, ampak v navodilih jasno piše, da je rezultat takrat manj zanesljiv. 99% zanesljivost ima tudi ta test (tako kot vsi ostali) šele na dan pričakovane M. Meni je digitalni CB plus pokazal 3 dni pred pričakovano M, ampak sem ga delala zgodaj, ker sem bila po znakih prepričana, da je tudi O tisti mesec nastopila par dni prej kot običajno.

Skratka, malo sem se zapletla – hotela sem reči, da večina testov najverjetneje ne, digitalni CB pa mogoče že. Ampak če si želiš zanositi, naj te rezultat v primeru minusa ne potre, ker tako zgodaj noben test še ni zanesljiv. Če bo minus, počakaj na izostanek M in testiraj še enkrat.

New Report

Close