Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Kronične bolečine nepojasnjenega vzroka in nosečnost?

Kronične bolečine nepojasnjenega vzroka in nosečnost?

Spoštovani,

sem 37 letnica in imam enega otroka. Prva nosečnost in porod sta bila normalna. Le da je bil otrok do 3 leta blazno nespeč. Zadnji dve leti, so se začele zdravstvene težave. Pred dvema letoma sem imela sprva parezo obraza, ki se je po terapiji Medrola popravila, ostali so glavoboli in obrazne bolečine, ki pa so sedaj le še občasno prisotne. Lani pa so se začele nenadoma bolečine v nartu iz narta je šlo na prste rok ter potem še na ostale sklepe. Za enkrat ne oteka in koža ni rdeča. Bolečina ni v kosteh, ampak občutek kot v živcih oz. mišicah. V zadnjih dveh letih se pogosto ponoči tudi potim (včasih se tudi po 5x nan noč preoblečem), čez dan nikoli.

Po številnih diagnostikah sem še vedno brez diagnoze in tudi brez terapije. Vsi pravijo, da gre za neko sistemsko bolezen, ampak ne vedo kaj bi bilo. Splošni revmatološki in ščitnični lab. izvidi so bili lansko leto normalni, imam policistčne jajčnike, borelijoza zanikana, sladkor normalen, CT, MR glave v 2015 bp. Nevrologi so ugotovili karpalni kanal v roki, okvaro živca v komolcu ter na nogi. Izvedli smo še neke genetske teste glede živčevja, a so bili negativni. Bila sem pri 3 nevrologih in vsak je drugačnega mnenja. Od tega da je treba ponovit celotno diagnostiko, do tega da to ni nevrološki problem in da se moram sprostit in preusmerit misli….

Običajna zdravila kot so lekadol, nalgasin ne pomagajo, ker bi po opisu najlaže rekla, da gre za nevropatske bolečine – nenadna, pekoča (kot da bi žilica počila), trgajoča bolečina ali pa občutek gripe v rokah in nogah. Gre za t.i. valove, boljša in slabša obdobja. Ko gre za slabša obdobja je problem tudi nespečnost, ker me bolečina zbuja in je tudi dnevno prisotna. Kaj bolečine sproži še nisem točno ugotovila, zagotovo se stanje poslabša v času PMS in stresa.

Poskušam si pomagati z alternativo (akupunktura, bioresonanca, fizioterapija..) in zdravim življenjskim slogom, kolikor se le da. Čeprav sem zaradi službe in materinstva kot večino mamic, nenehno pod stresom. Skratka kar nekaj težav. Z možem sva si vedno želela dva otroka, vendar ne za vsako ceno.

Lepo prosim za vaše mnenje, kako bi nosečnost lahko vplivala na moje in otrokovo zdravstveno stanje. Prav tako se priporočam za kakšen nasvet glede moje terapije. Osebno sumim na motnje delovanja hormonov, sploh zaradi nočnega potenja, vendar na Endokrinološki kliniki niso nič odkrili. V kolikor priporočate še kakšno drugo diagnostiko bodisi doma ali v tujini, se prav tako zelo priporočam.

Najlepša hvala za vaše mnenje.

Lep pozdrav.

New Report

Close