Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosecnost in slabost :/

Nosecnost in slabost :/

sem v 6. tednu.. zanima, ali je normalno, da mi je neprestano slabo? Ne sicer tako, da bi bruhala, ampak slabost je konstantna in enaka. Stopnjuje se potem v to, da v sekundi postanem lačna za znoret in moram nujno nekaj pojest. Ker imam že celo življenje težave s težo se bojim da bodo šle kile preveč gor..

Res ne vem kaj naj naredim proti slabosti :/tudi želodec me zelo boli..

ne vem mogoče bi pomagalo, da ješ po malem čez dan, da želodec ni prazen.
In ko te zagrabi ta lakota pojej nekaj malega nekaloričnega.

Malo zelo zgodaj je za nosečniško slabost v 6 tednu. Lahko da te samo psiha daje, avtosugestija. In bo minilo. Al pa dvojčke nosiš, takrat pa zna biti nosečniški hormon že tako visok, da ti dela težave – pri meni je bilo tako, ampak je pa tudi slabost minila v enem tednu. V prvi nosečnosti je bilo pa drugače, nekje po drugem mesecu so se začele slabosti, ne močne, nisem bruhala sploh, ampak slabo pa 24/7 in edino hrana v ustih je to slabost blažila. In trajalo je kak mesec in ja, zelo sem se zredila. Pač sem se. Sem donosila, rodila in izgubila vse.

nova
Uredništvo priporoča

Celodnevne (sem se spraševala od kje ime jutranje) slabosti od 6.tedna sem imela skozi obe nosečnosti do 5. meseca. Zelo neugodno, mučno, meni je pomagalo nekaj koščkov prepečenca, da sem se izognila bruhanju. Sem ga imela povsod s sabo, tudi ob postelji, pred jutranjim vstajanjem obvezno kakšen košček pojedla, sicer mi je že jutranje umivanje zob sprožilo bljuvanje.

Babica mi je pripovedovala, kako ji je bilo slabo v prvi nosečnosti.Potem je enkrat slučajno v dedkovem žepu čemel suh kos kruha.Počasi po grižljajih ga je pojedla in ji je takoj odleglo.Potem sem nasvet sprobala še sama in se je obneslo.

Tudi jaz ti svetujem prepečenec.

Bom mela prepecenec pri roki 🙂

Jej počasi in večkrat po malem. Tudi mene je reševal prepečenec, imela sem ga tudi na nočni omarici, da sem naredila par grižljajev že zjutraj. Meni je občasno pomagala tudi soda bikarbona, da se mi je “sporignilo” ali pa Radenska ali oranžada. Po tretjem mesecu se ponavadi slabosti umirijo. Srečno.

Ja, je normalno. Ce ti je slabo ze zdaj verjetno kmalu sledi tudi bruhanje. Meni ni pomagalo nic, slabo mi je bilo konstantno, mi je pa prepecenec (ali bobi palcke itd) vcasih pomagal da nisem bruhala. Apetita nisem imela, jedla sem zato da sem vsaj malo ublazila slabost. Edini trenutki ko mi ni bilo slabo so bili ko sem se zbudila sredi noci. Ampak zal je to bilo ker sem imela poln mehur in cim sem vstala se je slabost vrnila. Grozno. Hb je minilo okoli 4.meseca.

Meni je bilo slabo 24/7! Vecerna slabost je bil prvi znak nosecnosti, ko je testi se niso zaznali! V prvi nosecnosti sem se res slabo pocutila ves cas, tudi ponoci, bruhala od 5.tedna nos.do zacetka 7.meseca! In to cez cel dan, po 2-6 x na dan. Bilo je groooooznoooooo! Druga nosecnost pa je bila se hujsa! Bruhala od 7.,8.tedna, pa vse do konec 8.meseca konstantno vsaj 1 x na dan, pa tudi do 6,7x, vecinoma po 3,4 x na dan, velikokrat tudi ponoci!!!! Groza!
Pomagalo ni nic, ne ingverjevi bonboni, ne ingverjev caj … Ce ti pomaga prepecenec, si zmagala! 🙂 meni ni pomagalo nic! Ves cas kaj po malem jej, a se nikoli ne najej do sitega. Sama sem si zjutraj blazila prvo bruhanje, da nisem vse okoli sebe pobruhala, z mlecnimi kruhki, ker suhega prepecenca zjutraj nisem mogla glodat … Poskusi tudi to in ga imej pri postelji.
Srecno in zdravega otroka ti zelim. 🙂

Samo 1 gest.vrecka se je videla :)..
Ker sem imela v 4tednu in pol rjavi izcedek so mi predpisali Dabroston 3x dnevno..eden gin.je rekel,da lahko tudi 2x..studiram da ni kaj s temi tableti povezano?

Jih je kera jedla?meni se ga kar gnusi vzet..plus da dr.Pusenjak pravi, da dokazano nimajo ucinka enkrat ko ima plod ze utrip..

V službo???

Jaz sem imela rjavi ali krvavkast izcedek do 12 tedna, pa mi ni noben predpisal nobenih zdravil. In ja, lahko je od teh tablet.

Je kera jedla Dabroston in kako je bilo pocutje po njih?

New Report

Close