Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Porodnisko nadomestilo

Porodnisko nadomestilo

Pozdravljeni!
Zanima me, ce kdo ve kako se obracuna porodniska v mojem primeru?
V zadnjem letu nisem bila zaposelna, vendar sem pa v zadnjih treh letih bila zaposlena vsaj 12 mesecev (natancno 24), tako da mi porodniska pripada.
Nevem pa kako se sedaj obracuna? Se tudi tu gleda 55% od minimalne bruto place ali se gleda 55% od moje povprecne bruto place? Na socialo sem klicala in pravi da je osnova 12 mesecev in na vsak mesec se obracuna +5% vendar ne sme presegat 105%. Uglavnem nic mi ni jasno.Ali morda kdo ve? Morda kaksen primer.

Najlepsa hvala

Imaš enak primer kot jaz. Vzame se 55 % minimalne bruto plače + 2 % minimalne bruto plače za vsak mesec zaposlitve (max. 50 % oz. 25 mesecev). Točnih številk/zneska ti sicer ne znam podati, saj sem našla različne podatke o tem, kakšno višino bruto minimalne plače upoštevajo pri izračunu. Najbolje bo, da se osebno odpraviš na CSD in si morda že doma sestaviš vprašanja, tako da boš dobila čim več informacij.

Najlepsa hvala za odgovor. Minimalna bruto placa je pa trenutno 790,73eur.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljene.

Tudi jaz imam vprasanje glede porodniske. Moje stanje je sledece: Maj, junij 2016 sem prejemal nadoestilo za brezposelnost, nato sem se spet zaposlila konec septembra 2016 in delala do 7. decembra 2016. Od 15. decembra do 4. aprila 2017 sem bila zaposlena v tujini, nato sem se vrnila nazaj v Slo in tukaj spet dobila zaposlitev konec avgusta 2017. Je pa tako, pogodbo mi podaljsujejo vsak mesec posebej. 12. oktobra sem izvedela da sem noseca in se bojim da mi pogodbe ne bodo vec podaljsali ko izvejo da sem noseca in tudi ce bom sla na kako bolnisko, mi je prav tako ne bodo podaljsali. Zanima pa me kako je potem z mojo porodnisko? Kaj mi bo sploh pripadalo?

New Report

Close