Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Kdaj so se vam pojavili prvi znaki nosečnosti?

Kdaj so se vam pojavili prvi znaki nosečnosti?

Zdravo zdravo!

Sem sicer že mamica, 22-mesečnega lumpa in sicer s partnerjem še nisva posebno delala na novi bebici, zaščitenih spolnih odnosov pa tudi nimava – torej, če bo pač bo. Pri prvem še tako vedela ne bi da sem noseča, če ne bi zaradi zamujanja menstruacije odločila za test, ki je bil pozitiven – torej nobenih znakov nosečnosti razen tega nisem imela. No in me zanima, kdaj so se vam začeli pojavljati znaki nosečnosti? Včeraj me je začelo občasno špikati v spodnjem delu trebuha, pa kaka 2 dni mi je občasno slabo, 1x sem celo bruhala ampak sem to pripisala temu, da mi mogoč pač ni pasalo. Pika na i, da sem pa začela razmišljati o morebitni nosečnosti, pa je bilo to, da ko sva se z možem vozila z avtom in je pač našprical tekočino za stekla (ker to pač stalno počne – neke vrste obsedenost ), meni pa je tako grozno zasmrdelo, kar želodec mi je obrnilo in sem ga še napadla kako smrdečo tekočino je to natočil in kje je kupil to da tako smrdi… no, in mi je rekel, da sem zmešana, da imava že pol leta isto.

Torej ali je mogoče, da se mi že pojavljajo ti simptomi, do menstruacije pa imam še 5 dni?

Hvala za izkušnje

Meni so se pojavili prvi znaki nosečnosti po izostanku menstruacije.

Pozdravljene!
S fantom imava redne nezascitene spolne odnose in ne delava na otroku, zato vedno paziva…zavedava pa se posledic taksnih odnosov. Torej O sem imela pb. 14 dni nazaj (tudi spolni odnosi so bili takrat), sedaj pa me ze tri dni stalno crvici po trebuhu ter spika v spodnjem delu maternice, imam beli tok, veliko pojem, hitro sem utrujena, malenkost mi je slabo pa tudi v glavi me kdaj spikne in nisem kaj prida volje. M bi morala dobiti v tem tednu pa je se ni…imam pa stalno obcutek, da jo bom dobila, vendar nicesar. Ali je mozno, da gre za nosecnost…ali lahko svoje naredi tudi psiha, ko pricnes razmisljati o tem? ce ne bo nic bolje imam namen narediti test cez slab teden…

Hvala za odgovore!

Ja, vse je možno. Tako nosečnost kot psiha. Test je pa najbolj merodajen.

Zivjo punce. Tudi sama se soocam z znaki nosecnosti pred menstruacijo. Kovinski okus v ustih (3dni), nenormlana utrujenost in rahlo spikanje v jajcnikih. Komaaj cakam dan da cimprej naredim test.. 🙂 se ze veselim vendar pa mi manjka se slab teden do menstruacije. Lp 🙂

Pozdravljene

Zdaj sem v 8 tednu nosečnosti in me grabi šele jutranja slabost drugače pa me je na začetku zaostajanja menstruacije isto pikalo v jajčnikih prej sem še kadila in sem občutla tudi kovinski okus. test pa sem naredila po 10 dnevnem zaostajanju menstruacije.

LP

Glede na to, da mi je ginekologinja postavila diagnozo policističnih jajčnikov, sem se pošteno vrgla v raziskovanje kako na čim bolj zdrav in preprost način to odpraviti. Sprijaznila sem se s tem, da bo zanositi težje kot sem mislila… ampak očitno je moj zdrav način življenja in razmišljanja obrodil sadove. 🙂 🙂
Po dveh pozitivnih testih se oba z možem zelo veseliva malega deteta 🙂

Za nosečnost sem ugotovila po najprej zelo bolečih bradavicah, potem se je bolečina (ni bila pretirana, ampak zelo občutljivo na dotik) preselila na celotne prsi in občasno me je špikalo v obeh jajčnikih. Nobena od bolečin ni bila huda. Kot nekakšni predmenstrualni krči. Mogoče pa sem celo dvakrat začutila jutranjo slabost, ko sem na tešče, tako kot vsako jutro popila kozarec vode.

Srečno vsem nosečkam 🙂

Pri meni so se vsi znaki pojavili že ene 10-14 dni pred predvideno menstruacijo, torej sem jih imela tam nekje od ovulacije dalje, in sicer:

Boleče prsi, predvsem na dotik (razen bradavičk), prsi so bile povečana (velike so bile kot med menstruacijo, na njih so se mi pojavile tudi strije), na otip trd trebuh (zaradi napihnjenosti sem imela težave pri zapenjanju hlač :D), čisto rahla jutranja slabost (ko sem se zbudila za kakšno minuto dve potem je bilo vredu), špikanje v jajčnikih in blage bolečine v spodnjem delu trebuha. Nekaj dni pred predvideno menstruacije sem opazila tudi nekoliko več vidnih žil po prsih in pa spremenjen vonj urina. Ne vem ali ima to tudi kakšno vezo z nosečnostjo ampak zelo opazne so postale tudi žile na območjo za koleni in ponekod po mečih 🙁 .

Za tiste, ki si želite še dodatnih informacij o zanositvi: Cikel imam dolg 31-35 dni, test pa mi je pokazal + na 32 dan. Zanosila pa sem, glede na različne forume, zelo hitro: v 2 mesecu odkar sva se s partnerjem odločila, da bova začela delati na otroku in sva nehala uporabljati zaščito, s tem da je bila prvi mesec ovulacija že mimo.

Upam, da bodo kateri moje informacije prišle prav, sem tudi sama večkrat prebrala vse forume o znakih nosečnosti in opravljanju testa teh nekaj tednov 🙂

Krissy čestitam 😉

Žiujo.
M mi zamuja 4 dni, včeraj sem naredila test, ki je bil + ( ampak druga črtica je bila zelo svetlejša od testne, ) že par dni me bolijo prsi (ampak zelo malo, večinoma me bolj v večernem času (zakaj?)) Občasno me boli v predelu jajčnikov kot da bom ta trenutek dobila M . (Je to običajmo? ) drugih znakov pa sploh nimam , in na trenutke pomislim da je test lažen.

Po mojem mnenju si noseča.. sem pa sama naredila kar nekaj testov da sem se prepričala 🙂 Tri na isti dan, saj sem najprej naredila na lističu na katerem se je zelo zelo bledo videla druga črtica, zato sem šla v dm po enega v škatlici, na tem je bila črtica veliko bolje vidna, tretji je bil pa bolj za partnerja (clearblue) ko je popoldne izvedel veselo novico pa se je še on želel prepričat 🙂 Tudi mene niso bolele prsi skozi cel dan enako, tako da to nima veze… Naredi še kakšen test da se prepričaš, je črtica vsak dan bolj opazna.

Jaz nisem imela pojma da sem noseča. Se nasplošno slabše počutim in nisem posvečala pozornosti.
Potem ko sem za nazaj pogledala, pa je bilo kar nekaj simptomov…od tega da sem se nekje v 4tednu pritoževala, da ima kruh okus po plesni, do tega da me je stalno bolelo v jajčnikih in pa po pitju alkohola sem bruhala kot vidra, kar se mi sicer ne dogaja.
Kar se tiče metode umika, se pravi spolni odnosi brez kondoma..sama sem zanosila z dvojajčnimi dvojčki samo s predsemensko tekočino, pa imam policistične jajčnike. Ni se za hecat če še nočete otrok 😉
lp

Zaenkrat kovinski okus in pa zbadanje na področju jajčnikov in križa. Moj pravi, da je sumil že med vikendom, ker mi je razpoloženje tako drastično zanihalo, kot še nikoli doslej. Torej znaki že kak dan pred nastopom M, test pa je tudi jasno pokazal dve črtici. 🙂

Pozdravljene!
Zadnjo menstruacijo sem imela 23.9. do 27.9. Imam redne cikluse po cca 23 dni. Potem sva s fantom imela 4.10. nezaščiten spolni odnos in v tem tednu naj bi tudi imela ovulacijo oz. ti. plodne dneve.
Od odnosa je minilo 10 dni, nekaj dni po odnosu so me na otip začele boleti bradavice in so zelo nabrekle, nekaj dni zatem pa so se pričele pojavljati bolečine v spodnjem delu trebuha ter v predelih jajčnikov. Občasno me zaboli tudi v predelu križa. Do predvidene M mi manjka točno teden dni in nikoli nisem imela takšnih bolečin teden dni pred M. Ostalih znakov nimam.

Je možno, da so to zgodnji nosečniški znaki, saj sem zelo nestrpna. Za test je pa tudi najverjetneje še prezgodaj?

Najlepša hvala za odgovore;)

Pozdravljene
Mene pa zanima ali bi mi mogoce katera znala povedati koliko je moznosti da sem zanosila glede na to da sem v plodnih dneh imela spolne odnose 2-3×na dan vsak dan v casu plodnih dni teden za tem so me zacele boleti dojke
In zacutila sem bolecine na jajcnikih rahlo spikanje. Sicer imam ginekologa 26 ampak bi rada izvedela kaj več do takrat . To bo moja prva nosečnost in upam da nama bo uspelo . Hvala za odgovore.

Pozdravljene,

Že kakšna 2 tedna skupaj se mi pojavljajo sledeči simptomi: tope bolečine v trebuhu z občasnimi krči na levi in desni strani, slabo počutje zjutraj, boleče prsi, motnje v prebavi. Menstruacijo bi morala dobiti ta teden v četrtek (imam sicer redno), pa se je pojavila že včeraj zvečer (ponedeljek), krvavitev je bila kar močna skozi večer, danes pa je bolj šibka (Je možno, da je vgnezditvena?)
Opravila sem test nosečnosti (2x), obakrat negativen.

Ali je kakšna možnost, da sem noseča? Najbolj me namreč skrbi izvenmaternična nosečnost – pri kateri vem, da so rezultati hcg na začetku nizki.

Najlepša hvala za odgovore.

New Report

Close