Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Ali je res že mogoče zdraviti gluhoto?

Ali je res že mogoče zdraviti gluhoto?

Ali je res že mogoče zdraviti gluhoto?

Pozdravljeni,

pozdraviti gluhote danes še ni možno…

Možno pa je uporabiti polžkov vsadek, ki prenaša impulze in tako vzpostavi stik s centrom za sluh.
Genetika je že zelo napredovala, da bo verjetno v prihodnosti tudi možno odstraniti gen, ki je odgovoren za okvaro sluha (pri dedovanju, če sta oba starša nosilca).

Lep pozdrav,

mag. Petra Rezar

Moram vas popraviti. Ni gena, ki bi povzročil gluhoto. Je samo okvarjen gen, ki je ključen za sluh. In ob okvari takšnega gena pride do gluhote/naglušnosti (genetske mislim).

nova
Uredništvo priporoča

Med gornjima trditvama ni bistvene razlike. Al je kaša ali kasha?

Sam nevednež menim, da je žal genov oz vzrokov gluhosti več in da je gluhost pogosto le eden izmed znakov, ki jih oseba ima. Sam sem npr še “blondinka”

Pozavil se VOŠČITI

Vsem voščim za Božič in da bi s čimmanj ran preživeli 2014

Tole je bil verjetno moj post, samo sem se takrat sramoval napisati svoje ime. Od gluhih sem slišal, kako je možno zdraviti gluhoto in da zdravniki na kliniki prav silijo gluhe otroke na zdravljenje in da so potem ti otroci slišeči, nič več gluhi. No, se oproščam, če sem zdaj kaj zamešal, ker je že nekaj let od takrat… Torej, jasno je, da gluhote še ni možno zdraviti, samo prepričati sem se želel, če so informacije, ki sem jih dobil, točne.

New Report

Close