Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Svetovni kongres gluhih 2015

Svetovni kongres gluhih 2015

Turki pripravljajo svetovni kongres gluhih 2015, ki bo v Istanbulu. Tudi naša slovenska ekipa iz Društva učiteljev gluhih je bila pred nekaj dnevi na sedežu organizacije in v šoli za gluhe. Turki si želijo in predvidevajo udeležbo okoli 5000 oseb z vseh vetrov.

Več o kongresu pa tule: http://wfd2015istanbul.org/

mag. Petra Rezar

Zemlja je res strašen kraj za bivanje. V politično in tudi sicer nemirno Turčijo želijo zvabiti 5000 ljudi – ki bodo tam žrtve raznih terorističnih dejanj. Naj raje organizirajo kongres v kakšnem bolj mirnem in bolj varnem delu sveta. Islamu ne zaupam preveč – nositi bo treba burke, moliti petkrat na dan, ok, ampak po muslimansko ne znam. alkohola ne pijem, svinjine tam ni – ok., koran, šeriatsko pravo – ne, raje ne. Cel Bližnji vzhod je med seboj politično povezan – povsod od Pakistana do Turčije so raznorazne napetosti, vojne, nasilje, prevrati, puči, itd. Ne vem, zakaj voditi gluhe tja dol? Da bodo tarča bombnega napada, ko še sirene ne bodo slišali? Ne, hvala!

Sam ne bom šel.
Ker stane,
ker gluhost ni bistvo moje osebnosti, njen alfa in omega,
ker zadeva ni poceni in
ker kaj sploh tam lahko koristnega izvem razen turizma in druženja.

Mi pa tekst gospe Petre ni jasen, Izgleda iz teksta da so že šli v istambul k orgasnizacijskemu odboru?
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljen Miha,

bili smo mimogrede, ko smo obiskali šolo in prišli v kontakt z organizatorji. Ničesar turističnega, pač izobraževanje in poslovno.

Predlagam, da se pridružiš kongresu in dobiš informacije iz prve roke.

mag. Petra Rezar

Za izobraževanje že še razumem, verjetno v smislu, kako gre drugod v svetu na tem področju (čeprav človek po mojih izkušnjah več odnese od neke ozko usmerjene konference, kot od takega vseobčega hepeninga v stilu vsakega malo).
Poslovno pa ne zastopim – a za iskanje zaposlitev v tujini? kot dobavitelj delov za kaka tuja podjetja?

Ponavadi je low cost effect.
kongresni turizem pravijo ti branži.
Lep pozdrav in srečno.

Novice o kongresu se nahajajo tule:

http://wfd2015istanbul.org/

mag. Petra Rezar

Petra: “Predlagam, da se pridružiš kongresu in dobiš informacije iz prve roke.”

RobertH : Interes imam….toda kje,kdo in na kakšen način so prijave??

Robert,
ne vem še, možnosti je več.

Individualno organiziraš let in bivanje ter vplačilo kotizacije.

Še ugodneje pa je vnaprej kupiti let preko adrie (jesensko zimski paket ponudbe) in si tako zagotoviš vnaprej let za okoli 140-150 eur. Bivanje se najde npr. v hostelu, ki je še najcenejša varianta. Ostane samo strošek za hrano in kotizacijo.

Tudi osebno še nimam informacij, kako bo to zgledalo, mislim, da je skupinska varianta malo cenejša.

LP

mag. Petra Rezar

Petra,po vsej verjetnosti grem proti Nemčiji…bivanje zastonj, prevoz zastonj….ostanejo samo strošek za hrano, nekaj stroškov za plačevanje položnic(elektrika,…..) in manjkali mi bodo simpatične cure…..

Robert, a se seliš v nemčijo v službo? Danes jih gre na tisoče s trebuhom za kruhom, kot pred drugo svetovno vojno. K sreči prihajajo sem tisoći iz ex juge, da jih nadomestijo. Ljudje smo to hoteli in to imamo. Škoda je te lepe dežele za nas. Drugi znajo bolje z njo. Glej merkator, kolinsko telekom, brnik… drži se.
Ja, sam bi se v turčiji držal kakšnih solidnih hotelov ne pa nekih zakotnih uličic in brlogov. to je azija. Nkol ne veš kaj te čaka.

Vse sveže informacije so dosegljive na tej povezavi:

http://www.wfdcongress2015.org/?lang=en&page=homepage

Prav tako je predstavljen tudi program in vsebina kongresa.

Robi, srečno!!!

mag. Petra Rezar

Miha in Petra pozdravljena…..

Najprej odgovor Mihi….Robert je bil dvakrat na razgovoru v Nemčiji in tretjikrat na razgovoru v Mariboru za delo v Nemčiji….Pri obeh razgovorih v Nemčiji sem “padel” prav zaradi izgube sluha, še najbolj pa sem bil razočaran nad odločitvijo lastnika sirarne v Bad Aiblingu,ki pa tudi v pakirnici tako hrupno….”Mariborski” pogovor je pa bil s strani nekdanjega Murinega pisarniškega delavca,ki je želel le Murine delavce spraviti v Nemčijo le SUMLJIV zato z njim nisem več sodeloval…..

Petri pa odgovorim le to,da imam željo obiskati Turčijo saj sem tudi ljubitelj potovanja in letovanja vendar žal ne morem iti….morda pa se mi bo želja vseeno uresničila….

Lp

Robert, grozno!
Pa naj še kdo govori o enakih možnostih.
Folk gleda sam čez dnar.
SAj bi rekel, da se vse povrne in da za vsako zadnjico raste palca, ampak žal celo sam ne verjamem v to.
Smo si pa sami krivi, kot celota. Nesolidarni, lakomni, egoisteki… Sit ne razume lačnega, dokler se mu naslednji dan ne pridruži.
A nismo v EU in a ni zaščite invalidov pred diskriminacijo? A se lahko kam prtožiš? A maš kak papir v dokaz?
Naše samostojna? država je padla na celi črti.Zarad vseh nas, egoističnih pišmeuhovskih potrošničkov.
Drži se Robert!

Zdaj je pač tak kot je…..
Iščem delo še vedno na polno tako po celi Sloveniji kot tudi drugod po Evropi….
Nekaj prijateljev iz sveta gluhih bodo tudi pomagali….
Zdaj samo čakam (upajmo) pozitiven odgovor s strani delodajalca iz Ljubljane za delo v tujini kjer rabijo ljudi s statusom invalida…..

To je vse kar lahko napišem…
Lp,Robert

New Report

Close