Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami popolna gluhost desnega ušesa

popolna gluhost desnega ušesa

Pozdrav!

Stara sem 60let. Na desno uho ne slišim popolnoma nič(že od mladosti).Pred tremi meseci mi je zdravnik ugotovil poslapšanje tudi na levem (kar sem ugotovila tudi sama),zatomi je predlagal
aparat.Sedaj nosim že dva meseca in pol uušesni aparatek.Z njim slišim bolje,problem pa je,da imam obćutek polnosti v glavi (kakor da mi jo bo razneslo).Zelo moteče je tudi v hrupu,takrat postanem zelo živčna,pa tudi glavo moram venomer obračati.Sem pa ugotovila,da brez aparata negre več.
Zanima me tudi,ali se naj posvetujem s svojim zdravnikom glede invalidnosti,če sem upravičena do nje.
Kot upokojenki (z nisko pokojnino)imam sedaj še en dodatni strošek(680€ aparat+baterije).
V pričakovanju na odgovor se vnaprej zahvaljujem in vas prisrčno pozdravljam.
Marica.

Kot upokojenki (z nisko pokojnino)imam sedaj še en dodatni strošek(680€ aparat+baterije).

Tega stavka ne razumem….ali ste kupili slušni aparat na svoje stroške??
Za baterije moraš pač dati sam (cena med 5,50 in 7,50 EUR)…..
Glede invalidnosti se dogovorite z osebnim zdravnikom,lahko se malo pozanimajte na informaciji na ZPIZ-u!!

Lp

Spoštovani!

Slušni aparat vam pripada po predpisih standardnega zdravstvenega zavrovanja, če pa želite nadstandardni aparat, se seveda doplača, koliko in kateri so ti aparati, pa bodo vam povedali prodajalci.

Baterije so res dodaten strošek, tako da so bolj smiselne tiste, ki se lahko ponovno polnijo in so dolgoročno koristnejše.

Lep pozdrav!

mag. Petra Rezar

hojla,
ko ti berem gornji naslov in ker je zdaj nova gripa, mi potegne, da so se moje slušne težave začele v otroštvu, ko sem zbolel za novim tipom gripe. kot prevo sem oglušel na desno uho.
Tudi sedaj pravijo, da so otroci bolj prizadeti.
v avstriji je umrla 11 letna punčka.
ja,
je kar za se cepit.

New Report

Close