Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Glede ugodnosti, če si invalid oz. oseba s posebnimi potrebami

Glede ugodnosti, če si invalid oz. oseba s posebnimi potrebami

Lepo pozdravljeni.

Jaz uporabljam PV že od otroštva, od rojstva sem popolnoma gluha in
ne uporabljam kretenj.

No,v bistvu sem hotela vam samo povedati kot nekakšno informacijo, saj sem pomislila, da je možno, da eni ne veste za to oz. niste slišali za to, da lahko imate 50% znižanje za karte za kino, npr: kino Kolosej.
Res pa je, da včasih zahtevajo dokaz, torej člansko izkaznico, da ste res naglušni oz. gluhi.
Še posebej se splača ob torkih, saj je kar 2x znižano od običajne cene, za druge ljudi pa je samo 1x znižano ob torkih…tako da se mi zdi, da se resnično splača…pa še je zelo ugodno…hotela sem samo z vami to deliti, da boste vedeli in celo morda večkrat zahajali v kino ogledat filme brez večjega zapravljanja.
LP

Pozdravljena!!

Lepo,da si obvestila ugodnosti za gluhe….žal pa nisem iz Ljubljane!! Drugače je pa še nekaj ugodnosti,ki pa sam žal ne morem pisati,ker ne vem kaj sploh so še v ponudbi za osebe z okvaro sluha.
Spomnim se za brezplačno naročnino RTV,ugodna naročnina na Mobitelu,razna “dopustovanja” po vsej Sloveniji(to imajo v društvih) …več pa žal ne vem!!Upam,da bo Sandi in morda Petra kaj več napisala!!

Lp

Dragi RobertH,
hvala, da si tudi ti kaj prispeval k tej temi glede ugodnosti in izvedela sem nekaj novega od tebe, saj nisem vedela, da imaš bolj ugodno naročnino na Mobitelu, fino..da zdaj vem, saj sem nameravala iti se naročiti za mobitel, saj ne mislim več kupovati kartice 😉
Fino se (s)mejte!

LP od Mčebelice

Spoštovani!

Ugodnosti so kot so omenjeni že omenili vstopnice za Kolosej, znižana naročnina za gluhe pri Mobitelu in Simobilu. Pod to štejemo tudi beneficirano delovno dobo, ki jo že ima večina gluhih. Leto dni prinese dodatne tri mesece.

Lp!

mag. Petra Rezar

Važno je dopolniti to od gospe Petre, ker mihelj ve iz prve roke:

dvojen beneficij je, na SPIZ:
štejejo se ti trije meseci zavarovalne dobe na leto več in starostna meja se ti za vsako leto dela v gluhem stanju zniža za tri mesce, tko da maš npr po 10 letih 30 mescev več zavarovalne dobe in 30 mescev mlajši lahko greš v penzjon.

Bom pa tko reku, da si je mihelj te beneficije krvavo zaslužil. Delat med slišočimi je bilo krvavo pasje težko. Posebno zdaj ko smo vsi kapitalisteki.
Od bafčarja na eni strani do zadnjega klošarja in samohranilke na drugi strani.
Fsi smo kapitalisti, tisti s kapitalom in tisti s strganimi hlačami.
Zdaj je delo med slišočimi še težje.
Skratka duplo.

Verjetno tudi odvisno od vrste delovnega mesta…
Kaki laboratorij, delo z računalnikom, raziskave, urejanja podatkov, ….???

Povsod so taki tipi. Kjerkoli si na šihtu.
Se vidi rezultate načrtnega sesuvanja civilizacijskih pridobitev zadnjih 150 let.
Gre na nož. Zakaj bi bil fer in solidaren, pol boš pa ti zgubu službo, tisti do katerga si bil fer pa bo ostal?
Pr žreti al ne žreti (crknt od lakote) nema praštanja. Pravi butalski kraljevič mihel, v monologu drame Omlet.

Menim da zaenkrat azijci delajo in razmišjajo bolj kolektivno, kot skupnost.
Te kar očarajo te civilizirane mravljice, ki so na višji stopnji civilizacije kot zahod.

Tle je pa kot v ZDA, Vašmu vzoru, smo tle. Individulistični egoti.
Ne moreš računat na bližnjega, da ti bo pomagal in kaj potrpel s tabo, če nisi fit in si Hendikepiran

Danes moraš v glavni tok reke življenja, čene si odrinjena naplavina.
Zato je treba gluhe otroke implantirati z vsadki. Da se lahko enakovredno kosajo v lajfu z slišočimi sokapitalisti.

Živet od usmiljenja miloščine, karitasov rdečih križev sociale etc v nekem gluhem getu bo danes in jutri tuga.
Dobr, če se te tuge ne zavedaš ne trpiš, ampak je le tuga.

Je pa res,da se je marsikaj menjalo. Naši sodržavljani so povsod po svetu, kupujejo vse sorte, od največjih jaht naprej, v butegi se lahko navžiješ zastrupljene hrane z vsega sveta, lahko kupuješ kakršne koli modne krpice, ki pa so vse narejene na kitajskem, tajskem, indiji, s suženjskim in otroškim delom…
Da je le pocen in izbira.

Sam sem bol navdušen nad civilizacijo kot nad potrošniškim hedonizmom uživaštva.
Ampak večina odločate.

Pejmo dans v kak velik nakupovalni center po nakupih al ogledih.
Več zaleže kot obisk opere al koncerta.

Zasledil sem, da se med gluhimi govori, da imamo invalidi na invalidskih vozičkih pravico do brezplačne 24-urne osebne asistence. Ta osebna asistenca nikakor ni brezplačna, pač pa jo moramo plačati sami oz. osebe, ki so nas po zakonu dolžne preživljati. Če nimamo zadosti denarja, lahko razliko krije občina, vendar pa potem zahteva ta denar nazaj, če jaz ali kdorkoli izmed tistih, ki so me dolžni preživljati (to pa ni nihče, ker nimam žene, sem pa odrasel), karkoli podeduje. Torej, ko bosta moja mama in ata mrtva in bom podedoval njuno hišo, bom moral občini plačati za to osebno asistenco… Socialna država pa taka!

V kakšnem smislu naj bi gluhi govorili o asistenci na vozičkih? Kdor ni na vozičku, si težko predstavlja to izkušnjo.
Vse pravice in ugodnosti, ki pripadajo posameznim invalidnim skupinam, so določene v zakonih in pravilnikih. Takole na pamet in o govoricah pa je težko karkoli sklepati.
Vsekakor pa pustimo tudi drugim pravico do enako kvalitetnega življenja kot ga imamo mi, ki lahko počnemo veliko stvari.

Lep pozdrav!

mag. Petra Rezar

Malo mihelnovega subjektivnega bluzenja. Ker čte socialni dnar od občine in države:

Če kaj sledite, se obeta zamrznitev plač v javnem sektorju, pa zamrznitev penzij in zamrznitev socialnih transferjev. In tle smo mi.
Plače v javnem sektorju so zamrznjene že več let in ne slede inflaciji, zato so realni padle. Dnar ki so ga nam jemali za kao pokojninski sklad pa je enako kot da bi ga vrgli proč. Ne donos ampak odnos, kot je blo s certifikati (mastno provizijo so jemali, donos nikakršen in na koncu iztis delničarjev). Ja ta država je tajkun, ker je to namerno omogočila. Nesposobnost in neznanje ni opravičilo.
Če nisi dorasel položaju ga ne smeš sprejet.

Seveda nihče ne pove če bodo zamrznjene tud cene.
Za nove davke (razrede) iz dohodnine so baje bli izvoljenci proti. Menda tud proti nepremičninskemu davku (kraji).
Sam vem da so izvoljenci glasoval zato tko, ker bi sami plačeval več davka. Da sam ne rečem kaj ima vse naš izvoljenec. Od podjetij, jahtice, par stavb etc. In plačeval bi več davka, zato je proti. Verjetno so ostali slično.

Ja,
me zanima če je g Cekuta plačal davek in dohodnino (175000) od tistih 350 000 E ki jih je dobil za svetovanje od g ridla?.
In seveda vsi ostali.

Pa tud nekatere kaste so izvzete z davki in dobivajo nekake subvencije.

Ni pa vse zlato niti z dnarjem ki ga daje EU. Pa je to druga tema. Srž pa je da prejemnika teh EU sredstev fajn nategnejo.
In to kar nekaj njih.
Menda ima Italija bolje urejeno.

In kam bo šel dnar? od teh zamrzovanj? za gospodarstvo pa menda za nekak razvoj etc.
Larifari.
Če se ne zdravi vzroka krize se s takimi prijemi nč ne bo rešilo.
Pač dnar iz moje penzije in socjalnih transferjev bo šel kakemu podjetniku v žep. Da bo v prvi fazi širil podjetje etc, na koncu bo pa le šlo v luksuz in jahtice.
Kitajska ima tolk trgovinskega presežka, tolko novih inžinirjev, da je tekma vnaprej brezupna.
Ni je reči ki je tud oni ne zmorejo naredit. In to ceneje.

Sami smo si krivi. Radi čimcnej in čimbolje kupujemo. Ampak, če bomo kupoval po kitajskih cenah, bomo na koncu imeli tud kitajske plače.

Verjetno kitajc indijc etc preživi z 200 evri, v SLO pa z 200 ne morš prežvet. Rabiš stanvajne, kurjavo, elektriko, toplo obleko, otroke moraš šolat etc.
Z 200 se to ne izide.

Globalizacija je problem. Tip globalizacije, ki so siga zamislile ameriške multinacjonalke, bo zahodni svet sesul. Na nivo kitajske.
Globalizacija je pač uravnilovka, navzdol.

Če bi imel indijski pa kitajski delavec enako plačo kot tu, njihovi izdelki ne bi mogli biti poceni.
V bistvu pač zdaj svoj standard tja odlivamo.

In še to je vprašanje če to krizo američani niso namerno ustvarili. Da so namerno sesuli druge banke s slabimi krediti v ZDA.

Kje so zdaj neki genijlni mrkaiči pa damjani masteni etc? Zakaj ne ponudijo rešitve iz krize?

Mihelj kot kmetič ve, da če bo vsako leto žrl 10% več in bil vsako leto 10% težjo, bo vagal pol tone in pol crknil ker se bo razpočil.

Tu se bo pa razpočila Zemlja, ker jo vsako leto za 10% bolj izropavajo.

Treba je omejit gospodarstvo.
Ne kvantiteta ampak kvaliteta. Dolgotrajnost proizvodov, možnost nadgraditve.
In regulirat globalizacijo: davki in carina. Dampinški.
Le če je delavec v indiji enako plačen kot tu, in so pri izdelavi enaki okoljski normativi, je lahko prost trg.

Dokler pa je otroško delo, suženjsko delo, mizerne plače, onesnaževanje planeta, je potrebna carina in davek na vse iz vzhoda.

Ja sem se nabluzil.
Me je pa segrelo to z zamrznitvami in jalovim deljenjem tega dnarja podjetnikom ki že imajo.
Nihče ne bo dal npr dnar odpuščenemu delavcu mure da bio odpr obrt.

Dali bodo tistmu ki že ima. In to od miheljna in od tistih ki prejemajo socialno pomoč, pa invalidnino etc.
Nagravžno, nesposobno, pokvarjeno.
Ja me je kar pogrelo.
Se oproščam ker me je zaneslo.
LP. od okradenca mihelna.
I

Pozdravljeni
Najbrž prehitevam…..če sem prav zastopila predlog nove pokojninske reforme ,se bi beneficirana doba ukinila….?

lp geri

Ne bo odbitkov za otroka, za študij etc. Če pa je to tud za invalide, ne vem, nisem sledil.

Pač jemljejo vam vse kar so si ljudje v zadnjih 200 letih uspeli izborit na področju sociale etc.
mirno bo folk to prenesel. Nihče ne bo muksnu.

Jaz tega ne maram videt, zato sem v penzjonu.

Sam sem bil med javnimi delavci.
Zadnja leta so ti, javni, paraziti, škodljivci, nepotrebno breme, cipe, strošek. nepotreben balast, ki gaje treba odpustit, da bo obrt in podjetja zadihala.
če bi še enkrat začel delat, ne bi nkol več bil cipa, in ne bi delal v tem bezirku.
To ni državotvorno obnašanje ampak vrtec.
Takoj v NZ al australjo

Žal ne vejo kar naredit, in nihče ni zaupanja vreden, za mihelna.
Sam ne mislim reševat zadeve, bluzim le tolk, da prikažem tudi drugo plat oz pogled na zadevo.

Da boste vidli da si morate sami pomagat, ne čakat

Spet gledam ta predlog reforme in iz njega mi ni jasno kaj bo z invalidi in beneficirano dobo.
Za ostale, bo neko dodatno obvezno zavarovanje pri kapitalski družbi, za invalide pa ne vidim jasno kaj bo s tem.

Še bolj pa sem uverjen, da s tem ne bo dosti dobrega.
Z vlaganjem v sklade, dolgoletnim, in to malih vsot, ne boš imel velike penzije.
Vera v to, da ti bodo slovenski maherji pošteno obračali denar, je račun brez krčmarja.
Padanje zaposlenosti, nižanje plač zaposlenim in enačenje vrednosti dela slovenskega delavca z indijskim in kitajskim ne obeta finančnih nebes za upokojence.
Namreč, še 500 E plače je prevelik strošek dela. Ja kaka pa naj bo pol penzija iz tega?

In nadalje:
koliko lahko delavec da na stran za penzijo pri plači 500 E. Če ima otroka, če plača stanarino, položnice, če ne hodi nag etc?

DRžava, po novem ne garantira za penzije, da se finančno ne zlomi.
Istočasno pa zna kasirat davke na vsakem koraku in to davek na davek. Večino ti pobere. In če si uspeš kaj kupit, npr nepremičnino, se na to prisesa in cuza do konca. Če ne zmoreš, ti pa piše gor hipoteko.
Za ta denar kupuje orožje za afganistan, donira tajkunom in kapitalistom, daje zaslužne penzije, plačuje nepotrebne mini občine z župani in svetniki etc….

Izvirni greh je bil v certifikatih.
Kar je bilo ustvarjeno v desetletjih, je država dala tajkunom, grofom, cerkvi raznoraznim oškodovancem…
Dali so tudi moj denar.
Men so pa dali kao neki certifikat, ki ga nisem mogel nikamor dat. In na katerega zvečine ni bilo donosa in se je odlil v žepe maherjev, npr g horvata, kordeža, valanta, g igorja, boškota etc.

Tolaži me edino to, da je konec blizu.
Ravno včeraj sem videl kako požigajo gozdove na indoneziji, prej so v braziliji, pa afriki.
Prav je da narava nas, golazen sebično, spere z zemeljske oble.
Sem sicer tud jaz zraven, pa ne morem nič proti trendom.

Skratka, kamna modrosti ki bi iz svinca zlato delal naši državni alkimisti s to pokojninsko reformo ne bodo našli.

Z brezposelnostjo, nizkimi plačami, globalizacijo, preprečevanjem rojevanja otrok mladim etc ne bo rešitve.

Ukinjanje ugodnosti pri upokojevanju je pravilno.

Tako bodo ljudje imeli interes delati.
Več se bo naredilo in se ne bo več toliko gledalo na višino plače.

Praviš, da ti ni vredu, da je 500 EUR previsok strošek za podjetja? Ja, previsok je in tako pač je. Pri nas so delavci plačani, preračunano, 200 EUR na mesec. In s tem morajo živeti. V suficitarnih bezirkih so plačani še manj. 140 – 150 EUR na mesec.

Minimalne plače ni, tudi pokojnine ni. In to je prav.

Tako so delavci pripravljeni delati za vsako plačo in podjetja so pripravljena zaposlovati, kar pomeni, da pri nas ni brezposelnosti.

Poznal sem nekoga, ki je delal za 80 EUR na mesec. Bil je šofer trojlebusa.

Ja, res pa je hodil okrog nag in tudi vozil je nag. Pri nas ni zim, tako da ne zmrzujemo in smo lahko nagi. Vendar pa tisti, ki imamo nekaj pod palcem, ne hodimo okrog nagi.

Otroci pri nas delajo od 7. leta starosti dalje, če starši nimajo denarja za šolanje. Tako otroci pri nas niso problem.

Položnice? Te dobivamo le mi, kapitalisti. Proletarci ne dobijo nobenih položnic, saj v svojih šotorčkih nimajo elektrike in tekoče vode, smeti pa odvažajo v skupen zabojnik.

kaj pa naredite z invalidi, starimi, bolnimi, ki ne morejo delat kot ostali?
Kaj naredite zumsko in telesno zaostalimi in prizadetimi?

Je bil en dolfe, švaba, oz avstric, fric. 70 let nazaj.
Razmišljal je podobno kot ti oz pr vas.
Napisal je nek buk, majn klamf al slično.

Nadludje, arijci (pr vas jim rečete kapitalisteki), ostali pa sužneki, manvredna rasa.
Evgenika se je včasih reklo vedi o vašem planetu.
Marsikdaj je pomagal plin in ogenj.

Je pa res, da se naši vedno bol spogledujejo z vašo ureditvijo.

V kako vrsto spadate a je to vrsta človek, homo (nekateri) sapiens? al ste humanoidi.

Beseda človek, človeški ima nek pomen. Taka družba kot jo opisuješ, in naši se tud spogledujejo z njo, človeškega nima dosti.
Npr noge, sečni mehur, črevo, bioplin in bio maso. Pardom gospodarji verjetno ne prde in šajsajo.
So nad tem.?

Invalidi, stari in bolni, ki ne morejo delati, so doma in hirajo, dokler ne umrejo. Zanje v določenih primerih (da živijo v proletarskih družinah) poskrbi sociala, vendar jim daje enkrat tedensko samo najosnovnejšo hrano in enkrat tedensko enourno asistenco. To jim zadošča. Že to, kar imajo, je veliko.

kar se tiče človeškosti…

Mi se nismo razvili iz opic, pač pa iz živali, ki so podobne živalim, ki jim vi pravite zveri – levi, tigri, leopardi so še najbolj podobni našim prednikom. Imajo štiri noge, sečni mehur, črevo, bioplin in biomaso ter dve srci, tako kot jaz, namesto nosu pa imamo smrček.

Vem, katerega Dolfeta misliš. Toda za razliko od njegove vladavine je pri nas demokracija, vendar pa imajo volilno pravico le tisti, ki premorejo državne volilne obveznice. Ena stane 100000 EUR in prinaša en glas. Več, kot imaš obveznic, več glasov imaš.

Melmex, takoj nehaj promovirati tiranijo turbokapitalistov na tvojem nečloveškem planetu okrog po galaksiji!!! To je v nasprotju z 34543 a) c) členom galaktičnega zakonika, ki pravi, da se bitij iz drugih planetov ne sme vznemirjati zato, ker imajo drugačno kulturo kot prebivalec planeta, iz katerega prihaja tisti, ki vznemirja prebivalce drugih planetov. In ena izmed značilnosti kulture je tudi socialnost. Zemlja je pač bolj socialna kot Melmex in pika! Prav tako je to v nasprotju z 43532 a) do z) členom galaktičnega zakonika, ki pravi, da se na tujih planetih ne sme širiti propaganda. Je tudi v nasprotju z 53532 c) do h) členom galaktičnega zakonika, ki pravi, da morajo biti bitja, ki potujejo po galaksiji strogo diskretna in da se smejo obljudenim planetom približati na manj kot milijon kilometrov (tj. stopiti v teritorialno območje planeta) le z dovoljenjem predsednika največje velesile na planetu. Ta člen ne velja za vesoljsko policijo v primeru, da izvaja nujne naloge v javnem interesu.

Galaktični policaj in melmex,

prosim vaju, da zadržita svoje komentarje zase. V nasprotnem primeru bodo vsi komentarji, ki ne sodijo v to temo, zbrisani.

Lp!

mag. Petra Rezar

Mihelj sicer ve kam pes taco moli.
Namreč,
Če zadev ne potenciraš in karikiraš, narod ne spregleda kam drvimo.
Žal večina ni mihelj, ki bere med vrsticami. Sarkazme, ironije etc.
Vidita da tudi gospa Petra jemlje stvar dobesedno., ne med vrsticami, v prispodobah etc.

Žal pa se marsikaj od tega kar je bilo zapisano že dogaja. Tu in zdaj.
Ampak, ta tema je tabu.

Dodatek gornjemu.
Žal je mihelnova žena pri delu v stiku s toliko tragike, da lahko mihelnu verjamete. Da je beda velika in brezup.
Ne bom pa razkladal podrobnosti.

LP in bodimo pridni.

New Report

Close