Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Kako živijo gluhi v drugih državah

Kako živijo gluhi v drugih državah

Tisti gluhi, ki ste že kdaj potovali po svetu in se na lastne oči prepričali o življenju gluhih v drugih državah, ali bi lahko tukaj malo na kratko napisali, kako živijo gluhi v drugih državah (tako razvitih kot tudi nerazvitih (oz. državah v razvoju)?

Mislim, da je bilo veliko tega že zapisanega v starejših številkah revije Odmev tišine in v IST, če pobrskaš tudi po spletu in po tujih spletih gluhih v drugih državah ali se vključiš v chate z njimi, boš marsikaj zvedel. Sam pa verjetno veš, da je tukaj samozavest gluhih nižja kot v najbolj razvitih državah EU in v ZDA.

Naj še kdo kaj zapiše, pa bomo videli.

LP!

mag. Petra Rezar

Pozdravljeni!!

Sam se ne spomnim ali sem že pisal o zadrskem društvu gluhih!!
Lepo so me sprejeli gluhi in naglušni tega društva,pogovarjali smo se o delovanju društva v Zadru in v Murski Soboti!!O našem društvu sem povedal le to,da so zlati časi minili in da so prišli ljudje,ki z gluhimi ne vedo se ukvarjati!!V Zadru je zelo dobro organizirano društvo,njihova želja je da bi se pobratili z enim društvom v Sloveniji (avgusta bom spet obiskal zadrsko društvo kjer sem dobrodošel)…Razmišljamo pa,da bi naši gluhi(brez sedanjega vodstva MS društva)se udeležili dvo ali trodnevnega izleta kjer bi poleg zadarskega društva obiskali tudi šibeniško društvo.
Kar se tiče sodelovanja gluhih v Zadru bodisi v športnih panogah bodisi v raznih aktivnostih bom napisal to,da so zelo aktivni,letno gredo dvakrat na izlet(bili so tudi v Londonu),udeležijo se raznih prireditev…skratka res popolnoma je “delovno” društvo….

Lep pozdrav!!

nova
Uredništvo priporoča

RoberH ti samo pišeš in v tem pisanju nisem še zasledila,da si kaj ukrenil glede društva. vaša krivda je kar se dogaja sedaj, da gluhih ni, ker ste se pustili drugim, da prevzamejo.
kar se tiče življenje gluhih pri drugih državah, lahko povem da imajo nekatere države boljše urejene pravice za gluhe..

Rebecka pozdravljena!

Kar se tiče društva v Murski Soboti mene ne zanima čisto nič. Če pa misliš,da sem kaj ukrenil proti društvu pa vprašajte prvo Damjana Šebjana.
“vaša krivda je kar se dogaja sedaj, da gluhih ni, ker ste se pustili drugim, da prevzamejo.”
To ni res….
Miha je že zadnjič na tem forumu pisal,da so gluhi “izkoriščeni” ljudje pa ne samo s strani slišečih…Današnje vodstvo(Gornjec,Maček,Jakopina in Vadlja) je takorekoč najslabše vodstvo v zgodovini našega društva,obenem pa jaz TEBE sprašujem kaj bodo gluhi v društvu ko niti eden od teh ne ve niti 5% znakovnega jezika….Tudi ti ne bi bila v tem društvu,pravtako tudi ne Petra,Miha,niti ne bi bil v tem društvu niti Frida Planinc(je Prekmurka) niti številni gluhi po vsej Sloveniji….In jaz sem srečen,da na vseh ostalih društvih vodijo gluhi ljudje in da naglušni ljudje se lahko pogovarjajo z gluhimi…..
Pri nas v Murski Soboti so legende društva ŽRTVE,je ogromno nesporazumevanj med g.Gornjecom z g.Vadljo vred in številnimi člani!!
Žalostno pa je s strani Zveze,ki takorekoč ve za “alkoholiziranje” stanje in za stanje z žaljivimi besedami,ki sta govorila prav ta dva…Jezen sem pa sam na g.Mačka(nekdanjega predsednika),da popolnoma ni ničesar ukrepal proti njiju v zvezi s tem in tu je glavni vzrok,da gluhih ni v društvu!

Zato pa bomo septembra spet zbrali številni gluhi in naglušni ljudje kjer se bomo dokončno odločili o ustanovitvi društva(skoraj vsi so ZA ustanovitev društva),tudi Zveza gluhih je ZA, pravtako bomo dobili podpore z vseh strani Slovenije in upam,da bo Rebecka pravtako priskočila na našo pomoč….!!
Sam lahko napišem,da legende društva takšnega vodstva ne rabi,pravtako nočem,da bi številni gluhi ostali brez članstva zato druge poti ni kot da ustanovimo društvo!!

Rebecka,mi delamo na tem….v ponedeljek me čaka sestanek z enim od pobudnikov!!

Lep pozdrav!!

New Report

Close