Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Povračilo stroškov nakupa vrvice – prosim za pojasnilo

Povračilo stroškov nakupa vrvice – prosim za pojasnilo

Vljudno prosim za informacijo v zvezi z uveljavljanjem povračila stroškov nakupa vrvice za govorni procesor, t.j. zunanji del polževega vsadka. Ali moram na Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) poslati originalno naročilnico in račun ali lahko pošljem kopijo)? To me zanima zaradi tega, ker moram 15 % stroškov nakupa vrvice uveljaviti pri zavarovalnici, kjer imam sklenjeno prostovoljno dodatno zdravstveno zavarovanje (tj. Zavarovalnica Triglav) – sem namreč zavezanec za doplačila – , saj moram imeti papirje tudi za navedeni namen… Ali mi lahko prosim sporočite (če vam je to znano), če pri Zavarovalnici Triglav zahtevajo originalno naročilnico in račun ali lahko pošljem kopijo?
Ali mi lahko prosim še sporočite, zakaj v primeru zgoraj navedenih vrvic za govorne procesorje ni mogoče, da bi povračilo stroškov od ZZZS in zdravstvene zavarovalnice, pri kateri imam sklenjeno prostovoljno zdravstveno zavarovanje, uredil dobavitelj?

Včasih ni bilo nobenga problema za povračila.
Na blagajni zavoda si dobil keš.

Kasneje pa je postal problem tako z napotnico, kot z vračilom.
Kvaliteta živlejnja se nonstop slabša.

Na videxu sem najprej kar plačal, pol pa naj bi mi povračilo nakazovali ločeno, vzajemna in zzzs na tekoči račun.
To je svinarija. Imaš prav.
Zakaj moramo zalagat svoj denar da nam ga potem vračajo, če nam ga vračajo.
Greh je po moje na videksu.
Bolj komot jim je da siromaka oskubijo, takoj, na licu mesta.
Ni da bi vam pravil kake svinjarije delajo bolnikom.

Sem aponoru dvojno.
Kot prvo za dobit te napotnice. V splošni – pol so mi jih pa pošiljali še na neko komisijo etc. Sem pol napotnico ruknu v vc.

Z drugo napotnico pr avdiologu sem dobu vrnjeno le obvezni del,čez čas, niti ne vem če v celoti, ker bi za prostovoljno (par evrov) moral še dodatno med službo naokol letat.
Naj si držijo in naj prelijejo sredstva vzajemne v svoje žepe. KOt si itak. Pokojninski sklad….

Si je pa mihel parkrat špage za vsadek kar sam kupil. Pač nekaj dni ni jedel vseh obrokov.

(Ker ga noben ne bo natepaval, razen države, pred katero je nemočen. Majo patrije, pebndreke, solzivc, zapor… Sama svoboda in človeške pravice.
Apropo največji solzivc je srane v katerga so nas spravli in nas tišijo še globlje proti dnu. Za se solzit do bridkega konca.
Dobr, da ne vemo, da naš krmar pojma nima kje je prava smer.
Edin kbvedu kva zdej je kašn tak kot Mencinger.
Trezna kmečka modrost, gorenska in skromnost.)

Pošastno je kako je lahko neka navadna žica draga.
In kako je netrajna (lahko je medel sram) – na pregibnih mestih jo hitro vzame vrag.

Sedaj mi dolga (dražja) vrvica kar dolgo traja. Ker sem napel kostni mozeh in jo fiksiral s selotejpom na pregibnih mestih na nosilec baterij. In pazim kje imam nosilec, da obleka ne drgne ob žico. Za krajši kos žice ki pelje na tuljavo: Nisem še pogruntal kako jo zaščitit. Zaenkrat, čimmanj jo moraš upogibat.

Bebava je dolžina kratke žičke ki je enaka za vse, in pr men nekoliko predolga zato se tvori nekaka pentlja in prej ali slej se žica prekine.

Nauk zgodbe je ta, da skušaj podaljšat žicam življensko dobo.

New Report

Close