Najdi forum

Čelada

Pozdravljeni.

Za našo 11 mesečno punčko smo se odločili za operacijo polževega vsadka. Po dolgem čakanju, smo končno dočakali operacijo. Zdaj smo že doma in čakamo na odstranitev šivov in da kasneje dobimo še zunanji del vsadka.

Svetovali so, da naj za zaščito glave kupimo čelado (začenja se dvigovati in kmalu bo tudi shodila). Zanima me,kje naj dobimo tako majhno čelado-v špotrnih trgovinah imajo samo čelade za otroke, ki že vozijo kolo.
Če se ne motim se da dobiti prav medicinsko čelado, kakršno imajo tudi epileptiki, ne vem pa kje se taka čelada kupi. Kako dolgo je potem priporočeno, da nosi čelado in ali je ta potrebna tudi npr. ko gremo v trgovino?

Prosila bi za hitre odgovore, ker se punčka ves čas dviguje in se hoče plaziti, pa je ne pustim kaj veliko, ker še ni čisto stabilna in me je strah, da se bo udarila na mesto kjer je bila operirana.

Hvala lepa!

Spoštovana Tasy!

Čelade zaenkrat še nisem zasledila niti v vrtcih, kjer so otroci s PV. Potrebna bo vsekakor večja pozornost. Večina otrok nosi nekakšne mehkejše ušesne pokrovčke, ki pa gotovo niso prava zaščita pred udarcem.

Načeloma otroci in osebe s PV ne nosijo čelade v vsakdanjem življenju razen v športnih in drugih aktivnostih, kjer je povečana nevarnost padca ali udarcev.

Ena od variant je naročilo pri Inštititu RS za rehabilitacijo, Linhartova 51, LJubljana, kjer so specializirani za pripomočke in pomoč prizadetim osebam. Izdela se tudi po meri in naročilu.

Telefon: 01 / 475 81 00
Faks: 01 / 437 20 70

e-pošta: [email protected]
http://www.ir-rs.si

Druga varianta je tudi njihova lekarna, ki je specializirana za pripomočke:

Vodja lekarne: Melita DOLENŠEK, mag.farm.
Elektronski naslov: [email protected]

Delovni čas:

vsak delovni dan od 8.00 do 19.00 ure
ob sobotah od 8.00 do 13.00 ure

Pa sporočite, kako je vam uspelo.

Vse dobro!

mag. Petra Rezar

Gotovo so jo operirali v Lj da ste tako kar sami sebi prepuščeni.

Probajte povprašat v Mb. Tam imajo cel tim ki skrbi za obravnavo teh otrok.
Mal bo pobrsket po netu al če ima kdo naslov od Mb tima. Meni pošiljajo revijo iz MB pa jih ne hranim, zato naslova na spletu ne bi vedel.

Ja strela, saj niste prvi v taki situaciji, in zato podatek sigurno obstaja, kaj kje , kako…
In če je za druge uspelo, bo tudi vam.

nova
Uredništvo priporoča

meni se zdi, da to mogoče ni najboljša rešitev, saj so tiste čelade, za katere jaz vem, da jih otroci z PV uporabljajo pri športnih aktivnostih zasnovane tako, da je treba odstraniti zunanjidel PV. se pravi da za vsakodnevna opravila ni primerna.
Mi smo pač prve tedne res zelo zlo pazili na našega fanta, uredili smo mu otroški kotiček, kjer so na tleh blazine, da tudi če bi padel direkt na PV, mu ne bi bilo nič. smo pa vedno pozorni, da ni v nevarnosti in da je kadar se odloči za nove podvige, da je na dosegu naših rok in bi ga v primeru nevarnega padca lahko prestregli.

mene je blo tud najprej noro strah, ampak pol pa kar gre. bomo vidli, kaj bo, ko bo shodil. sam glede na to, ga učimo, da se ne more zanašat na nas, da ga bomo vdno ujeli, moram rečt, da kar pazi nase. tko da upam, da bo shodil šele, ko bo vedel, da zmore. in posledično tud padcev ne bo veliko

Res je, da je pri vseh športnih aktivnostih potrebno odstraniti zunanji del vsadka. Tasy pa trenutno zanima, kako pri majhnem otroku ublažiti morebitne udarce v glavo zaradi sveže operiranega PV. V tem primeru pač je potrebna večja previdnost in res je, da marsićesa ne bi mogli spremeniti ali preprečiti.

Tasy, upam, da se boste oglasili in opisali izkušnjo.

Lp!

mag. Petra Rezar

Pozdravljeni!

Spet se vem oglašam in sicer z super novico. Čelado smo iskali na vseh možnih straneh Slovenije,ampak na žalost zgleda,da se je ne da dobiti. Bi se Vam pa ga. Petra zelo lepo zahvalila za naslove in telefonske številke od Inštitita RS za rehabilitacijo. Na žalost se tudi tam ne da dobiti čelede za zaščito glavice po operaciji. Zelo pazimo na Saro,da ne bi padla in se kam udarila in zaenkrat nam kar uspeva.

Sedaj pa k super novici. Včeraj smo bili v avdiološki ambulanti, kjer je Sara končno dobila zunanji del vsadka. Nastavili so ji na nižjo glasnost vsadka, ampak se je kljub temu čudovito odzvala. Ko so ji predvajali zvoke se je čisto umirila in poslušala. Sicer še vleče zunanji del vsadka z ušesa,ampak mislim da se bo kmalu navadila na njega. Od včeraj se že kar pozna, da se počasi navaja,saj ga je danes manj vlekla. Čez tri tedne gremo na ponovno nastavljanje. Za zdaj so ji nastavili 4 programe različnih glasnosti in vsak drugi dan,če se bo Sara vredu odzvala (da ne bo jokala,si vlekla PV dol,…) lahko prestavimo na višji program. Za enkrat vredu kaže 😉

Tako sem vesela, da se ne da povedati. Mogoče bo pa moja punčka le lahko normalno slišala in se naučila govoriti :))

Čez 14 dni imamo tudi prvo obravnavo v ZGN Ljubljana, da se dogovorimo za terapijo za razvoj govora. S fantom bova hodila v zavod tudi na tečaj znakovnega jezika. Če bomo več znali,nam ne bo škodilo,ne? 🙂

Naj bo to za enkrat vse. Hvala vsem za odgovore. Ko bo kaj novega,pa spet pišem.

LP!

Nataša

New Report

Close