Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Ustanovitev društva DA ali NE??

Ustanovitev društva DA ali NE??

Pozdravljeni!!

Rabil bi vaš predlog….!!
Nekateri veste (vemo),da sem že 4.leto na cesti(nisem član društva od 1.2.2004) in še vedno sem “odrezani” od sveta gluhih čeprav spadam tudi sam med te ljudi!!Nekako mi močno manjka druženje z gluhimi ljudmi še posebno s tistimi, ki smo se večkrat družili kjerkoli smo bili…!!
Ogromno povpraševanj sem dajal raznim ljudem o ustanovitvi društva gluhih in naglušnih v MS,obveščena sta tudi g.Redžepović in g.Planinc kjer sem bil toliko presenečen od njiju,ker nista bila PROTI ustanovitvi društva!!
Sam sem s pomočjo prijateljice(imena ne bom objavil) preštudiral pravilnik o ustanovitvi društva in lahko samo napišem,da me vleče k temu…Prihodnosti društva se ne bojim ampak nekaj drugega….Kako začeti delovati v društvu z 0 evrom!!Za ostale stvari se ne bojim saj so pripravljeni sodelovati številni ljudje,ki se zelo dolgo poznamo…!!
Prosim,da objavite vaše predloge,da sem bom lažje se odločil!!Tudi tisti naj odgovorijo,ki so v katerikolih društvih ustanovili obenem pa se vnaprej zahvaljujem za vaše predloge!!

Lep pozdrav!!

Robert, lahko se vrneš v DGN Murska Sobota. Tisto, ko si razžalil predsednika društva, je že zdavnaj zastaralo in ti ne morejo nič več…

Vrata so za mene vedno zaprta in nimam pravice sodelovati v društvu(tako mi je rekel predsednik društva)!!

1. Obrni se na varuha človekovih pravic. Gospa čebaškova je zlo fejst in prijazna.
2. Lahko zaprosiš pisno za včlanitev, priporočeno in se potem pritožiš na sodišče.
3. Mi pa ni jasno kako lahko ima precednik podružnice taka pooblastila da te je lahko dosmrtno obsodil.
Skratka, pred ustanavljanjem uporabi druga sredstva in poti, ki nedvomno so.
In če boš prišel spet zraven se malo zadržuj. Človek marsikaj misli, vse pa ni prav oz ne sme vse prerečti. Skrata včasih je bolje kaj zamolčati.
Mihelj ti predlaga da se obrneš na gospo Zdenko, varuhinjo tvojih človeških pravic, ki so ti kršene.

Bom se obrnil na varuhinjo človekovih pravic….Ali menite,da od g.Čebaškove dobim odgovor??

Hvala za predlog Mihec in lep dan še naprej!!

Robert

Robert.
Poglej če ima varuhinja svojo stran na netu. Kar sem ziher da jo ima. In gotovo je možnost, da jim pošlješ meil, da ti kot invalidu kršijo barabe tvoje človeške pravice, da komuniciraš z drugimi invalidi.
Če to ni kršitev človeških pravic nič ni.
Se bojim, da se gluhi, ko nas teptajo, premalo obračamo na varuhinjo.
Sem ziher, da utemeljeno, lepo pismo ne bo romalo v koš in bo našlo nekoga ki vam bo prisluhnil.
In ukrepal.

Robert:
varuh-rs.si

Mihec pozdravljeni!!

Hvala za pomoč,odločil sem se za pisanje “resnične zgodbe” v času članstva DGN Murska Sobota od l.2003 pa do danes!!

Pismo bo po vsej verjetnosti objavljeno tudi v časopisu “Iz sveta tišine”!!

Lp

A bo objavljeno v IST??? Dvomim.

Društvo lahko ustanovi vsaka oseba, če ima interes, zakon jasno določa pogoje.

Lp!

mag. Petra Rezar

RobertH ti nisi sposoben da vodiš samega sebe,kakšno društvo bi ti ustanovil,kakšne cilje bi postavil za ustanovitev društva,kdo bo to financiral.O kakšnem varuhu človekovih pravic ti govoriš.Preberi kaj so pristojnosti Varuha človekovih pravic.Taki kot si ti so ta forum pretvorili v gostinsko čveketanje,ali vidš da se na forumu ne oglaša več noben resan forumovac.Bodi pozdravljen in čvekaj naprej.

Same žalitve z onstran sotle! In pljuvanje vsevprek in po vseh.
Pa dobar je robert. Samo neka on tako naprijed. Društvo je možda malo megalomanski. A s čuvarom čovekovih prava ima šansa.
Resni forumovaci ste nas pa daleč pripeljali.

Kašni so kriteriji resnosti forumovaca? Nisem še spoznal forumovaca, ki bi bil resen in bi lahko kaj dal na negovo reč.

Sam podpiram to, da človek ki je v stiski kaj postira, ne slalažem pa se, da mudronje takoj planejo po njem.

Robert, leto ali dve nisem pogledal te strani. Vidim, da si še vedno na forumu. Ustanovil bi društvo? Po eni strani so vse možnosti, tudi zakon o društvih to dopušča, po drugi strani to ni tako enostavno. Verjemi, na začetku je močna volja, vmes skrbi za sredstva, prostore in ljudi – člane, za naprej pa je odvisno samo še od tebe, kajti ljudje so pri tem vedno dvoumni, nezanesljivi.
V MS imate lepo društvo, le prijateljstva ni. Zakaj se ne borite za svoje pravice,za enakovredno obravnavanje, uveljavljanje, vključevanje? Vem, v MS imajo monopolni položaj naglušni, kar pa ni, da vi – gluhi, nimate še večjih pravic. Morate se boriti, od Zveze gluhih zahtevati zaščito in pomoć. Če tega od njih ne dobite, se šele potem obrnite na varuhinjo ĆP.
Kreganje, opravljanje, zamere, užaljenosti so najslabša pot za vzpostavitev brvi, v kolikor do mostu ni mogoče.

Želim Ti veliko modrosti in poguma, pa lep pozdrav.

Pozdravljeni!!

Najprej vsem hvala za predloge!!

Moja odločitev o ustanvitvi društva je zaenkrat “preložena”!!S svojo ženo sva se pogovarjala o tem (ni bila proti) ampak do nadaljnega bom z družino!
Svojima hčerkama bom pomagal tudi pri šolanju….Ostal bom pa samo v tarokaškem klubu!!

Lep pozdrav!!
RobertH

New Report

Close