Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Doplačati, doplačati…

Doplačati, doplačati…

Potrebujem nov električni invalidski voziček. In ti grem danes k zdravniku, pa ti nekaj komplicira, da je voziček, kakršnega imam zdaj in je bil do zdaj standarden postal nadstandard in da bom moral doplačati 2000 EUR. Le kje naj dobim te evre? Pokazali so mi tudi standardni električni invalidski voziček. Kar zjokal sem se, ko sem videl, da ima skoraj lesen sedež… Ne vem, kako naj na tem lesu zdržim cele dneve… Poleg tega izgleda kot da je premajhen zame… Če pa zahtevam večjega, je že treba doplačati… Groza! To so naredili z varčevanjem v zdravstvu!

Denar imajo za enormne plače zdravnikov, ki jih še povišujejo, saj se zdravniških stavk bojijo kot kuge. Denar imajo tudi za pregrešno drage investicije, ki potem nikomur ne koristijo (npr. Onkološki institut).

Kaj pa za malega človeka?

Zato jim denarja zmanjka. Mali človek jim je vreden eno figo! Vsi smo le potrošniki. Tudi invalidski voziček je zanje potrošni material, pa čeprav nam, paraplegikom omogoča premikanje.

Žal tukaj ni foruma za paraplegike in zato pišem kar sem.

Kako naj zberem 2000 EUR za doplačilo?

– službe nimam, ker je ne dobim. Povsod so same arhitektonske ovire in tako še do zagovora ne pridem, čeprav sem bil že večkrat vabljen nanj.
– bogatih staršev tudi nimam.
– vozičku se ne morem odpovedati, kot se lahko nekateri odpovedo avtu.

Torej najbolje, da grem kar šest čevljev pod rušo… Bo še najceneje…

Na ta tvoj post Sandi pa ne morem bit tiho. ker ciljaš v napačno smer.

Na konkretno vprašanje sicer ne vem odgovora, (gotovo pa kakšna rešitev obstaja, tako za službo kot za voziček) vendar menim, da se v trditvah motiš.
Verjetno je ena vreča za vse: proračun.

Ko so prvo vsaj za 50 miljonov denarja dali za povišanje plač medicinskim sestram in ostalim v negi, pa nikjer ni nihče povedal iz katerega denarja bo to šlo. Iz bolniške blagajne vendar, od kje pa drugje. Ko se pa gre za zdravnike so takoj govorili, kako da bodo bolnikom vkradli oz vzeli denar za njihove plače. Če so za sestre tiho, naj bodo še za zdravnike. Sem za enak tretma vseh v SLO.
Nadalje
V žurnal 24 ur je pisalo črno na belem z dokazi, da zdravnik na urgenci za 12 ur dela na dan, pet dni v tednu, turnusno delo, tudi čez vikende in ponoči dobi 1000 evrov. neto. Zato ne bluzi o visokih plačah.
Važna je vedno in predvsem osnovna plača. Ta ti šteje za penzijo in bolniško. Če nekdo dela ponoči, čez vikende… BO ZATO PREJ CRKNIL in od življenja nima nič. Zato tega denarja ne štej zraven. Zdravnikov je pač več sto premalo in zato morajo dodatno delat. A naj zastojn? Socializma ni več! In tudi uravnilovke naj ne bi bilo.
Za pošteno delo pošteno plačilo, to je to.
Nadalje se nihče nič ne vpraša zakaj nekateri kasirajo bajne pare: npr ta g Pogačnik, pogajalec s Hrvati o meji, (tokrat je služil na sestanku na bledu. Dam en jajc, da je efekt sestanka nula!!) dobi vsakokrat 5000 evrov, tako sem prebral. (pa ti lipenc pove lahko takoj kaj bo z mejo, in kaj bi bilo prav da bi zahtevali, in to zastojn (staro piransko katastrsko mejo ki je potekala prek kaštela do savudrije! To da bo ozemlje hrvaško, morje ki nanj meji pa slovensko je bluzenje nad bluzenji. Tega nikoli ne boste videli. Usmiljenja zaradi posebnih okoliščin ne pričakujte od nikogar – ker da ste to morje slovenci v jugi nadzirali – vic stoletja).
In vsi ostali ki delajo za vlado in proračun razna mnenje, predloge zakonov… in si delijo bajne pare v desettisočih evrov od pravnikov, ekonomistov naprej… Daj še te izpostavi.
Pa o tipih ki dobivajo bajne sejnine…
Pa o referendumih o ničemer, ki bo stal ogromno denarja.
Pa o novih občinskih in pokrajinskih birokracijah, ki bodo samo kasirale.
Slovencev je manj kot eno predmestje kakega velemesta pa rabijo stotine občin in skoraj dvajset pokrajin?????????
Da ne govorim o vsem ostalem metanju denarja čez okno.
Onkološki inštitut je ves v marmorju, lepši kot majo klinika v zda, enako vse ostale novogradnje. Da ne opisujem ostali delov golega telesa pod cesarjevimi novimi oblačili.

seveda, najlaže prihranijo pri mladih družinah, invalidih, brezposelnih, socialno ogroženih…

To je folk hotu, to podpira in to ima.
Žal sem tudi sam ujet v to, ker pred desetletji nisem odšel tja, kjer mi bi bilo lepo.

Čeprav si paraplegik še vedno lahko uspeš.
A nismo govorili o nekakšnem, mislim da šušteršiču, ki da je izredno uspešen paraplegik podjetnik in funkcionar.
Zakaj ne bi potel uspelo še tebi?
Me pa čudi, da ta gospod ki je oz zaseda vrhunske invalidske funkcije ni kaj dosti naredil za paraplegike. Ker ko berem Sandija, očitno ne klapa vse.
Če je celo sezidal nek dom oddiha za paraplegike v savudriji ali portorožu.
Bi pa ja bolj pričakoval, da se bo najprej gnal za tem, da vsak paraplegik dobi voziček ki mu omogoča vključevanje v lajf in takoj za tem, da bo opravil z arhitektonskimi ovirami.
Sicer tudi dom oddiha ni kar tako.
verjetno pa tudi tja morda pride le tisti ki ima pod palcem.
Ja, to da si invalid očitno še ne pomeni, da si tudi človeški in solidaren.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, v ta dom oddiha pride le tisti, ki ima nekaj pod palcem.

Žalosten dan,
Taras je umrl.
Imel sem še nekaj problemov o katerih sem želel njegovo mnenje, pa naju je smrt prehitela.
Škoda da se je omejil zgolj na našo provinco, SLO. In na literaturo.
Je pa zadnja leta našel svoj dom v srčiki slovenstva 21 stoletja, na našem Krasu.

Spet objokavanje. Kaj pa si ti storil za to. Si morda iskal sponzorje. Si morda napisal pritožbo na ZZZS. Pa ne govorit da je ne upoštevajo. Pa si se morda pritožil varuhu človekovih pravic, pa si morda povedal da ti je voziček funkcionalno neustrezen (če ti je), pa si prodobil dodatno zdravniško mnenje (ali menenje delovnega terapevta) da ti voziček ne ustreza….. Nikar ne pričakuj da ti bo kaj padlo z neba. Če ti ne funkcionirajo nekateri deli telesa ti pa male sive celice. Uporabi jih bolj kreativno kot pa samo z jamranjem na forumu pa kolegom. In ne reči da se ne da. Da se. In lahko dosežeš.

Pritožba na ZZZS – je v postopku obravnave na ZZZS. Zgleda, da bo še nekaj časa trajalo, preden bodo odgovorili.
DRugo zdravniško mnenje – v ponedeljek imam termin
Varuh človekovih pravic – pritožbo bom napisal, ko dobim drugo mnenje in odgovor ZZZS (ker drugače bi zgledalo čudno, če bi naposled dobil ustrezen voziček)

Žalostna so ta doplačila.
Včeraj zasledim koliko je doplačal in preplačal ubogi pokojni gospod Loboda, ki je obupal in naredil samomor, ker je bil tik pred arestom in večtisočevrsko globo, zaradi drakonskih prometnih kazni.

A da ni imel dnarja in da je bil brezposeln? In da je imel dve hčerkici?
Nič zato, mu bi pač rubili, kot toliko njim.

Brezposeln, marljiv človek, slovenec, z propadlo zakonsko zvezo, dvema deklicama, ki komaj vleče konce vsak mesec. Ima star avto, za redno servisiranje nima denarja, in flika kakor zmore.
Ob tem da ima v spominu, da je brat tudi končal na begu pred policaji.
Ne dela prekrška naklepno ampak azradi revščine, pa vseeno lop po njemu.

Pač uradniki DOBRO opravljajo svojo represivno službo, vidijo da ima slabo, znucano zadnje kolo. In ga ustavijo.

Zagrabi ga panika, obup, ne vidi izhoda in se fenta. Ner vidi več jutri.
Sam zelo razumem panično reagiranje – v vsakem klančku oz gričku vidiš neosvojljivi (zate) monteverest.

In kaj nesramna V nuzdorferjeva in kao neki prof psihologije BLUZITA (brem na dnevnik.si):
da je gotovo imel na vesti kakšno kriminalno dejanje in da je mislil, da ga ustavljajo zaradi tega dejanja.?!
(če bi dilal, modrijana, bi imel mercedeza!!!) pa je bil le marljivi ubogi mehanik za tarktorje!)

Pač gospoda, elita, izbranci, državni nagrajenci, akademiki, se niti malo ne morejo vživeti v ubogega paničnega človeka. Pa taki tožilci in psihologi!! in ostali.

In zdaj bodo psihosvetovali in pomagali policistoma in na bolniški bosta! Na račun države policijske.

KDO BO PA SVETOVAL NJEGOVIMA HČERKAMA IN SVOJCEM. In jih tolažil??
Kako bosta shajali siroti?
Žal je to vprašanje ki si ga zastavlja le mihelj.
Kod vidite so še v Nebesih jezni in jočejo zaradi tega, že drugi dan.

Skartka, najv je:
Da samo brez panike.
da smo policijska in do človeka neprijazna država.
zdaj me pa zbrišite. konformisti.

Da vam pastiram kar sta kao izjavila indolentna dobro plačana uradnika o človeku ki je v paniki in obupu, ko ni videl izhoda, raje rekel takemu kao življenju: “ne”.

Za mnenje smo vprašali doktorja. psiholoških znanosti Petra Umka, ki predava na fakulteti za varnostne vede. “Možakar je bil očitno v stiski. Njegovo potezo je težko razložiti, saj imamo na voljo premalo podatkov. Povsem mogoče je, da je imel nekaj na vesti in je mislil, da so mu policisti na sledi. Zaradi občutka krivde, lahko je šlo za kaznivo dejanje, je nato storil, kar je,” nam je povedal Umek.

Podobno razmišlja tudi Vlasta Nussdorfer, predsednica Belega obroča, društva za pomoč žrtvam kaznivih dejanj: “Včasih se zgodi, da človek zagleda policiste in pomisli, da je naredil kaj narobe. Bili so že primeri, da so policisti prišli na dom, da bi nekomu povedali o smrti njegovega bližnjega, on pa je začel govoriti o dejanjih, ki jih je storil, ker je mislil, da so ga odkrili. Samomor je nekakšen izhod v sili, kar je morda pogojevalo tudi turobno vreme. Brez dodatnih podatkov pa lahko o vzroku le ugibamo. Uniforma lahko v človeku sproži razmišljanja o nečem, kar je storil, a za kar policisti sploh ne vedo. Gre za zelo nenavaden primer. Bolj pogosti so primeri, ko tisti, ki ima orožje, le-tega uperi proti policistom. Samomor pa je sodba samemu sebi, je skrajni izhod, ko človek ne vidi druge rešitve.”

Ja, še v nebesih ža drugi dan jočejo nad vašo, kao civilizacijo in demokracijo.
Fajn pada, grmi, toča je, reke naraščajo.

Dodajam še tale plonk:

Predavatelj na fakulteti za varnostne vede Peter Umek glede včerajšnjega samomora Toneta Lobode pred policisti pravi, da bi to lahko bil tudi način maščevanje policiji, ki jo je menda krivil za bratovo smrt. Slednji je namreč umrl v prometni nesreči po begu pred policisti. Po Umkovem mnenju je samomor načrtoval in je bila prisotnost policije samo pika na i, saj je bil v očitni stiski. Še vedno pa ni jasno, zakaj je imel pištolo in ali jo je nabavil z namenom, da se ustreli ali pa za obrambo.

Da naj bi nekdo naredil samomor, da bi se maščeval policiji?!
In taki modrijani predavajo policajem v šoli.
Mi je marsikaj bolj jasno.

Stisko, občutek brezizhodnosti, panično reagiranje… tolmači kot maščevanje..
Poden.

Pri nas ni nobene civilizacije in tudi demokracije ne. Na zdravniškem pregledu so mi rekli, da je tisto škrpucalo, ki naj bi bilo standardni invalidski voziček, primerno zame, v resnici pa že zdaj vem, da si bom vso hrbtenico polomil na njem… Ko sem zdravnikom povedal, kaj si mislim o tem škrpucalu, so se mi pa smejali! V brk smejali! Je to demokracija? Potem pa je še medicinska sestra prišla in me odpeljala ven, v čakalnico, še preden sem uspel dokončati…
Dobil sem tudi odgovor na mojo pritožbo na ZZZS – pritožba je bila ZAVRNJENA!!! Tipično! V obrazložitvi pa nekaj bluzijo o cenovnih (!) standardih!!! Cenovnih! Torej lahko v svoje pravilnike napišejo, da je standarden voziček drag 50 EUR, potem pa ti ponudijo otroški voziček kot zate primeren standardni invalidski voziček! Da jih ni sram! Ali pa ti lepo ponudijo kar pisarniški stol (to je tisti s kolesci) in ti rečejo, da je zate dober… Groza!
Zdaj že pišem tožbo na delovno in socialno sodišče v Ljubljani. Gremo se tožit!!! Upam, da bo kaj iz tega! Ja, prav ste razumeli: ZZZS bom tožil! Pa sodni zaostanki gor ali dol!
Pa tudi dopis za varuha človekovih pravic sem že napisal. Samo pošljem mu ga še.

Moja tožba na delovnem in socialnem sodišču je v postopku.
Bojda so zdaj nekakšne sodne počitnice.
Pa še sodniki so stavkali in očitno še bodo.
Rečeno je bilo tudi, da trajajo sodni postopki štiri leta.

Me je kar zvilo ob teh zgoraj navedenih informacijah. Da bom na sodbo moral čakati štiri leta, medtem si pa hrbet zlomiti na tem škrpucalu od standardnega invalidskega vozička!

Od varuha človekovih pravic ni odgovora.

Sem pa dobil ta “standardni” invalidski voziček in že po nekaj dneh fasal tako grozne preležanine po riti in hrbtu, da je joj!

Sem šel k zdravniku zaradi teh preležanin, pa mi je rekel, da bi moral dobiti boljši invalidski voziček. No, zdaj vidijo, da takšen voziček res ni zame. So mi ta voziček, ki sem ga imel melo več kot en teden, vzeli in mi bodo dali drugega.

Preležanine se pa full počasi zdravijo. Zelo zahtevne so. Pa se mi niso nič opravičili! Nič!

Sandi,
ne jezi se na konkretne ljudi.
Razen morda na njihovo neprijaznost.

Kriv je sistem.
Ni od njih odvisno kakšen voziček ti dajo ampak od pravilnika ZZZS.
Če bi ti zdravnik takrat predpisal boljši voziček kot ti po ZZZS gre, bi ZZZS proti njemu uvedel postopek.
Zdaj ko si dobil preležanine, pa je tudi uradno zadovoljeno temu, da ti gre boljši voziček.
Sistem je tak.
Šparanje.
Sicer samo pri enih ampak šparanje.

O sodnikih pa mi ne govorit.
Prav sodnik naj bi bil avtoriteta.
Ampak pravih je malo. In zakoni katere uporabljajo jim še otežujejo da bi bili pravi.
Ob tem, da bi marsikateremu morali opraviti meritev IQ in psihološko testiranje.

Skratka,
veseli me da imaš voziček.
Upam da se ti preležanine niso vnele.
To je pol težek šit.

New Report

Close