Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Gluhi in slišeči skupaj v paru

Gluhi in slišeči skupaj v paru

Lepo pozdravljeni.

Zanima me, koliko izmed vas, ki ste gluhi in naglušni, ima partnerja / partnerko, ki sliši? Ali se partner, ki sliši, prilagodi in se npr. nauči jezika gluhih? Meni se že zdi prav, da bi se. Zanima me tudi, ali je gluhota dedna in otrok, ki se rodi tako mešanemu paru, obvezno ne sliši?

Hvala!

Pozdravljeni!!

1.) Jaz se prvi prijavim,ki imam slišečo ženo….jaz pa naglušen
2.)Ni interesa oz.pomanjkanje časa
3.)Ne bi rekel,imam dve hčerki ki sta slišeči

Lp

Pozdravljeni!

Kar nekaj parov je, v katerih je en od njiju gluh ali slišeč.
Partner se lahko, če želi, nauči jezika gluhih, ni pa nujno ali sploh ne.
Gluhota se deduje samo, če je dedna v rodu, zdravemu paru pa se rojevajo seveda slišeči otroci, torej v tem primeru, če je eden od staršev gluh zaradi bolezni ali mehanskih vzrokov, otrok sliši.

mag. Petra Rezar

1) da
2) da, lahko se nauči znakovnega jezika, ni pa to obvezno
3) to zadnje vprašanje je vprašanje za genetsko posvetovalnico na MON-u.

Dost mam flanca.

Eno so naglušni in postlingvalno oglušeli, drugi pa gluhi, ki so od rojstva gluhi (pa al govorijo al ne, v to se ne bi spuščal)

Pokažite mi par, ko je en od rosjstva glug, niti muksne ne in samo kreta, drug pa je slišoč normalno. In povejte mi kako shajata.

Dr

1. Verjetno lahko, vendar brez komunikacije tudi ljubezen verjetno ne zadostuje…
2. Verjetno slušeč partner stopi v drugačen svet in če sprejme gluhega partnerja, je verjetno interes, da spznava drugačen svet čim bolj obširno-tudi znakovno…
3. Seveda se, sem mamica, ki je prvič v stiku z gluko osebo-in to je moj otrok…
LP

New Report

Close