Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Koliko gluhih in koliko naglušnih je včlanjenih v MDGL

Koliko gluhih in koliko naglušnih je včlanjenih v MDGL

Koliko gluhih in koliko naglušnih je včlanjenih v MDGL? Pri tem mislim gluhe in naglušne glede na stopnjo izgube sluha in ne glede na to, ali uporabljajo znakovni jezik ali ne. Kako se je lahko zgodilo, da je bil v letu 2007 na volitvah v MDGL izvoljen naglušen predsednik?

Živijo, glede števila ne vem, ampak najbolje da se greš pozanimati na MDGL, samo mislim da jih je kar dosti včlanjenih-je pa res da jih bolj malo hodi na sestanke v društva.:)

Ojla!

In kdo je naglušen predsednik??

nova
Uredništvo priporoča

Saša Lukič. To, da je naglušen vem po tem, da lahko telefonira tako kot slišeči (t.j. preko slušalke), uporablja slušni aparat in včasih opažam, da razume govor, tudi če ne odgleduje…

Angry,to tebe muči??

Zelo dobro poznam Saše Lukiča kot športnika in kot človeka dobrega srca…..

Angry,kaj bi rekla če bi bila članica MS društva???

Kaj pa ima v MS društvo? Kakšen predsednik tam?

Naj bi imel članov čim več. Večkrat slišano, da štejejo menda tudi mrtve duše…

Sicer je pa Vidmar z društvom MDGL in novim statutom postavil nove temelje za… Dan2 🙂

“Društvo lahko v primeru, da doseže status invalidske organizacije, ustanovi invalidsko podjetje, ustanovo ali zavod v skladu z namenom delovanja društva, ki je opredeljen v členu 7.a statuta društva. V primeru doseženega statusa invalidske organizacije lahko društvo ustanovi ali vlaga sredstva v podjetje, ki se ukvarja s pridobitno dejavnostjo izključno iz sredstev, ki so mu dodeljena z ata namen.”

Glavno je v društvih in zvezah slušno oviranih, da si dober športnik. Važen je namreč zrav način življenja. Dosti gibanja, malo hrane, udeleževanje olimpijad, svetovnih prvenstev in slično.
Tako športniki, kot novinarji, pevci, kot igralci majo prednost, ker je ludstvo že apriori zanje, brez da bi odprli usta.
Se bo vsaj balincalo, keglalo, žogomet, smučane in slično. Če že druzga ne bo.
A je dobrost srca isto kot naivnost?

Ne vem zakaj me spominja zadeva s tem kao bodočim gluhim podjetjem na MOL in investicijsko bančno črno lukno.
Mi pa ne potegne od kje in kakšen dnar bi dobesedno kanalizirali v to novo črno lukno?

Bi jim pa lahko pr podjetju lahko svetoval gospod Šušteršič, ki je ideal uspešnega podjetnika med oviranimi.

Socjalizem je že 20 let mem, če še niste opazili.
Zdaj vsak najprej poskrbi zase. Za svoj žep.

Naj bi imel članov čim več. Večkrat slišano, da štejejo menda tudi mrtve duše…

Hehe….ja pa še tiste,ki so na cesti!!!

Ravno sm v rumenem cajtngu bral, kolko se bodo podražile osnovne stvari, brez katerih večina ne more.

Se vnaprej oproščam, ampak podražitev kruha, mleka in testenin sproži v meni verižno reakcijo in stemni se mi!

Kruh, testenine, meso,kurjava, mleko, elektrika………….. V ostali EU 4%, pri nas pa že med 10 in 20 v lanskem letu.

Me pa tolaži, da se kaviar pa repki od rakcov ne bodo podražili.

Pa saj to itak ni važno.
Važno je, da naši športniki dobivajo medalje, da vladamo 400 mmiljonom evropejcem, da ima naša armija največ osemkolesnih domovin, da so znižali dohodnino najvišji kasti, da so vse vsem fevdalcem vrnili nacionalizirano z obrestmi in odškodnino, da vsi raznorazni oškodovanci in trpini dobivajo rento, da prodamo jeklarne zavarovalnice banke…
Ker da državno je nikogaršnje, in da se slabo in neodgovorno dela že ker je državno.

Ja, na volitvah glasuješ predvsem o tem, kdo bo lahko jemal iz tvoje denarnice. Po lastni preprosti presoji. V lastno slast slavo in bogastvo.

Kako bo žvel tisti ki dobi 500 evrov ali manj vedo le v argentini.

V naše društvo obratno dogaja: Mladi odhaja in nihče ne ukrepati. Predsednik slep je za mlade, program slab za mladi. Ostajajo stari, upokoj gluhi. Predsednik očitno želi samo upokoj gluhi v društvo. Mladi čao in ne vrne se več. V naše društvo svet na mladi ne stoji.

Zdrav duh v zdravo telo. Kdor gibanje, ta zdrav, kdor športnik, ta gibanje in ta zdrav. Kdor ne športnik, ta ne gibanje in ta bolan, ta mlad umre, škoda za gluhi da mlad umre. Zato šport pomemben. Brez šport pride srce infarkt, sladkor bolezen, visoka pritisk, holesterol, debel, rak, mlad smrt. Mihau, zakaj ti proti šport? Želja mlad smrt?

Angry,v katerem društvu si ti??

Angry.
Imam občutek da nisi prav aktien član. Angažiraj in loti se pa se bodo stvari spremenile. Potem pa bo svet na mladih stal. No, kako mladih. Lahko so tudi malo starejši ljudje tisti ki sledijo tehniki, ki obvladujejo politiko. Je pa tudi res, da sem jaz /ja pa imam status gluhe osebe, pa normalno govorim, komuniciram, uporabljam telefon in mobitel, z SA še kolikor toliko normalno slišim/, pred leti postala članica aurisa v kranju in so me tako lepo odpravili z tako primarnimi informacijami da sem bila pošteno razočarana. Da ne govorim o izkaznici. Seveda pa bi lahko takoj takrat protestirala, postala aktivna članica in …. Pa nisem. Ni se mi dalo, bila sem pač preveč okupirana z drugimi rečmi. Priporočam pa ti, da če želiš kaj spremeniti moraš pač v to vložiti kar nekaj svojega prostega časa. Torej v akcijo, pa bodo spremembe , tekom let bodo pa že opazne. Če drugega ne, boš pa ti bolj zadovoljen član društva – v kateriemkoli si že.
Sicer pa me zanima če veš da se smatra za gluhe osebe tiste, ki imajo 96% izgube sluha po Fowlerju, kar pa ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da to pomeni, da še vedno razumeš govor (če ga seveda razumeš v verbalnem smislu) če ti druga oseba pove tekst tik ob uhlju dokaj glasno (ne vpije).
Je pa seveda tudi stvar interesa. Prav tako kot za pisanje.

Pisanje nihče naučil me. Zavod slaba. Društvo učitelj nič. Tam samo zabava gluh star. Redna šola zavod hotel dati me ni. Pravi da za me dobro v zavod kot v redna šola.

Angry,piši kje si ti članica??

Dada,s tabo bi se pa pogovarjal vsaj na MSN!

Ja, saj se strinjam, da je premalo mladih članov, samo… Mislim, tako je; jaz sem se pred dvema letoma dosti sekirala, samo sedaj sem se navadila. Zmeraj rečejo v društvu, da so mladi bolj po privat….

Sedaj mi je jasmo zakaj se je ta kriminalec Vidmar(slišeči) včlanil v Društvo gluhih Ljubljana in spreminja STATUT.To je kolega od Destovnika in Redžepoviča ki so uničili,razprodali Tiskarno DAN in pustili na cesti 150 gluhih.Kakšno sranje bo sedaj skuhal.

Če bi napisali kulturen post in še dali kak argument oz dokaz bi še šlo.
Ampak etiketiranje, žaljenje, wc retorika ne sodi sem. Pa tudi če je vse res.
Način je vsaj pol vsebine.

Človek je nedolžen dokler ni pravnomočno obsojen in spet ko kazen odsluži.
Kje imate kakšno sodbo sodišča?

Danes to kar mu očitate počno vsi. Odprite katerikoli časopis.
Kdor more, grabi.

res je sicer, da kdor okrade nemočno osebo ali invalida, je sprevržen moralno.
Ampak v današnjih časih morala ne pomeni več nič.
Drugi časi in drugi odnosi pač.
Kulturen način pa je vedno bolj aktualen v komuniciranju.
Način postiranja z etiketiranjem je relikt socializma.
Ko sem biu mulc smo temu rekli špotanje.

New Report

Close