Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Različni vidiki PV

Različni vidiki PV

Pozdravljeni!

Glede na aktualnost problematike okoli PV, bi lahko temo obravnavali z različnih vidikov:
– ekonomski
– socialni
– kulturni
– izobraževalni
– zdravstveni itd.

Ena od najbolj izpostavljenih novih tem je, da so možgani občutljivi na različne oblike elektromagnetnih valov in ali ima to kakšen vpliv na zdravje? Pomislimo celo na to, koliko je govora o elektro onesnaževanju, ki negativno vpliva na naše telo. Po drugi strani pa spet pozitivni vidiki presegajo negativne lastnosti.

menim da je ta elektromagnetni vidik s strani vsadka nikakršen.
Neprimerljivo z mobiji, signali baznih postaj za mobije, RTV, dalnovodi in vsem ostalim.
Kolk je šele pol če greš na magnetno rezonanco možgan ali pa CT.
Skratka vsadek je nula od nule.
Mene je bolj skrbelo, če se živec zaradi grobijanske stimulacije kaj okvarja, oz peša.
sam tega po 6 letih ne opažam v večji meri.
Logično je, da ti tudi starostno mal peša.
Je pa res, da dam živcu vsaj 8 ur pavze na dan in da čez vikende minimalno uporabljam aparat.
Zarad aparata in zarad živca.
So pa v ZDA že desetletja z aparati. In dokler sem spremljal niso opisovali kakšnih posebnih težav.
Zdaj pa ne spremljam več. Ker kar je je.
In je kar OK. Čudež medicine, to je to.
Pozdrav.

Res je, da implant verjetno seva, vendar pomoje to sevanje ni toliko močno… Druge stvari morajo bistveno bolj sevati in sama se pred operacijo nisem na sevanje nič ozirala, kajti mi je bilo bolj važno to, da bom bolje slišala…

nova
Uredništvo priporoča

Seva tudi človek, ko je zaljubljen in srečen.

Ja mihau, to se pa strinjam. Sam škoda k jaz ne sevam več.
Pa okoli PV tudi. Sama sicer nisem na tem, mi je pa sluh opešal na uradno gluhoto in to kako že rečejo, avtoimuno, tako da zdej ne pašem nikamor. Saj sicer še delam, pa čveka sem sto na uro, uporabljam v krizah schola sistem, ampak ko bom pa enkrat na tem, da se odločim za Pv. TAKOJ. K sreči baje pridem po merilih zavarovalnice v poštev. Kako žalostno, ne.

Gospa Nuša, sem mati sina, ki ima PV. Žal je premajhen, da bi mi povedal, kako je z njegovim sluhom. Zato bi prosila za vašo izkušnjo-kako slišite po operaciji PV?
Hvala

Živijo!

Se opravičujem za pozen odgovor, saj foruma ne spremljam redno…
Glejte, jaz sem prej 20 let slišala z navadnim slušnim aparatom, tako da sem imela slušni živec ohranjen. Z tega vidika so mi bili zvoki znani, nekaj jih je bilo na novo spoznanih.
V bistvu je meni operacija uspela-slišim bolje kot prej, le da je mene na začetku motil kovinski prizvok-pri navadnem aparatu le-tega ni bilo. Me pa moti predvsem to, da si ne moreš sam doma regulirati jakosti zvoka, saj so meni doma zvoki preglasni-npr. moj oče ima navado naglas poslušati televizijo, ali pa še kaj podobnega, tako da ga jaz doma ne nosim. Ga pa imam za ven-obvezno…

LP, če vas še kaj zanima, le vprašajte

Hi!
Hvala za odgovor. V bistvu mi je vse jasno-TEORETIČNO… Toda na vseh testiranjih se izkaže, da naš mali ZELO dobro sliši, vendar je že pol leta in se na ime še ne odziva, tudi ne išče posebnih zvokov, kot da nebi želel sprejeti zvoka, kot da bi se bolje počuti brez njega…
Nekako odkrito: popušča mi potrpljenje… Vidim, da je zelo brihten, vse pokaže, ves si izprosi… vendar včasih nimam več idej, kako mu “razlagati”, KAKO ga učiti vsakdaniih zadev: lepo vreme je, sije sonce, sneži, gremo se sankat, muca ima rep,…
Velikokrat se sprašujem, kaj mu sploh hodi po glavi…

LP in še enkrat hvala za odgovor.

Zdravo,

otroci se lahko vsakdanjih stvari naučijo preko kreten. Ko kasneje obvladajo govor kretne opustijo.Je pa sigurno bolje kretnja, kot pa biti brez komunikacije nekaj let in komunicirati izključno preko stvari.
Nekateri strokovnjaki se ne bodo strinjali z menoj, samo na našem primeru smo to dokazali.

LP G.

to sem tud sama hotela napisat
prvo kretnja da dojema kaj je kaj in se nauči šele potem bo obvladal govor. preverjeno!

Če pa ne poznam pravih kratenj-imava neke svoje…???

Ne vem… Ampak mu probajte še parkrat povedati kako mu je ime, pa da ima muca rep….. Pa če ne bo reagiral, pa probajte z kretnjami-najbolje, da najprej z tistimi “vajinimi”, ker jih vsaj pozna…
Kaj pa kak surdopedagog al pa logoped-a fantek hodi k komu na obravnavo? kako ga logoped vidi-razume/sliši???

LP

Pa mali je brihten in naj bi slišal-no meni se zdi po zadnji nastavitvi (pred prib. dvema tednoma) nek napredek. Zdi se mi, kot da razume že nekatere stavke, vendar ne zna odgovoriti.
Pa gremo k konkretnemu problemu: hrana je AM,AM, vendar je am,am če ima aparat gor, ali ne. Zloge ooo, aaa “ponovi”. če pa mu večkrat ponavljaš vprašanje, kje je mama, atti? Ne izgovori ne mati, mama pa večkrat, samo ne konkretno zame. Mama je ko kaj rabi, ko govori sebi… Če se želi za avtom peljati, vzame kjuče in sili k avtu, ni noben brm, brm… Ko včasih vzame igračko, ki je prevozno sredstvo (avo, traktor) pa včesi reče brm, brm, ko ga kličeš se redkokdaj obrne, pa ne veš, ali je spontano, ali pa je slišal…

Upam samo, da sem mogoče le malo neučakana. UPAM, da je to. (ko sem govorila, da mali ne sliši, sem bila samo malo komlicirana mamica predno smo začeli preizkave…)

LP

Naomi, jst poznam 18-mesečno pupo, ki ne pove niti ene besede, pa čisto normalno sliši. Ti kar vztrajaj in nikar ne izgubi upanja.

Hvala lillchy.
Ravno sem klepetala z eno prijetno gospo, katere otrok čaka zunanji del vsadka…. Res je, ljudje pozabljamo na posebneže narave- vse želimo klasificirat.
Ko slušeč otrok začne pri 3 letih govoriti, je vse OK, samo bog ne daj ,da bi se to dogajalu gluhemu s polžkom..
In danes sem bila na kavici s prijetnim gospodom, ki slabše sliši in pol prebere z ustnic-sploh ne opaziš, če ne veš, da je kaj s sluhom narobe…
Zelo lepo smo se pogovarjali….

LP

Naomi; držim pesti, da je vse ok… Dajte času čas…

VSE bo v redu- vem da bo, čutim, da bo….Če ne letos, drugo leto, če ne drugo leto , pa naslednje…
LP

New Report

Close