Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Ne razumem gluhih in naglušnih

Ne razumem gluhih in naglušnih

Glejte ljudje, res vas ne razumem. Forum je tukaj, namenjen za težava, ki vas pestrijo, za obvestila, za srečanje, za pogovore. In forum prav sameva. Saj se ne bi oglasila, ampak vas pozna, in vem, da imate gluhi in naglušni tako kot ostali, težave. Zakaj potem nič ne pišete, svetujete, poveste? Ko pa greste na društvo, ali srečate kakega znanca, pa same težave letijo spod vaših rok in ust. Kaj vas je sram? Nima vas kaj biti, pišite!!Tukaj smo ljudje, ki ne grizemo, znali bi kaj svetovat, a le zaupati morate.

Res vas ne razumem. Ko vidim kakega vam podobnih, mi na dolgo in široko razglabljate o problemih. Ni problema, rada svetujem, pomagam in ustrežem. A potem videte še drugega in enako razpredete še njemu. In če ne srečate nobenega v času, ko vam je potrebno kaj svetovati? Na koga se obrnete? Ali počakate na prvega, ki pride mimo?
Pišite, rišite, če ne drugi, vam bo Petra z veseljem pomagala. Pa dajte ji mal dela, da se ne bo dolgočasila. :))
Lep pozdrav vsem, tudi tebi Petra.

Kdor hoče videti mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

Zdravo!

Jaz tudi ne razumem. Veliko razlogov je: ali so prezaposleni, ali imajo kaj pametnejšega s čim se ukvarjat…

Na to stran pridem vsakič, ko sem na netu.

Lp

Obema se najlepše zahvaljujem za pozornost in se z vama popolnoma strinjam. Ko pridejo v društva pa res “potarnajo” o težavah. Skoraj večina mlajših ima računalnike in emaile. Tako da … bi rekla temu pasivnost in lenoba, če bom grdo povedala? Starejših ne računam, ker vem, da so brez računalnikov. Žalostno in tudi sam Primož si najbolj želi, da bi forum zaživel kot je treba. Pa saj sta že vidve tukaj in to je veliko. Pa povabita še koga …

LP!

nova
Uredništvo priporoča

Zelo rada spoznavam gluhe in naglušne ljudi, tako da brez sramu (kdor to bere) mi lahk opišete na MSN: [email protected]

zelo bi bila vesela, če bi kdo pisal.

Lep pozdrav!

Večina gluhih in naglušnih, stari in mladi vejo za to stran. Z zanimanjem mi razlagajo: “Veš, na med.over.net je stran, ki je namenjena gluhim.”
Petra, imaš prav, grdo povedano, ma so res leni, samo čakajo, da bomo pristopili k njim in jih prosili, če jim lahko pomagamo. (Sej ne mečem vse v isti koš). Ampak meni se zdi to prav žalostno. Nekaj koristnega za gluhe in naglušne, pa niti s prstom ne mignejo. In pole kritizirajo slišeče, da kakšni so, ker ne poskrbijo za njih, ker nimajo posluha za njihove potrebe. Ma kakšne potrebe in želje, če niti ne povejo? Če se jim je zgodila krivica, kaka lepa stvar, če so kako novost zvedeli, zakaj bi o tem vedel le njihov ožji krog? Ne vem, mene me prav jezi to. Če bo ostalo samo v njihovem krogu, bo res ostalo samo tam in drugi ne bojo vedeli, da sploh obstajamo tudi drugačni, ki imamo svoje potrebe, želje in sanje.

Kdor hoče videti mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

Kaj pa tisti ki ne znajo pisat? Ali pa jim daljsi sestavki povzrocajo probleme?

Od cesa je odvisno to, od predhodnega izobrazevanja, angaziranost posameznika?

Oj,Petra….

Pišemo,rišemo, se zabavamo, lovimo tebe po Ljubljani in Mariboru….. te osvajamo ali kaj ko Petra včasih gre po drugi poti kjer te res nikjer ne najdemo….Upam,da 13.9. greš po “moji” poti proti Jesenicam na državno prvenstvo v balinanju……Vabljena….

Ta forum je pa res med “neživimi”….boš morala objaviti slike golih žensk,da bi se forum spet poživil….

Ha ha:-) Bomo veselo poplesavali z rokami.

Hihi…..pa ti gre ples z rokami??

Jaz pa se rada družim z vsemi, ne le gluhim in naglušnimi. In zakaj naj bi G in NG zanimalo samo nekaj o problemih, težavah povezanih s stanjem.

Ti vidim ta naslov, in koj pogledam. Gor ti ujamem Roberta. Sicer kar nekaj mesecev nazaj. Iz zapisa slutim da je bil vsaj takrat fit in dobre volje.
Sam že kar neki let postiram, prej tud na drugem vkinjenem forumu.
Zakaj’
Ker če maš nekaj na izbiro, da nardiš dobro al slabo, naredi dobro, čene svet nikoli ne bo boljši.
in pa, ta pasivna indolentnost je skupna vsem človeške vrste, oz večini. Ne sam ljudem s težavami poslušanja.

Ni pa dovolj da slišiš, mora ti tudi v glavi potegnit kaj si slišal , to doumet.
Tega slednjega pa nas večina človeštva ne zmore. Smo kot pokvarjen vc kotliček, ne potegne pa ne potegne, neglede koliko vlečeš . zadnje je metafora, prenesen pomen. Namreč sam že leta delam na bolšem svetu gluhih in ostalih. Rezultati nikakršni.
Aja, zadnič so kazali na tv migrante, in na posnetku je bil nek deček, sirski?, ki je uporabljal znakovni jezik.
Ja, če bomo prepustili stvari samim sebi, bodo šle s slabega na slabše. Stvar časa.
Lp od mihelna.

New Report

Close