Najdi forum

Sluhec

Imam eno vprašanje. Pred cca tremi leti sem bil na avdiogramu, takrat nisem opažal, da bi slabse slisal. Bilo je rečeno, da slabše zaznavam visoke frekvence in nekaj o zaznavni izgubi in klinih 30db pri 4000hz in 55db pri 8000hz. Ampak vse v mejah normale. V zadnjem letu opažam, da čričkov sploh ne slišim, tudi petje ptic je slišati nekako oddaljeno. V okolju kjer je več ljudi, se moram zbrati in vložiti nekaj energije, da razumem in sledim. Šepetanja na malce dlje tudi ne slišim, včasih se mi zdi, da pri pogovoru kdo momlja, ampak ne vedno. Torej sam sem začel opažati, da nekaj ni v redu z mojim sluhom oziroma je slabše kot na zadnjem pregledu.
Kaj zdaj? Obstaja kaj, da si sluh povrnem?

Eni smo to že dali skozi.

Mihelj bi rekel, da je najprej vprašanje diagnoze.Za to je ORL.

Upam, da nimaš kak poklic z ropotom.

Tehnika in napredek dela čudeže. Ojačevanje, kostna prevodnost, in na koncu vsadek, ogromen napredek, v polža in centralno v živec in naprej, obojestransko… Ker možganski procesor ti dela, motena je le zaznava. In tehnika ti to delno lahko povrne.

Je pa tko pr nas kmečkih, da ko začne it slabo, gre predvsem na slabše. Meni so dajali vitamine, urutal, steroide, antibiotike, pa je šlo zgolj navzdol.
Začet je treba pod mus vadit odčitavanje z ustnic.
Sam sem hodil na vibrotaktilne seanse, ker sem izgubljal govor (naučil sem se ga zaznat preko vibracij, in zdaj samga sebe kao slišim).

Se je treba sprijaznit, da postane lajf en sam nesporazum. Ena beseda, ki je ne slišiš prav, povsem menja pomen stavka.
V tolažbo, sam ki sem na meji med svetovoma, vidim da je tud življenje slišočih en sam nesporazum: s sabo, z drugimi, z naravo. Ni zgolj slišat zvok, razumet je treba slišano, in ustrezno ukrepat. Tega niti slišoči zvečinoma ne zmoreoj. Nadgradnja sluha je posluh. Zato se bo zgodilo kar se bo. In to ne bo krivica, ker, kar seješ, to žanješ.
lp

New Report

Close