Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Nosečnost in gluhota

Nosečnost in gluhota

Lepo pozdravljeni,
na vas se obračam z eno prošnjo (predvsem za gluhe mamice).

Kako ste si pomagali (v mojem primeru gluhe nosečnice s slišečim partnerjem), da bi čim manj vplivali na zarodek, da ne bi podedoval gluhote? Slišala sem za antibiotike, lekadol in alkohol (v pretirani količini). Če bo otrok gluh, še vedno ga bom imela rada in sama mu bom znala najboljše pomagati. Samo vseeno, če je možno, da bi ga obvarovala pred gluhoto, bi za to vse naredila.

Torej, kaj svetujete? Ni ravno veliko informacij o tem, saj sem malo raziskovala. Na žalost je še vedno premalo informacij o tem.

Pozdrav, bmamicaPV

Pozdravljeni,
v takšnih primerih je dednost minimalna, če je partner brez gena, ki povzroča naglušnost/gluhoto.

Priporočam literaturo: Kaj mora vsakdo vedeti o dednosti in gluhoti, ki je izšla leta 1991 in jo je prevedla dr. Smilja Černelč.

Prav tako v Ljubljani v stavbi porodnišnice opravljajo genske preiskave, ki so na napotnico vašega izbranega ginekologa. Oba partnerja oddata vzorec krvi in po pošti prejmeta rezultate testov.

Želim vam prijetno doživetje in veselje z otrokom.

Lep pozdrav!

mag. Petra Rezar

Gospa Petra Rezar, koliko pa so zanesljivi ti testi? Nekaj sem slišal o tem, da lahko še pred zanositvijo izveš kakšne so možnosti, da rodiš gluhega otroka.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, da, test pokaže, če je kateri od partnerjev nosilec gena. Kar pa ni nujno, da se bo otrok rodil gluh, ker morata biti oba nosilca. Gen se pa lahko prenese na naslednje generacije.

Lepo vas pozdravljam!

mag. Petra Rezar

New Report

Close