Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Zelo pekoca bolecina v dojki

Zelo pekoca bolecina v dojki

Pozdravljeni!

Pisem Vam zaradi zelo ostre in pekoce bolecine v dojki. Veliko je ze napisanega glede tega, a v nobenem vprasanju nisem nasla primera podobnega mojemu.

Stara sem 29 let, otrok nimam. Pred dvemi leti so mi izrezali na nogi pri kolenu maligni melanom. Izrezano je bilo v zdravo in imam sedaj dvakrat na leto kontrole pri dermatologu. Zaenkrat novega koznega raka se niso odkrili.

Pred nekaj meseci sem imela pregled dojk z ultrazvokom. Odkrili niso nic kaj posebnega. Skrbi pa me, ker imam ze nekaj dni zelo cudno, izjemno pekoco bolecino v levi dojki. Bolecina se pojavi ob vsakem malo mocnejsem pritisku na dojko, drugace bolecine ne cutim. Zacutim zelo pekoc obcutek v dojki, kot bi imela notri zerjavico. Bolecina cez nekaj sekund poneha. V tem casu nimam menstruacije.

Ker nocem biti zopet sitna pri zdravniku me zanima ali je moj strah morda opravicen in se naj oglasim pri zdravniku?

Hvala za odlogovor in lep pozdrav!
Maja

Vsako na novo nastalo bolečino je potrebno preveriti in ovreči sum na kaj drugega. Kar pogumno do zdravnika. Bolje 2x, kot nobenkrat.
Pekoča bolečina včasih nastaja tudi zaradi težav, ki izvirajo iz hrbtenice. Predvsem ramenski obroč ter prsni del hrbtenice.
Če pekočina ne bo izzvenela, priporočamo tudi BreastScan.

New Report

Close