Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk občutljiva beadavica

občutljiva beadavica

Spoštovani!
Kakšen teden imam nekoliko občutljivo levo prsno bradavico. Včasih me malo srbi. Berem o fibrocistični bolezni. Stara sem 47 let, M še imam redno. Se mi zdi, kot da imam obe dojki malo bolj napeti, čeprav je M mimo.
Sem pa to opazila potem, ko smo bili pred tremi tedni v savni, kjer smo se natrli s soljo, čeprav se nisem direktno po bradavici.
Decembra sem bila preventivno na svojo željo na mamografiji, vse bp. Zelo me skrbi! Hvala!

Glede na to, da ste imela opravljeno mamografijo, najverjetneje ni potrebno biti preveč v skrbeh. Bradavico lahko redno mažete z naravno ognjičevo kremo, ki pomirja vnetje. Lahko, da gre samo za reakcijo po savnanju. Če srbenje ne bo prešlo, se posvetujte še z osebnim zdravnikom.
Ker ste mamografijo opravila decembra, je ni predčasno za ponavljati. Kot dopolnilo mamografiji lahko opravite še metodo BreastScan, ki s pomočjo izmerjene temperature spremlja metabolizem celic v tkivu dojke, nastajanje sprememb, vnetne procese, ev. hormonalna nihanja, … ter zvišuje natančnost mamografiji. Pred menopavzo natančnost mamografije še dodatno onemogoča gostejše žlezno tkivo.

Bila sem pri ginekologu, svetoval mi je UZ, ni me pregledal, samo pogledal je bradavico in rekel, da se mu zdi mogoče malenkost vneta, večja od desne, ampak nič posebnega. Zdaj me vseeno skrbi …

Se opravičujem, ker malce kasneje odgovarjam. Upam, da so vaše težave že prešle. Tudi če so, kljub temu opravite še UZ dojk, tudi metodo BreastScan, kot preventivo v bodoče, vam prav tako priporočam.

New Report

Close