Najdi forum

bulice

Pozdravljeni, stara sem 24, ze dlje casa imam bolecine v zelodcu oz. vsaj tako sem mislila do zdaj. Vedno bol sem prepricana, da bolecina prihaja iz spodnjega dela dojke, kjer sem tudi zatipala drobne bulice. Sicer na otip ne boli vendar imam nonstop obcutek nekaksne napetosti in rahle bolecine. Ta dojka se je tudi povecala, sedaj se to vidi ze cez obleke. Ginekologinja mi je dve leti nazaj pregledala dojke in rekla, da imam v levi (ta, ki me boli) vec zleznega tkiva. Nevem, mogoce zato tiste bulice? Ampak ker se je tudi povecala (opazen tudi vecji kolobar na dojki) in imam cudne obcutke me je zelo strah. Tudi lezati nekako ne morem na tej strani. Ali je lahko vse skupaj samo hormonsko neravnovesje? Bo dojka za zmeraj ostala vecja, saj je res ze zelo opazno?

Žlezno tkivo se tipa kot bulice, ki so relativno mehke, premakljive ter na pritisk občutljive. Pri veliki večini žensk je leva dojka nekoliko večja kot desna. Če se je dojka res tako povečala in niste v tem obdobju pridobila dodatnih kilogramov, se še enkrat posvetujte z ginekologom, da vam da napotnico za v Center za bolezni dojk. Tudi metoda BreastScan vam lahko pomaga ovreči sum na nevarno dogajanje znotraj tkiva dojk.

Pozdravljeni, naj povem, da mi ultrazvoka (kljub napotnici!!!) sploh niso naredili, saj so mi rekli, da sem še premlada za raka (halo?) in da tam nimam kaj delat. Čeprav sem vztrajala pri pregledu, me niso pregledali. Ne razumem, se moram res pritožiti ali kaj? Seveda bom šla po novo napotnico, tokrat ne odidem brez pregleda. Namreč ginekologinja me je že pred leti opozorila, naj bom pozorna predvsem na levo dojko, saj ima več žleznega tkiva (večja dojka). Naj omenim, da se mi je ta dojka od mojega zadnjega sporočila še za malenkost povečana, asimetrija je vedno bolj vidna, prav tako tudi nek čuden občutek, kot da bi imela vneto dojko. Bolečina je tudi pod pazduho, predvsem pa na stranskem delu dojke in pod dojko. Včasih seva tudi v hrbet (bila tudi pri ortopedu, hrbtenica mi naj nebi povzročala teh bolečin, čeprav je rahlo kriva).
Predvsem me zanima, saj se mi delajo tudi mozolji po obrazu in imam povečane migrene, ali so lahko hormoni krivi za asimetrijo in če ja, se sploh kdaj povrne dojka nazaj v prejšnjo velikost, ko se hormone uštima? Mi res ostane samo operacija za korekcijo?
Upam, da ne sprašujem preveč, se pa vam najlepše zahvaljujem za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Bolečina bi lahko izvirala tudi iz večje vozličavosti dojke, temu stanju rečemo mastopatija. Ni nevarna, je pa lahko bolečina prisotna skozi celoten ciklus in nas ovira v vsakdanjem življenju. Bolečino lahko omilimo z redno samomasažo dojk.
Žal ne vem odgovoriti na vsa vaša vprašanja. V vašem primeru, bi vztrajala, da se pregled opravi in izključi kakršnokoli bolezen dojke. Drugače pač ne gre. Če vas ne razumejo v vašem centru za bolezni dojk, se naročite v drugega. Kot dopolnilo zelo priporočam tudi metodo BreastScan.

New Report

Close