Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Rezultat

Rezultat

Spoštovani,

mi lahko prosim razložite izvid, ki sem ga prejela po punkciji v Centru za bolezni dojk:
“Sprememba na meji zgornjih kvadrantov leve dojke, aspiracijska biopsija s tanko iglo: posamezne skupine epitelijskih celic s povečanimi okroglimi ali ovalnimi jedri in pičlo citoplazmo. Celice so deloma degenerirane in se ponekod vtiskujejo. Vmes so disociirana in degenerirana, gola jedra, beljakovinski precipitat, drobir. Skupki celic so deloma ujeti v kapljice beljakovinskega precipitata in zato manj pregledni.
Dojki simetrični, bradavici simetrični, koža normalno oblikovana, na levi vgreznjena, podpazdušne bezgavke niso otipljive, spraklavikularne niso otipljive, vozljičavost obeh dojk. Diagnoza C3. Priporočam ponovitev aspiracijske biopsije na OI v Ljubljani, glede na to, da je tumor klinično sumljiv.

Hvala za odgovor,

Jana

Punkcija tumorja, ki je bila do sedaj opravljena, je negativna. Seveda se pa ne moremo na njo popolnoma zanesti. Ker je tumor klinično tipljiv in na otip sumljiv za maligni tumor, bodo opravili še dodatno diagnostiko na OI. Priporočam da ob tej dodatni diagnostiki opravite tudi metodo BreastScan. Več metod med sabo kombiniramo, manjša je možnost, da bolezen zgrešimo.

V upanju na najboljše vas pozdravljam,

Pozdravljeni
Mene pa zanima ali je sprememba temperature pri preiskavi breastscan vedno pokazatelj malignih obolenj? ali lahko temperatura odstopa tudi pri benignih cistah ali fibroadenomu?

Hvala za odgovor

Spremenjena temperatura pomeni spremenjen metabolizem celic v tkivu dojke. V primeru nenadzorovane oz. hitre rasti celic, bo temperatura višja od priporočene, ne glede na to ali je to maligen ali benigen proces (cista, fibroadenom, hamartom). Tudi celjenje ali vnetje je toplejše. Pri benignih spremembah se temperatura ščasoma tudi umiri, dočim je maligno obolenje lahko toplo tudi več let.

New Report

Close