Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Bolečina v dojki

Bolečina v dojki

Pozdravljeni,

stara sem 33 let in že dlje časa na spodnjem delu leve dojke na otip čutim bolečino. Zadnje dva dneva je bolečina močnejša. Ne tipam nobene bulice, zdi pa se mi, da tipam precej vozličev. Včeraj sem imela zadnji dan menstruacije, pred tednom dni sem nehala jemati kontracepcijske tabletke Yaz.
Pred dobrim mesecem sem bila na ultrazvoku dojk in je bilo vse bp.
Zanima me, kaj bi ta bolečina lahko pomenila in ali bi bilo dobro, da grem spet k zdravniku oz. kako si lahko bolečino lajšam.
Hvala za odgovor.

Najbolj verjeten razlog za bolečino je prenehanje jemanja kontracepcijskih tabletk. Bolečina je odraz hormonskega neravnovesja. Tako kot se je bolečina pojavila, tudi največkrat ščasoma v nekaj mesecih izzveni.
Lahko poskusite s knajpanjem – dojki tuširajte z izmenično hladno ter vročo vodo in redno samomasažo dojk. Enkrat mesečno, po menstraciji, opravite samopregled dojk . Ne pijte velikih količin kave. Jedilnik naj bo poln sadja in zelenjave ter pazite na zadostne količine nenasičenih maščob (hladno stiskana olja kot so konopljino, olivno, bučno, laneno, sezamovo, razni oreški, plava riba). Pomembna je tudi, da ste redno fizično aktivna.
Ker imate ultrazvok opravljen pred kratkim, ne vidim razloga, da bi ga ponavljala. Priporočam metodo BreastScan, ki se odlično dopolnjuje z ultrazvokom.

New Report

Close