Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk KT in boleče dojke

KT in boleče dojke

Pozdravljeni! Meseca maja sem pričela jesti KT Yarina.Ginekologinja mi jih je predpisala,ker sem imela medmenstrualne izcedke in krvavitve. Naj bi šlo za hormonske spremembe saj je bil bris vredu. Že januarja ko se bila na mamografiji so bili izvidi vredu , pisalo pa je ,da imam še izrazite žleze ( bilo je 9 dan po menstruaciji) zato sem šla še na ultrazvok in je bilo vse vredu. Izcedkov in krvavitev nimam več so se mi pa pojavile bolečine v dojkah. Enkrat nič drugič več. Na začetku jemanja KT sem celo čutila kot naval mleka v dojke- žleze ,kot sem čutila ko sem dojila. Sem si celo malo stisnila dojko in je pritekla kapljica… Vse to sem povedala ginekologinji, stiskala si nisem več in nikoli mi ni nič samo ven teklo.Ampak če vedno občasno občutim, kot naval mleka v dojke. Včasih me nič ni bolelo samo pred menstruacijo sedaj pa mi to že preseda in me skrbi.Ali so za to krive samo tabletke ali bi jih bilo potrebno zamenjati, ali bo to minilo,ko se jih bo telo navadilo ???? Ali naj zaradi tega pokličem ginekologinjo?
hvala za vaš odgovor!

Niste napisala vaše starosti. Glede na to, da ste opravila mamografijo in nato še UZ dojk predvidevam, da ste starejša od 40 let. Ali bodo težave prenehale, je res težko oz. nemogoče napovedati. Če se ne počutite dobro, se ponovno posvetujte z ginekologinjo glede zamenjave ali celo opustitve jemanja.
Kot dopolnilo mamografiji (še posebej zato, ker so na mamografski sliki vidno prisotne oz. izrazitejše žleze in s tem natančnost le te še nižja), vam priporočam še metodo BreastScan.

V upanju da bodo vaše težave čimprej prešle, vas pozdravljam,

Pozdravljeni.

KT Yaz jemljem od novembra, stara sem 25 let. Prsi me ponavadi bolijo ob menstruaciji ali plodnih dneh. Do sedaj so bile bolečine normalne, tokrat pa je bolečina zelo močna, desna dojka je trda in ko jo tipam čutim v njej zatrdline. A je to od KT ali je lahko narobe kaj drugega? V ponedeljek grem do ginekologinje vendar sem zelo v skrbeh zato sem se obrnila na vas z tem vprašanjem.

Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Lepo pozdravljeni,

se opravičujem za pozen odgovor. Predvidevam da ste že opravila pregled pri ginekologinji. Najverjetneje vas je pretipala. Upam, da je trdota v desni dojki popustila, da ne gre za tipne spremembe v desni dojki in da sta ugotovili in razjasnili naravo vaših težav, ki bi lahko bile povezane z uporabo kontracepcijskih tabletk. V nasprotnem primeru, se lahko ponovno oglasite.

New Report

Close