Najdi forum

bulica

Pozdravljeni. Stara sem 24 let, imam otroka, kratek čas sem tudi dojila(pred dvema letoma). V družini ni nobena sorodnica imela raka na prsih, oz. mamina sestrična. Včeraj sem pri tuširanju v desni dojki začutila bulico veliko kot frnikulo. Ta ne boli,se pa premika. Izcedka iz bradavic nimam, tudi drugih sprememb nisem opazila. Mi lahko vsaj približno poveste za kaj bi lahko šlo? Pri zdravniku sem naročena (šele) v torek, do takrat pa bom verjetno pogrizla vse nohte in spraskala vse mozolje. Zadnjo menstruacijo sem dobila prejšnji četrtek(26.9). Lahko osebni zdravnik, po otipu pove, za kaj bi lahko šlo, ker vem da so vrste za ultrazvok kar dolge. Hvala

Ajej, se opravičujem. Tudi moj odgovor ni prispel nič prej, kot ste pa imela pregled pri zdravniku. Danes je torek, upam, da je pregled že za vami in da ste že kaj bolj pomirjena.
Če je bulica kroglaste oblike (kot frnikola), gladka, premikajoča, spolzka…gre najverjetneje za cisto. Te praviloma niso nevarne, zato se ni potrebno preveč sekirati. Pregled in nadaljno spremljanje le-te pač.
Najprej je pa potrebno počakati na diagnozo, šele nato razmišljati kako naprej.

V upanju na najboljše vas pozdravljam,

Pozdravljeni. Osebna zdravnica je rekla, da naj se naročim pri ginekologu, da ona ne bo pošiljala naprej glede na to da bezgavke niso povečane. Zadeva je pa takšna, da je ta bulica podolgovata,to je najbolje zatipati v ležečem položaju. Ko stojim, se mi zdi bolj okrogla. Ne vem če je to možno, ampak čez dan se na otip zdi manjša, zvečer in zjutraj pa malo večja. Je to možno, ali se mi samo zdi od panike in skrbi? Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Potem se pač naročite še pri ginekologu. Kolikor sem razbrala iz napisanega, se osebni zdravnici ne zdi sumljiva. Ne tipajte spremembe večkrat na dan, ker boste razbolela področje okrog nje in izgubila občutek glede oblike.
Glede na vaš opis bi rekla, da ne gre za nič hujšega. Vsako spremembo je potrebno tudi otipat, tako da bi kaj več glede tega za kakšno spremembo gre, preko računalnika res težko svetovala.

New Report

Close