Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk SRBEČA LEVA DOJKA

SRBEČA LEVA DOJKA

Pozdravljeni,

stara sem 34 let, precej zdrava, športno aktivna in 3 otroci. Pretekli teden smo bili na dopustu v toplicah. Sedaj pa me dva dni občasno srbi leva dojka. Dojke sem si pregledala, nisem začutila ničesar, otekline ni, prav tako niti rdečine, bradavica ok. Dec. 2012 sem bila na UZ dojk, samoplačniško in je bilo vse ok, omenil je le da so mlečne žletze večje. Moja košarica je 85b.

Ali me mora skrbeti to srbenje? V družini nimamo bolezni dojk.

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,
Natalija

Mislim, da ne. Dojko dobro preglejte in jo namažite z naravno ogljičevo kremo ali s katero od drugih podobnih naravnih krem, ki ugodno vplivajo na vnetne procese ter samo kožo.
Srbenje dojke praviloma ni znak za rak dojke, razen v primeru Pagetove bolezni, pri kateri je eden od znakov lahko srbenje dojke, luščenje kože okrog bradavice, nezaceljena brazgotinica, iz katere se izceja tekočina (vedno je rahlo vlažna), rdečina ali bolečina dojke.
Če srbenje ne bo prenehalo, se posvetujte z dermatologom in ginekologom. Ta vas bo po potrebi usmeril še v Center za bolezni dojk. Prav tako v tem primeru priporočam metodo BreastScan.

New Report

Close