Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Bolečine v dojki – drugo mnenje

Bolečine v dojki – drugo mnenje

Pozdravljeni,
ker sem malo v dvomih kako naprej vas prosim za pomoč.

Stara sem 30 let. Rodila sem enkrat, dojila sem le mesec dni. Družinska anamneza : bp.
Laboratorij opravljen na 2 leti je bp, karcinomski antigeni naraščajo, čeprav so v mejah normale: 2010 CA 15-3 : 26, 2012 CA 15-3: 36.5.
Dva meseca in pol imam bolečine v desni dojki. Bolečina je stalna, ni vezana na ciklus. Ni to bolečina, ki bi bila hudo neznosna, boli pa ves čas. Zatipala nisem nobene zatrdline, se mi pa zdi da, sta se obe dojki povečali, vse košarice modrčkov so mi premajhne, le to spremembo sem pripisovala, nenadnemu porastu teže. Od nastanka bolečine do sedaj sem se namreč zredila kar za 7 kg, kljub temu, da nisem spreminjala prehranjevalnih navad in nisem opustila gibanja.
Zaradi težav sem bila pregledana v ambulanti za bolezni dojk, kjer pa je pregled potekal s svetlobno hitrostjo, z odnosom, češ kaj pa tako mlada ženska dela v naši ambulanti, tako da vseh težav niti nisem utegnila razložiti, laboratorija pa sploh niso pogledali. Zdravnica mi je naredila UZ. Dejala je, da je leva dojka za spoznanje večja od desne, aksilarne bezgavke so povečane, največja meri 1.2 cm, kar pomeni da gre za vnetje in da bo to samo izzvenelo. Dejala je da ne potrebujem ničesar, da me bodo dojke stalno bolele in da je pomembno le redno pregledovanje dojk, vsak 10. dan v mesecu od prvega dne menstruacije in nič več. Ponoven pregled le v primeru tipanja zatrdline, v isti sapi pa je povedala, da imam tako polne dojke, da bi tudi ona, ki ima prakso zelo zelo težko karkoli zatipala ???

Kaj mi svetujete glede na opisano ? Bi bilo potrebno opraviti še kakšen pregled, da pridobim drugo mnenje, naj počakam, glede na to da traja že skoraj 3 mesece. Je smiselno da na določeno dobo opravim še samoplačniški pregled, uz, mamografijo lab ???

Že vnaprej hvala za pomoč.

Če bolečina ne bo ponehala, bo potrebno vztrajati še naprej. Vsekakor se pogovorite z zdravnico, če ne bo posluha, zahtevajte tudi drugo mnenje. Zdravstveno zavarovanje plačujemo zato, da koristimo njegove usluge v polni meri, zato nisem zagovornica samoplačniških pregledov, če je to le možno.
Priporočam vam, da opravite tudi metodo BreastScan. Ta metoda namreč izmeri temperaturo v tkivu dojk. Iz njene razporeditve lahko sklepamo na metabolizem celic v tkivu dojke. Metabolizem se ob določenih nastajajočih boleznih, vnetnih procesih ali stanjih v telesu, spreminja. Metoda je 90% natančna in v veliki meri ovrže sum na razvoj rakavih obolenj, zato boste bolj pomirjena. Tehnika se dopolnjuje z ostalimi diagnostičnimi metodami. Trenutno je žal samo samoplačniška.

Hvala.

Upam, da bodo vaše težave kmalu minile in da sem vam z odgovorom vsaj malo pomagala.

New Report

Close