Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk FDA test metode Breastscan

FDA test metode Breastscan

Spoštovani ga. Rajh,

odločam se za pregled dojk po vaši metodi. Glede na delovanje metode je očitno odlična izbira zame, saj sem stara 36 let, sodim pa v rizično skupino, ker imamo bolezni dojk v družini.
Za vas imam nekaj kratkih vprašanj in vas vljudno prosim za odgovore:
– koliko časa traja pregled
– kolikšna je cena pregleda

Poleg tega sem zasledila veliko vsebine o tej metodi iz tujine. Kot kaže je v ZDA metoda že prejela FDA test (http://www.webmd.com/breast-cancer/news/20040310/fda-approves-new-breast-scan-device), na vaši spletni strani pa tega nimate objavljenega. Kako to, glede na to, da gre za tako pomembno informacijo?

V naprej hvala za vaše odgovore in lep pozdrav,

Brina in Kranja

Spoštovana ga. Brina,

Dovolite, da namesto ing. Rajhove odgovorim kar jaz.

Pregled traja okoli 40 minut, cena pregleda pa je 70 euro.

Kar se tiče atesta FDA imate prav, 10. marca je bil odobren za napravo Breastscan IR, ki deluje na istem principu kot naša. Test je bil napravljen na 2000 pacientkah in je pokazal pomembno dodatno informacijo pri diagnostiki raka dojke.
Gre za napravo, ki deluje na osnovi IR (infrardečih) žarkov in meri temperaturne spremembe na površini (koži).

V primerjavi z našo napravo tehnološko precej zaostaja, saj naša naprava poleg IR frekvence uporablja še mikrovalovno frekvenco, s katero merimo tudi dodatno temperaturo v globini tkiva, zaradi česar je naša naprava še bistveno bolj natančna.

Za dodatek naj omenim, da je naša naprava trenutno edina v svetovnem merilu, ki omogoča hkratno merjenje temperature na površini in v globini tkiva.
Ste me kar prepričali, obljubim, da bomo v kratkem to informacijo objavili tudi na naši spletni strani.

Lep pozdrav,

MO-GY d.o.o.: Ivan Zrimšek, univ. dipl. ing.

New Report

Close