Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Srbeča dojka

Srbeča dojka

Spoštovani!

Pred sedmimi leti sem bila operirana zaradi raka dojke. Odstranjen je bil tumor na levi dojki, ki se je nahajal pod bradavico, zato je bila odstranjena cela bradavica. Na tem mestu imam sedaj veliko brazgotino velikosti pribl. 5 x 4 cm. Pred enim mesecem se mi je na zunanjem robu brazgotine pojavil majhen pribl. 0,5 cm velik “izpuščaj” (koža na tem mestu je zelo suha, rahlo rdeča), ki pa me zelo srbi. Srbi me tudi dojka v širši okolici tega “izpuščaja”. Vendar pa ta srbečica ni zmeraj prisotna, pojavi se nenadoma in nekaj dni srbi ter potem izgine, potem pa se spet pojavi. Kaj bi to lahko bilo? Brala sem, da je tudi srbečica lahko znak raka dojke ter o Pagetovi bolezni dojk. Kontrolo pri onkologu imam čez en mesec. Prosim vas za nasvet kaj naj naredim? Ali naj počakam na redno kontrolo ali je ta moj problem zaskrbljujoč in naj grem raje takoj k zdravniku? Ali bi se na UZ ali pa mogoče z breastscan videlo, da gre za Pagetovo bolezen?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav!
Laurina

Metodo BreastScan[/url] vam vsekakor priporočam. S pomočjo metode BreastScan spremljamo metabolizem celic v tkivu dojke, ki pa se ob pojavu bolezni spreminja. Z merjenjem temperature lahko že v zgodnjem obdobju sledimo eventuelni nastajajoči bolezni, z ostalimi metodami pa poskušamo bolezen diagnosticirati. Če je metabolizem celic v tkivu dojke in s tem temperatura višji, kot je priporočeno, je sum na rak dojke upravičen. Če bi bila izmerjena temperatura v mejah priporočenega, je sum na rak dojke majhen.
Ultrazvok dojke je podobna metoda, kot mamografija. Z obema pridobimo slikovni podatek. O tem, če je potreben, bo presodil onkolog na kontroli. Če simptomi do danes niso izzveneli, priporočam kontrolo predčasno.

Z upanjem na najboljše vas pozdravljam,

New Report

Close