Najdi forum

strah

Spoštovani!

Stara sem 30 let in že kakšne 3 tedne opažam okoli desne dojke zelo rahle bolečine.
Dojki si pregledujem ni začutiti kakšne bulice, bila tudi pri splošnem zdravniku, kjer mi je pregledal tudi pazduho in je bilo ok.

Skratka dojka mislim da je ok, le okrog nje in tudi rebra na dotik rahlo zabulijo, včasih rahlo zapeče.

Sem 16 mesecev po porodu,dojila nisem sem pa jemala par dni takrat neke tablete ki proizvajajo mleko, vendar sem jih prenehala jemati, če je morda to povezano kaj?

HVALA ZA ODGOVOR

Najverjetneje ne, po opisu sodeč, bi lahko vaše težave izvirale iz hrbtenice. Vas kaj boli, predel okrog lopatic, rama, vrat? Če so mišice omenjenih predelov obremenjene, zakrčene, prihaja do zastoja limfe, posledično seveda tudi iz predela dojk. To se po navadi čuti kot pekočina. Na merjenju temperature z metodo BreastScan, so taki predeli dojk izrazito, izrazito hladnejši. Poskusite z redno telovadbo, ta namreč poganja limfo in posledično bi moralo biti tovrstnih bolečin manj. Lahko poskusite tudi s športno masažo telesa, tajsko masažo, manualno tehniko ali katero od drugih uspešnih tehnik, ki pomagajo lajšati tovrstne simptome. A že redna telovadba doma ali plavanje, lahko naredi čudeže. Če težave ne bodo izzvenele, je seveda potreben tudi bolj detaljni pregled dojk.

New Report

Close