Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk OTEKLINA NAD DOJKO

OTEKLINA NAD DOJKO

Pozdravljeni!

Stara sem 27 let, rodila 2x. Prvega otroka sm dojila 3 mesece, drugega 4 mesece. V drugi nosečnosti se mi je na levi dojki – skoraj nad njo – naredila bulica. Pravzaprav me je hčerka udarila s komolcem in posledica je bila zatrdlina. Bila sem na UZ-ju in punkciji. Izvid je bil negativen. Po porodu sem dojila 4 mesece in zatrdlina se mi je kar precej zmanjšala. Nato sem imela še en pregled, kjer so mi potrdili da je omenjeno zatrdlino komaj še opaziti. Sedaj po pol leta so se mi pojavile rahle bolečine, špikanje, ki sežejo tudi v roko. V predelu nad dojko in vse do začetka pazduhe imam oteklino, ki je moteča. Ta mesec je omenjena zatrdlina (ki je skoraj izginila) malce bolj čuteča oz. malce povečana. Okoli nje je čutiti tudi “majhne vozliče”. Ne vem kako bi se točno izrazila. Težave so se ponovno začele v času ovulacije in sedaj trajajo že kakšen teden. Kar precej sem razmišljala v zvezi s tem. Spomnila sem se, da sem pred enim tednom (zadeva ravno soupada s pričetkom otekline) malo bolj obremenjevala levo roko. Zanima me, ali je možno da je oteklina nastala zaradi preobremenitve roke??? Je možno da sem si mišico nad dojko in med pazduho nategnila in je zaradi tega otekla? V kolikem času bi morala izginiti? Naj se naročim k zdravniku za ponoven pregled? Zaradi te otekline me je namreč zelo strah. Ne morem spati, jesti, skratka – živčna zelo. Prosim za mnenje.
Hvala in lp

Imam občutek, da razmišljate v pravo smer. Najverjetneje je, da je oteklina povezana z obremenjevanjem roke, vendar previdnost nikoli ni odveč. Če se do naslednje menstruacije oteklina ne umiri, pojdite na posvet še k zdravniku.

Evo. Bila sem pri zdravniku. Rekla je da imam vneto mišico in pa začutila je še en fibrom – torej imam zdaj dva, enega ob drugem. Poleg tega je rekla, da bi praviloma moral izginiti v 14 dneh. V primeru da ne bo, mi bo dala napotnico da grem verjetno na punkcijo. Je pa ta fibrom na pritisk kar precej boleč.

nova
Uredništvo priporoča

Me veseli, da ste našla vzrok za vaše težave. Človek se takoj bolje počuti, kajne? Upam, da vnetje čimprej mine in da ne bo potrebno opravljati dodatnih preiskav.

New Report

Close