Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Bolezni dojk

Bolezni dojk

Lep pozdrav. Forum spremljam že kar nekaj časa in zelo me veseli, da ima nekdo posluh za ženske in njihove probleme, saj, roko na srce, v našem zdravstvu tega ne doživiš ravno pogosto.

Moje vprašanje je bolj splošno. Pravite, da je obolenje dojk veliko in da ni vsako obolenje rak. Pregledala sem že kar nekaj strani, pa razen o raku samem nisem zasledila nič o drugih boleznih. Mi lahko na kratko prosim poveste, katere so te bolezni in koliko so nevarne za zdravje žensk.

Za odgovor se zahvaljujem.

Lep pozdrav in še naprej tako uspešno sodelovanje s “pacienti” preko neta.

Teja.

Draga Teja,

Poleg malignih obolenj se v dojkah pojavljajo še benigna obolenja in sicer
ciste, benigni tumorji, vnetja mlečnih vodov ali mastitisi.
Veliko preglavic ženskam povzročajo tudi mastopatije, ki predstavljajo povečano vozličavost v dojkah in rezultirajo predvsem v večji občutjivosti dojk. Ta občutljivost se lahko izraža tudi v bolečini, ki včasih traja čez celotni
menstrualni ciklus in v takih primerih tudi precej občutljiva.
Večina benignih sprememb v dojkah tudi taka ostane, vendar se v takih primerih svetuje kontrola na krajše obdobje, ki pa je odvisno od primera obolenja in seveda tudi od let same ženske.

Priporočam vam, da si preberete starejše teme na našem forumu in prepričana sem, da boste našla tudi precej zanimivih informacij zase.

Hvala za vaše pohvale. Tudi te nam vlivajo dodatno motivacijo da vztrajamo
naprej.

V primeru dodatnih vprašanj sem vam seveda na razpolago.

Lep pozdrav,

ŽE DOLGO ME ZANIMA , ČE OBSTAJA KAKŠNA NEVARNOST IN KAKŠNA , ZA MOJE POČETJE MED SPOLNIM ODNOSOM . MOŽ MI NAMREČ BRADAVICE VAKUMSKO IZSESA , KAR MI PRIJA , VENDAR SE BOJIM POSLEDIC (2-3 MINUTE ) . VČASIH PA MI TUDI NATAKNE ELASTIČNI OBROČEK OKOLI BRADAVICE (5 MINUT ) . MI LAHKO POVESTE ZA MOREBITNE ZAPLETE , IMAM TRI OTROKE , STARA SEM 42 LET . HVALA ZA ODGOVOR

nova
Uredništvo priporoča

Težav do sedaj zaradi tega ne opisujete, zato ne vidim nobenih zadržkov za vaše početje. Razmislek bi bil vsekakor potreben v primeru, če s tem poškodujete tudi tkivo dojke ali bradavice oziroma ob tem čutite bolečino.

Spoštovani,
Dva meseca imam v dojki okroglo bulo, veliko približno 2-3 cm. Zdravnica je rekla, da gre za benigni tumor, me poslala na mamografijo in rekla, da se zagotovo še vidiva in bo povedala, ali je potreben tudi ultrazvok. Po mesecu dni sem dobila pošto, da na pregledu ni bilo bolezenskih sprememb in priporočajo pregled čez dve leti. Mene pa sedaj kar malo skrbi, kako je s tem… Lahko bula kar ostane v dojki, tudi če gre morda le za cisto (tega nisem izvedela). Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Lepo pozdravljeni,

če je z zagotovostjo tumor videti benigne narave, lahko ostane dojki. Tak tumor se spremlja z rednimi kontrolami. Lahko preverite še enkrat, če res ni potrebno spremljanje na krajša časovna obdobja pri zdravnici, katera je pregled opravila, glede na to, da je omenjala še dopolnili pregled z ultrazvokom.
Kot dopolnilno metodo, lahko uporabite tudi metodo BreastScan, katera odlično dopolnjuje slikovne metode, kot sta mamografija ali ultrazvok. V primeru, da je temperatura v tkivu dojke pravilno razporejena, lahko z večjo gotovostjo trdimo, da gre res za bolezen benigne narave.

New Report

Close