Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk boleca dojka in zleze

boleca dojka in zleze

Ze tri tedne imam zelo bolečo desno dojko. Dojka je tudi rahlo otečena, predvsem pa so otečene in na dotik boleče žleze (vse od dojke do pazduhe). Kašnih posebnih bulic v dojki sama ne otipam, je pa cela dojka na otip trša in polni nekakšnih izboklin.
Občutek je podoben kot med nosečnostjo. Naj pa povem, da se je to začelo ze takoj po menstruaciji.

Podoben problem sem imela ze pred kaksnimi stirimi meseci. Tudi takrat je trajalo to cel mesec, potem je bilo pa vredu. Zato prdvidevam, da ni nic hujsega. Narocila sem se na ultrazvok dojk, vendar moram nekaj casa cakati. Ker me ves cas preganja strah, da te moje bolecine pomenijo kaj hudega, vas prosim za vase mnenje. Predvsem, ali je lahko vzrok za te vrsto bolečine in zatekline tudi kaj drugega in ne samo rak.

Hvala za odgovor in lep pozdrav
Jasmina

Zdravo!

Tudi jaz sem imela podobne probleme in jasno, takoj panika in na mamografijo. Ker pa pred samo mamografijo naredijo tudi pregled, me je zdravnik potolažil, da se ženskam po 30-35.letu pač spreminjajo hormoni in mlečne žleze in da gre samo za spremembe v žlezah. Lahko se ti tudi zamašijo, v takih primerih potrebuješ pomoč zdravnika. Meni pomaga masaža ali prhanje z vročo vodo (podobno kot pri mastitisu).

Razložil mi je tudi, da je npr. pri raku bulica bolj specifična, izolirana, in da ne boli.

Več ti bo verjetno odgovorila ga. Rajh.

Lep pozdrav, Alenka

V vašem primeru bi bilo treba vzrok vaših težav podrobneje raziskati.
Ni nujno, da je vzrok vaših težav rak dojke. Bolezni v dojkah je veliko, večina hvalabogu niso nevarne za naše zdravje, jih je pa potrebno spremljati in v določenih primerih tudi zdraviti.
Na žalost postavljanje diagnoze brez kliničnega pregleda zdravnika onkologa in primerne diagnostične metode ni mogoče.
Glede na to, da se vaše težave ponavljajo, vam vsekakor priporočam, da stvar vzamete resno in v kratkem času raziščete vzrok vaših težav.

Metodo BreastScan vam toplo priporočam. Pomagala vam bo ugotoviti trenutno stanje v vaših dojkah in z veliko verjetnostjo ovrgla sum na maligno obolenje.
Več o sami metodi si lahko preberete na naših spletnih straneh

V primeru izmerjenih nepravilnosti, vas lahko napotimo na priznanega strokovnjaka, ki vam bo svetoval in vaše težave poskušal tudi odpraviti.
Seveda mu bo ob tem pomagal tudi izvid ultrazvočnega pregleda dojk oziroma vam bo znal svetovati ali je v vašem primeru potreben.

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Imam bolečine v predelu leve pazduhe, otipam nekakšne vozličke. Povedati moram, da sem noseča 17 tednov(druga nosečnost), in da sem prvih nekaj tednov nosečnosti še dojila svojo prvorojenko. Bolečine so hujše predvsem ponoči, pojavljajo se že kakšna dva meseca.Sicer se mi zdi, da je z dojkami vse v redu, razen da so zaradi nosečnosti bolj občutljive.

Hvala za odgovor! Tadeja

Tudi v času nosečnosti, je treba vsako spremembo, ki je prisotna dlje časa, preveriti in kontrolirati.
Za začetek bi vam svetovala, da se obrnete na svojega zdravnika onkologa, ki bo lahko na podlagi kliničnega pregleda ocenil za kakšno težavo gre.
Če je vzrok v mastitisu, vam bo svetoval, kako težave odpraviti sama.
V primeru, da bo sprememba prisotna še naprej, se lahko obrnete tudi na Mo-gy center, kjer lahko opravite pregled z metodo Breastscan.
Metoda je popolnoma neškodljiva tako za vas, kot tudi za vašega dojenčka.
V primeru izmerjenih nepravilnosti, vas lahko napotimo do zdravnika onkologa.

Več o sami metodi si lahko preberete na naših spletnih straneh http://www.mo-gy.si.

Upam, da sem vam vsaj malo pomagala.

Zdravo!

V času nosečnosti so se mi na desni dojki pojavile tri temne pike (na kolobarju dojke), ena je celo malo izbočena – kot kaka bradavica, samo da je to zelo majhna pika, kot kako znamenje in tudi malo izbočena.
Iz te dojke mi mleko ne izteka, iz leve pa kar pogosto. Imam še 9 dni do poroda.
Mogoče katera ve kaj bi to lahko bilo?
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni, pred časom sem imela vnetje dojke. Zanima me zaradi česa pride do vnetja dojk glede na to, da še nisem dojila, stara sem 30. Za odgovor se vam zahvaljujem. Lp

Mastitis je vnetje tkiva v dojki. Največkrat do mastitisa pride v obdobju dojenja, povzroči ga bakterija, ki iz otrokovih ustec pride v notranjost žleznega tkiva ali pa se pojavi zaradi prevelike količine mleka oz. preredkega dojenja, ozkih mlečnih vodov, zaradi fizične ali psihične obremenitve matere ali zaradi pretesnega modrčka.
Pojavi se lahko tudi pri ženskah, ki niso pred kratkim rodile, lahko tudi v obdobju po menopavzi, zaradi kroničnega vnetja kanalov pod bradavico. Hormonske spremembe namreč lahko povzročijo zaprtje teh mlečnih kanalov z odmrlo kožo, kar dojko izpostavi bakterijskemu vnetju. Kronično pojavljajoči mastitisi se lahko pojavljajo tudi po operativnih posegih, kjer so mlečni kanali prerezani.

Spoštovani, kaj je vzrok za hormonske spremembe v teh letih, če izvzamemo kontracepcijo? Lp

Hormonalna nihanja so lahko pogojena z vedno hitrejšim tempom življenja, nepravilnim prehranjevanjem, nepravilnim spanjem, zaradi prevelike izpostavljenosti stresu, pomanjkanju gibanja ter vplivom iz okolja.

New Report

Close