Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Scintigrafija dojk – za prim. dr. Kuhelja (in tudi za ostale)

Scintigrafija dojk – za prim. dr. Kuhelja (in tudi za ostale)

Stara sem 37 let. V ožji družini ni nihče zbolel za rakom dojke (trkam les), je pa za rakom dojke zbolela in umrla moja mrzla teta. Poleti sem samoiniciativno (in samoplačniško) opravila preventivni pregled dojk, ki je vseboval tudi mamografijo. Izvid je bil B.P., vendar sem bila naknadno, zaradi gostega žleznega tkiva, napotena na scintigrafijo dojk, ki jo imam kmalu (zdravniku sem hvaležna, saj je vseeno boljše, da opraviš dva pregleda kot enega prepozno). Med tem časom sem se navdušila za Breastscan in zdravniku tudi povedala, da nisem več tako prepričana, da bom šla na scintigrafijo, ki se mi vseeno zdi malo invazivna metoda. Izrazil je dvom v metodo Breastscan, vendar je dejal, da je odločitev moja, da pa je moja tudi odgovornost, ki mu jo v tem primeru odvzemam. Dejal je še, da se scintigrafija za pregled dojk ne uporablja masovno, saj je predraga. Z zdravnikom imam korekten odnos in bi rada, da takšen tudi ostane, bi pa rada naredila tudi nekaj dobrega zase in pripeljala ta pregled do (ugodnega) konca, saj me vse skupaj že malo nervira.
Prosim za vaše mnenje (vem, da bo odločitev še vedno moja), vendar si ne bi rada kdaj očitala, da sem kakšen pregled po nepotrebnem zavrnila in s tem ogrozila svoje zdravje. Kako je dejansko s scintigrafijo dojk v primerjavi z Breastscanom ? Kaj je boljše, kaj je bolj zanesljivo, kaj bolj primerno za mojo starost ? Kaj pokaže scintigrafija in kolikšno je dejansko sevanje? (Na vašo željo vam lahko napišem celoten izvid.)
Prosim za čimprejšnji ogovor, saj mi časovno že teče voda v grlo. Lep pozdrav in hvala !

Mariborčanka, koliko stane samoplačniški pregled in mamografija?

lp

10.000 sit. Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Mamoscintigrafija se dejansko bolj redko uporablja.
Gre za radioizotopno preiskavo dojk,ki tako kot Breastscan, poizkuša zanesljivo izključiti nevarne spremembe v dojkah.
Ne da bi opravil natančen pregled in da bi videl mamografske izvide, vam ne morem svetovati drugače, kot da upoštevate nasvet vašega zdravnika.
Breastscan metoda je popolnoma neinvazivna in opozori na eventuelne procese (povečan metabolizem) v dojki. Predlagam vam, da opravite tudi ta pregled, na osnovi nejasnih izvidov pa lahko opravimo še razširjen klinični pregled v moji ordinaciji.

Lep pozdrav,

prim. dr. Janez Kuhelj dr.med.

Ali scintigrafija pokaže, da je z dojkami nekaj resno narobe, ali samo nakaže, da je potrebna nadaljna diagnostika (punkcija, itd)? Torej, ali je samo na podlagi scintigrafije mogoče reči, da je v dojkah rakasto tkivo ?
Rada bi prišla do vas, vendar verjetno časovno ni več mogoče (danes je 10. dan od prvega dne zadnje menstruacije), pa tudi scintigrafija je pred vrati. Imate kakšen predlog ?
Lep pozdrav in hvala za informacije!

Spoštovani,

Ne da bi videl vašo dosedanjo dokumentacijo (mamografske izvide) in brez opravljenega kliničnega pregleda, vam ne žalost ne morem svetovati, kaj narediti v vašem primeru.
Kot sem že omenil je scintigrafija dojk radioizotopna preiskava , ki tako kot Breastscan, poizkuša zanesljivo izključiti nevarne spremembe v dojkah.
Breastscan metoda je popolnoma neinvazivna in opozori na eventuelne procese (povečan metabolizem) v dojki. Predlagam vam, da opravite tudi ta pregled, na osnovi nejasnih izvidov pa lahko opravimo še razširjen klinični pregled v moji ordinaciji.

Glede na to, da ste časovno omejena, vam težko svetujem. Odločitev, kako naprej, je vaša.
Poskušajte se posvetovati še enkrat s svojim zdravnikom in stvar speljati tako, da bo za vas najbolje.

Lep pozdrav,

prim. dr. Janez Kuhelj dr.med.

Prosim za obrazložitev mnenja po scintigrafiji dojk: v dojkah in aksilah ni najti povečanega kopičenja radiofarmaka. Zdravnika imam naslednji teden, rečeno mi je bilo, da je vse O.K.. Po kolikšnem času bi bil smiseln pregled z Breastscan metodo, glede na to, da sem zaenkrat “presvetljena”. Ne sprašujem samo za sebe, pač pa tudi za prijateljice, ki imajo približno enak EMŠO (in ki smo jih zdaj nagnali najprej na ginekološki pregled). Stara sem 37 let. Hvala za vaše mnenje !

Spoštovani,

glede interpretacije opravljene scintigrafije dojk, bi vam svetoval, da
se obrnete na zdravnika, ki vas je na pregled tudi napotil.
Pri izotopnih preiskavah se uporabljajo kratkotrajni izotopi (imajo
kratko razpolovno dobo), tako da bi bil pregled z BrestScan metodo mogoč
že po dobrem mesecu.
Svetujem vam, da počakate za končni izvid vašega zdravnika in se potem
glede na rezultate preiskav odločate, kako naprej.
Vam in vašim prijateljicam metodo BrestScan vsekakor priporočam. V
primeru izmerjenih odstopanj v dojkah, pa vas bodo na vašo željo
napotili na klinični pregled v mojo ordinacijo.

Lepo pozdravljeni,

prim. dr. Janez Kuhelj dr.med.

New Report

Close