Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Spoštovanja vreden forum

Spoštovanja vreden forum

Pozdravljen Primož in vsi, ki se ustavite na tem forumu!

Vesela sem, da je nastal novi forum, ki je še kako dobrodošel za dekleta in žene, pa tudi moški spol.
Sama sem ozdravljena raka na dojki in sem mnenja,da je samopregledovanje
najpomembnejša preventiva vsake ženske, tako kot redni obiski pri ginekologu in mamografija.
V Sloveniji vsako leto zboli za rakom na dojki okoli tisoč žensk.
Med njimi nas je veliko takšnih, ki pred boleznijo o njej sploh nismo razmišljale, saj je rak bolezen, o kateri ne govorimo radi. Bojimo se ga, ker je v naših mislih povezan s smrtjo.Smrt pa je obićajno tabu tema, nekaj strašnega, nekaj dokončnega, nekaj, kar je najbolje odmisliti.
Res je prvi trenutek, ko izveš, da imaš raka grozljiv, toda ko se ozreš okoli sebe in vidiš, koliko ljudi s takšno diagnozo še živi, je veliko lažje.
Bolezen je mogoče pozdraviti, če jo pravočasno zaznaš, zato je še kako pomembno redno samopregledovanje vsak mesec.Pomembno pa je tudi, da po operaciji dojke lahko živiš polno in kvalitetno življenje.
Če bo ozaveščenost žensk večja, bo tudi bolezen v večji meri ozdravljiva.
Lep dan vsem
Darinka

Pozdravljena gospa Darinka,

Najlepša hvala za vaš komentar. Vse več žensk bi moralo razmišljati na vaš način, saj bomo le tako s skupnimi močmi uspeli premagati prenekatere bolezni, vključujoč bolezni dojk.
Žal se prav v zadnjih letih pojavljajo nove oblike malignih tvorb v dojki, ki so zaradi nerednega pregledovanja odkrite šele potem, ko se je bolezen že razširila v druge predele telesa.

Veseli me, da delite svije izkušnje skupaj z nami, da živite polno življenje po operaciji in da tudi drugim ženskam odkrivate to temo, ki je, kot sama pravite, za večino še vedno nekakšen “tabu”.

Lepo vas pozdravljam.

prim. dr. Janez Kuhelj dr.med.

Naj samo še jaz malo dodam,

zahvaljujem se vam za vašo podporo in svojo izkušnjo. menim, da bomo skupaj lahko marsikaj rpipomogli k boljšemu stanju pri nas, še posebej, ker se strokovnjaki odločajo in sodelujejo v našem sistemu, kljub temu, da vsi vemo, kako malo časa imajo.

Hvala njim in vsem vam, ki sodelujete.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

New Report

Close